https://www.youtube.com/watch?v=o69Ket6OzgY&feature=share
Policjanci nagrali spot dla dzieci jak powinny reagować na osoby, których nie znają!W trzech scenkach policjanci starali się przedstawić to, z jakimi przypadkami mogą zetknąć się dzieci, gdy są same w domu, idą ulicą, czy są na placu zabaw. Wszystko to w trosce o ich bezpieczeństwo.Czy otworzyć drzwi komuś kogo nie znasz? Czy wsiąść z obcą osobą do samochodu, albo czy dać komuś nieznajomemu klucze do mieszkania? Na te właśnie pytania policjanci udzielili odpowiedzi w nagranym spocie promującym edukację dzieci w zakresie ich bezpieczeństwa. Spot w oparciu o przygotowany scenariusz zrealizowały inowrocławskie policjantki aspirant sztabowy Izabella Drobniecka i starszy aspirant Justyna Piątkowska wraz z Panem Henrykiem Domagałą nauczycielem klasy mundurowej z Inowrocławia.Bywa tak, że dzieci zostają same w domu, idą ulicą, czy bawią się na placu zabaw. Dlatego tak ważne jest wpojenie im zasad bezpieczeństwa. Troszcząc się o najmłodszych, trzeba od najmłodszych lat często z nimi rozmawiać i uczyć, jak należy postąpić, by nic złego im się nie stało. Stąd edukacyjny spot przygotowany przez policjantki i nauczyciela mundurówki.
W rolę dziewczynki, którą spotykają różne sytuacje wcieliła się ośmioletnia Ola Piątkowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu. Ona właśnie pokazuje nieprawidłowe zachowania, ale i to, jak należy się poprawnie zachować dla własnego bezpieczeństwa.
Zachęcamy Was dzieci wraz z rodzicami, do obejrzenia spotu (link poniżej). Być może sytuacje w nim będą Wam znane. Ten temat jest warty uwagi i rozmowy w domu.
https://www.youtube.com/watch?v=o69Ket6OzgY&feature=share
Czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, to czas wielkiego oczekiwania dla dzieci na dekorowanie świątecznej choinki różnorodnymi ozodbami. Tym większa radość dzieci gdy są to ozdoby wykonywane ręcznie. W ramach zajęc plastycznych nawiązując do tematyki świątecznej , dzieci z klasy Ia i IVa, wykonały ozdoby z masy solnej . Same były twórcami i wykonawcami swoich wyjątkowych prac. Wiele z tych prac może stanowić doskonałą oprawę dekoratorską świątecznego drzewka . Jeszcze inne mogą byc doskonałym prezentem dla bliskich , znajomych. Niektóre wytwory przypominają wyglądem tradycyjne świąteczne pierniki – jak prawdziwe zrobione przez mamę czy babcię. Dzieci podczas wykonywania tych prac doskonale bawiły się, sprawiało im to wielką radość tworzenia i dzielenia się, poczuły smak przedświątecznych przygotowań.
Kiermasz Świąteczny 2020 dobiega końca. Kiermasz przedłużony, a na kupujących czekają niższe ceny. Od środy 16.12.2020 do piątku 18.12.2020 w godzinach 8-14 będzie można jeszcze zakupić piękne ozdoby świąteczne, rękodzieło uczniów, nauczycieli i naszych przyjaciół. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie, a przy okazji dołoży symboliczną cegiełkę do kolejnych przedsięwzięć, poprawiających warunki do nauki i rozwoju naszych uczniów. Warto wspomnieć o dzisiejszym niecodziennym zdarzeniu, a mianowicie o przekazaniu na ręce p. dyrektor Marioli Szlyfarskiej przez naszego absolwenta Dawida Błaszka obrazu pt. ,,Dziedzic na koniu". Bardzo dziękujemy :) Dawid zakupił dzieło p. Jerzego Lampki za dużą kwotę w pierwszym dniu kiermaszu. Rękodzieło lokalnego malarza zawiśnie na honorowym miejscu przy auli szkolnej. Dawid wraz z mamą i babcią od ośmiu lat biorą bardzo aktywny udział we wszystkich edycjach Kiermaszu Gwiazdkowego nie tylko w licytacjach, ale także w działaniach organizacyjnych, za co z tego miejsca w imieniu całej społeczności szkolnej E. Estkowskiego serdecznie dziękujemy. Tacy przyjaciele szkoły, to naprawdę wielki skarb...
Pierwszy dzień kiermaszu:
Drugi i trzeci dzień kiermaszu:
Wszystko zapięte na ostatni guzik. Zapraszamy!
