Inne

  • Ciekawa lekcja on-line

    14.05.2021

    Ciekawa lekcja on-line. Na zajęciach z doradztwa zawodowego, uczniowie klasy 8, gościli przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu- st. asp. Izabelę Lewicka- Waszak i mł. asp. Annę Grecman. Panie przybliżyły uczniom jak wygląda służba w policji, jakie kompetencje i umiejętności powinien posiadać policjant, przybliżyły ścieżkę edukacyjną stróżów prawa oraz powiedziały jakie warunki należy spełnić aby ubiegać się o przyjęcie do służby w policji. Dziękujemy Paniom za przekazanie cennej wiedzy i poświęcenie swojego czasu.

  • Podsumowanie działań

    W kwietniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków i na podsumowanie działań przeprowadzonych w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dotyczący Kalwarii Pakoskiej. 14.05.2021 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym oraz dyplomów za udział w tym konkursie.

  • Sprawdzian

    W czwartek 13.05.2021 r. w całej Polsce uczniowie klas III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty, przeprowadzanego przez wydawnictwo Operon. W naszej szkole zmierzyli się z nim uczniowie klasy IIIa i IIIb. Po zakończeniu sprawdzianu- zgodnie z wytycznymi organizatora - dzieci wysłuchały bajki Bratka "O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów" i wzięły udział w dyskusji na temat przeżyć wywołanych bajką

  • "Czytanie łączy pokolenia"

    13.05.2021

    Z okazji Tygodnia Bibliotek ogłosiliśmy akcję "Czytanie łączy pokolenia", która ma na celu promowanie wspólnego, rodzinnego poznawania literatury. Dziękujemy Oliwierowi i Szymonowi z IVa, Agacie z VIIIa oraz Olkowi i Emilce z Ia za podzielenie się z nami swoimi rodzinnymi chwilami z książką.

  • Powrót do edukacji stacjonarnej (klasy VII-VIII)

    Z dniem 17 maja 2021 roku w zakresie klas IV – VIII wprowadza się nauczanie hybrydowe w następującym kształcie:

    - od 17 maja  do 30 maja 2021 roku, z wyłączeniem  25, 26, 27 maja 2021 roku  -  klasy: ósma i siódma – nauczanie stacjonarne w szkole, a klasy IV i VI – nauczanie zdalne.

  • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

    8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji szkolnego bibliotekarza odwiedziły nasze pierwszaczki. Dzieci zapoznały się z pracą pani bibliotekarki, dowiedziały się, jaką drogę pokonuje książka zanim trafi od pomysłu autora w ręce czytelników, a także miały niespotykaną okazję obejrzeć pomieszczenie biblioteki i cały księgozbiór. Następnie pani bibliotekarka przeczytała dzieciom fragment książki Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek...", a uczniowie przedstawili swoją plastyczną wersję tytułowych bohaterek. Na zakończenie wizyty pierwszaczki podziękowały pani Agnieszce, wręczyły laurki z życzeniami i wypożyczyły swoje pierwsze książeczki 

  • Kolejne granty naukowe rozdane

    Kolejne granty rozdane. W minionym miesiącu (kwietniu) najwyższą średnią ocen uzyskali: Kamil Szklarski z kl. IVa i Nikola Kowalczyk z kl. VIIIa, i to oni otrzymują stypendia naukowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy Kamilowi i Nikoli dalszych wysokich wyników.

  • Dzień Strażaka

    4 maja to dzień Św. Floriana, swoje święto obchodzą strażacy. Ci, których niejednokrotnie nie znamy z imienia i nazwiska, ale doceniamy bohaterską pracę i służbę drugiemu człowiekowi.Wszystkie laurki, podziękowania, kwiatki i rozmaite prace plastyczne, które przekazała dziś delegacja szkoły, niech będą wyrazem naszej pamięci i szacunku dla Was. Jesteście Wielcy! Dziękujemy!Uczniowie i grono pedagogiczne SP im. E. Estkowskiego

  • Powrót do szkoły (klasy I - III)

    Z dniem 04 maja 2021 roku  w Szkole Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości w zakresie klas I –III wprowadza się nauczanie stacjonarne.

    portal.librus.pl

  • Witaj majowa jutrzenko

    "Witaj majowa jutrzenko,

    Świeć naszej polskiej krainie,

    Uczcimy ciebie piosenką,

    Która w całej Polsce słynie.

    Witaj maj, piękny maj,

    Dla Polaków błogi raj (...)"

     

    Klasy 1-3, które uczą się w tym tygodniu zdalnie, również uczciły zbliżające się święta majowe i przygotowały biało-czerwone flagi, uczestniczyły w grach i zabawach, sprawdzających wiedzę o symbolach narodowych oraz wykonały pracę plastyczną.

  • Taniec jest lekiem na wszystko...

    29 kwietnia ustanowiono Międzynarodowy Dzień Tańca, który obchodzony jest na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana- Georges'a Noverr'a.Z okazji święta, uczennice klasy VI i VII przygotowały w formie tańca, krótką historię od lat 30 ubiegłego wieku do czasów współczesnych.

    https://drive.google.com/…/110ID39ltM4WgUCzii3-wVzYBB…/view…

  • Drugi etap IV edycji „Od przyrodnika do technika”

    W minioną środę ( 28 kwietnia ) pięcioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do drugiego etapu IV edycji Konkursu Przyrodniczo – Technicznego pod hasłem „Od przyrodnika do technika” organizowanego przez ZSIŚ. Konkurs został objęty patronatem Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Torunia. W rozgrywkach drugiego etapu uczestniczyło 67 uczniów klas VIII szkół podstawowych z województwa kujawsko – pomorskiego. Po raz pierwszy ten etap konkursu rozegrany został zdalnie z wykorzystaniem platformy Testportal. Uczestnicy zmagali się z 30 pytaniami z 5 kategorii: Środowisko i technika, Zielony krajobraz, Czysta energia, Zwierzęta towarzyszące oraz Unia Europejska. Pytania te zaskoczyły naszych uczniów, bo musieli wiedzieć które państwo przewodniczy Radzie Unii Europejskie, ile przedżołądków ma krowa, znać budowę komórki czy też wiedzieć co to jest pelet. I choć nie udało się im znaleźć wśród 6 finalistów nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca: od 10 do 17 w całej stawce. Nikoli, Laurze, Wiktorii, Jakubowi i Wiktorowi gratulujemy wysokich wyników.