14.12.2020 r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie salki do terapii integracji sensorycznej. Aktu tego dokonał burmistrz Pakości Zygmunt Groń i przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Błaszak, a Anna Jagodzińska symbolicznie wręczyła na ręce dyrektor Marioli Szlyfarskiej klucz do salki.Pomieszczenie w Estkowskim udało się przygotować dzięki środkom z projektu pn."Salka do Terapii Integracji Sensorycznej" realizowanego przez Fundację Lafarge WSPÓLNIE oraz Lafarge Cement S.A. finansowanego w ramach Programu Grantowego "Wspólnie dla Regionu". Natomiast przestrzeń edukacyjna została wyremontowana dzięki wsparciu Europejskiego Stowarzyszenia PERSPEKTYWY, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. E. Estkowskiego oraz Hurtowni Budowlanej REMBUD w Pakości.Terapia sensoryczna, a właściwie terapia integracji sensorycznej, stosowana jest w przypadku dzieci, mających problemy z prawidłową organizacją wrażeń sensorycznych, płynących z otoczenia, a dzięki otrzymanemu wsparciu udało się stworzyć szansę na poprawę życia i nauki dzieciom potrzebującym takiej terapii.
W ostatnim czasie przeprowadzony został w naszej szkole świąteczny konkurs plastyczny w dwóch kategoriach: pierwsza skierowana do klas I-III pod hasłem „Święty Mikołaj oczami dziecka”, druga adresowana do klas IV- VIII pt. „Świąteczna bombka”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i uczniów klas starszych tematyką i tradycjami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia.Wyniki w kategorii klas I –III przedstawiają się następująco:W klasach pierwszych :I miejsce Natan Pirański IaII miejsce Joachim Szczepaniec IbIII miejsce Zuzanna Kulik IbW klasach drugich :I miejsce Kalina Karczewska IIbII miejsce Lena Jastrzębska IIbIII miejsce Adam Kalinowski IIaW klasach trzecich :I miejsce Jakub Kuzara IIIaII miejsce Ewa Woźniak IIIbIII miejsce Michał Lewandowski IIIbW kategorii klas IV-VIII – świąteczna bombkaI miejsce Aleksander Rygielski IVaII miejsce Bartłomiej Truszczyński VIaIII miejsce Paweł Czkalski VIIaKomisja przyznała także wyróżnienia. Otrzymują je:Franciszek Kuzera, Wojciech Kuzera , Oliwier Maj, Jakub Radzikowski, Hubert Radzikowski.Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy, a wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy za zaangażowanie, za tak liczne prace i zachęcamy do podejmowania kolejnych wyzwań.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Pakości kilka dni temu ogłosił wyniki konkursu plastycznego pt.”Stop przemocy”. Wśród wielu prac znalazły się dwie naszych uczniów, które zostały nagrodzone. Są to:
Oskar Wiśniewski z klasy VIa, który zdobył tytuł laureata i zajął I miejsce i Inga Jóźwiak z klasy Ia, która zajęła III miejsce.
Natomiast uczniowie Oliwer Maj i Aleksander Kocik z klasy IV a zostali wyróżnieni.
Cieszymy się z sukcesów naszych podopiecznych i życzymy dalszych osiągnięć na różnych poziomach edukacji. Natomiast wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się do udziału w konkursie, bardzo dziękujemy, zachęcając do nowych wyzwań życząc, nowych pomysłów. Każda cząstka Waszej pracy jest bardzo ważna w pokonywaniu barier, trudności i pozwala rozwijać swoje pasje, zainteresowania oraz daje wiele radości innym.
6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Edukacja wczesnoszkolna - kl. IIa celebrowała to sympatyczne święto zdalnie. Uczniowie poznali legendę o św. Mikołaju, dowiedzieli się dlaczego dzień 6 grudnia nazywamy Mikołajkami. Dowiedzieli się również skąd wziął się zwyczaj rozdawania prezentów. Były portrety Mikołaja, zagadki, rebusy i zabawy. Mimo panującej pandemii dzieci sympatycznie spędziły ten czas.
01.12.2020 r. już po raz ostatni nasze dzieci gościły na basenie Wodny Park w Inowrocławiu, na którym w ramach udziału w programie „Umiem pływać” doskonaliły bądź zdobywały umiejętności pływania. Za sumienny udział i aktywne uczestnictwo w projekcie dzieci na zakończenie otrzymały dyplomy. Trenerom P. Lewandowskej i P. Adryanowi dziękujemy za bardzo dobre przygotowanie dzieci i ich opiekę podczas realizacji tego przedsięwzięcia.
Kochamy Misie małe i duże!!!
Echa Święta Pluszowego Misia
Od 2002 roku corocznie 25 listopada obchodzimy święto Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Nieco uchylę rąbka tajemnicy. „W listopadzie 1902 r. ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore „Teddy” Roosevelt polował w jednym z lasów stanu Missisipi. Współtowarzysze prezydenta przeznaczyli na trofeum młodego niedźwiadka. Gdy Roosevelt ujrzał bezbronne zwierzątko, odmówił oddania strzału i kazał puścić wolno niedźwiadka. Całe wydarzenie przedstawił na rysunku Clifford Berryman, a jego grafika ukazała się w gazecie „The Washington Post”. I tak stała się ona inspiracją dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy, za specjalnym pozwoleniem prezydenta. Miś zdobywał coraz większą popularność, stając się ulubioną maskotką dzieci na całym świecie oraz bohaterem książek, bajek i filmów”. W nawiązaniu do tej historii i kultywowaniu tradycji, dzieci z klas: Ia , IVa , IIIa naszej szkoły wykonały prace plastyczne – stworzyły swojego ulubionego misia – maskotkę, która zawsze będzie symbolem przyjaźni , radości i lekarstwem na dziecięce smutki.
Warto pomagać......
Mimo pandemii, obostrzeń i lockdown-u Estkowski jak zwykle nie zawiódł i spisał się na medal.
Podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się do akcji "Pełna miska dla schroniska".
Dary zostały przekazane do Schroniska dla zwierząt w Inowrocawiu.
Nauki pływania ciąg dalszy… Dzieci przy dobrej zabawie z wodą, uczą się nie tylko umiejętności pływania, ale także ćwiczą koordynację całego ciała, ćwiczą właściwy oddechu podczas przebywania w wodzie. Ta wspaniała przygoda z wodą to dla dzieci doskonała forma aktywnego spędzania czasu wolnego, pozwalająca na rozwijanie pasji, zainteresowań , kształtująca osobowość i postawę fizyczną.
Od listopada dzieci z naszej szkoły biorą udział w projekcie „Umiem pływać” . Podczas realizacji programu uczniowie mają okazję zdobywać i doskonalić umiejętności pływania, poprawiają koordynację ruchową . Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w Parku Wodnym w Inowrocławiu .
20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka. W związku z tym przedstawiamy prezentację klasy 2b na ten temat. Miłego oglądania!
„Staniem na każde Twoje zawołanie Polsko, po Bogu pierwsza, poza Nim przed Tobą nikt…” - słowa te mogłyby być mottem dla tych wszystkich pokoleń Polaków, które przez 123 lata zaborów (1795 – 1918) marzyły o wolnej Polsce, dla niej pracowały, o nią walczyły i za nią umierały. 11 listopada to Święto Odzyskania Niepodległości, święto wolności, nadziei, która nie umiera, święto upamiętniające tych, który wierzyli, że „zwycięskiej chwały nadejdą dni…” I nadeszły w ten jesienny dzień 1918 roku, wnukowie spełnili sny swoich przodków: legionistów, powstańców, zesłańców, emisariuszy, tych wszystkich, którzy przez cały czas zaborów zawsze w swym sercu mieli Polskę.11 listopada – ponowne urodziny naszej Ojczyzny – czas radości i pamięci został przesłonięty w tym roku przez epidemię koronawirusa. Aby ją powstrzymać, wielu rzeczy nie możemy robić. Nie możemy się spotykać i wspólnie świętować, dlatego te szczególne dla nas Urodziny społeczność Estkowskiego obchodziła tym razem inaczej. Podczas wirtualnych spotkań z wychowawcami uczniowie mogli obejrzeć prezentację mówiącą o polskiej drodze do wolności, a następnie przygotowywali prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Jak na urodziny przystało, nie obyło się bez życzeń. „Z całego serca życzę Ci…" - każda klasa napisała, czego życzy naszej Ojczyźnie. Pojawiły się słowa mówiące o tym, aby zawsze była wolna, piękna, by się ciągle rozwijała, aby każdy z nas czuł się w niej jak w swoim domu, by skończyła się epidemia i byśmy mogli wreszcie normalnie żyć... Nasza szkoła wzięła także udział w kolejnej edycji akcji MEN "Szkoła do hymnu" 10.11.2020 r. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" odbyło się w przestrzeni internetowej.
https://pl-pl.facebook.com/314136792119091/videos/845317096009651/
https://pl-pl.facebook.com/314136792119091/videos/2891291371103303/
Przypominamy kilka zasad obowiązujących w czasie nauki zdalnej na platformie Microsoft Teams.
Za osiągnięcie wysokich średnich ocen w miesiącu październiku granty naukowe przyznano uczennicom klasy VIIIa: Nikoli Kowalczyk i Lenie Moszczyńskiej.
Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych wysokich wyników. Uroczyste wręczenie nastąpi wtedy, gdy spotkamy się już wszyscy w szkole.