  • Liga Zadaniowa 3.etap konkursu

    W minioną środę (21.04) odbył się 3.etap konkursu matematycznego Liga Zadaniowa, w którym brało udział czterech uczniów naszej szkoły. Miłe nam poinformować, że Mikołaj Cecelon z klasy 6 otrzymał wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

  • Nasza stołówka pięknieje

    Nasza stołówka pięknieje z każdym dniem. Wyremontowana, wymalowana, tym razem wzbogaciła się o nowe krzesła za ten dar bardzo dziękujemy p.Joannie Błaszak i p.Lucynie Gilas.

  • Zapisz się na konsultacje strategii dla młodzieży w woj. kujawsko-pomorskim!

    Już 27 kwietnia odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 26 kwietnia.

     

    Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względy na poglądy – mówi inicjator konsultacji, Piotr Mazurek - Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

     

    Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

     

    Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na sześć obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowiei sport” oraz „ekologia i klimat”.

     

    Konsultacje dla woj. kujawsko-pomorskiego rozpoczną się 27 kwietnia br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem:  https://strategiadlamlodych5.webankieta.pl/. Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 26 kwietnia (poniedziałek) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

     

    Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.

    Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

     

  • Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii

    24.04.2021

    Zwierzęta odgrywają ważną rolę w życiu człowieka. Pomagają strzec gospodarstw domowych, są doskonałymi przewodnikami osób niewidomych, ratownikami, pracują w policji, są terapeutami jak w przypadku hipoterapii czy dogoterapii. Wielką zaletą posiadania czworonożnych przyjaciół, jest to, że zmieniają nasze życie na lepsze. Niejednokrotnie poprawiają nam nastrój, a kiedy mamy gorszy dzień, są dla nas niczym plaster dla rany – pomagają przetrwać niejeden kryzys. Kiedy czujemy się samotni, zawsze możemy liczyć na ich bliskość. Opiekując się swoimi pupilami, bierzemy na siebie odpowiedzialność za drugie życie. Zwierzęta potrzebują fachowej opieki medycznej, którą zapewniają im lekarze weterynarii, którzy właśnie dzisiaj obchodzą swoje święto. Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii jest doskonałą okazją, aby przypomnieć, że to właśnie oni na co dzień dbają o zdrowie naszych podopiecznych poprzez profilaktykę, szczepienia oraz nieocenioną pomoc w przypadku, gdy nasze ukochane zwierzątko zachoruje. Weterynarze są lekarzami bardzo zaangażowanymi w swoją pracę, okazując serce nie tylko zwierzętom, ale i ich opiekunom. To święto ma nam uświadomić, jak ważną rolę odgrywają oni w społeczeństwie. Co roku obchodzimy je w ostatnią sobotę kwietnia. W tym roku przypada właśnie dzisiaj 24 kwietnia. Dlatego ogłosiliśmy konkurs na najładniejszą laurkę dedykowaną właśnie lekarzom weterynarii. Nadesłano wiele prac, a rozstrzygnięcie nie było łatwe. Z okazji Święta Lekarza Weterynarii poprosiliśmy również naszych uczniów o przesłanie zdjęć swoich pupili.

  • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

    22.04.2021

    Kangur Matematyczny to konkurs matematyczny, który wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O'Hallorana. W 1990 r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. Konkurs "Kangur Matematyczny" jest imprezą samofinansującą się. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników. Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY niezmiennie od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. 

    W br. szkolnym ze względu na specyficzną sytuację epidemiczną w kraju jak i na świecie, by dać uczniom szansę udziału w konkursie, został przeprowadzony na dwa sposoby w tym samym czasie - w formie stacjonarnej z zachowaniem porządku sanitarnego i w formie zdalnej (elektronicznej – za pośrednictwem internetu). Każdy z uczestników Konkursu Kangur Matematyczny 2021 otrzymał jeden z wariantów układanki przestrzennej w formie breloczka. Z niecierpliwością oczekujemy wyników konkursu.

     

     

  • Światowy Dzień Ziemi

    22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi, w tym roku pod hasłem "Przywróć naszą Ziemię". To najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. Jest ono wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi. A jego celem jest krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią.Mimo obostrzeń związanych z pandemia uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w tą akcję. Od poniedziałku 19 kwietnia uczestniczyli w spacerze ekologicznym do lasu, parku, nad jezioro. Najmłodsi ze swoimi rodzicami, starsi sami lub z kolegami, koleżankami ,,przywracali’’ nam piękną planetę. Niektórzy byli zdziwieni co człowiek wyrzuca do lasu. Akcja ta jest piękną lekcją odpowiedzialności dużych i małych za nasze środowisko bo ,, czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” Dziękujemy za tak liczny udział w akcji, którą zaplanowaliśmy do 25 kwietnia. Miejmy nadzieję, że cały czas będziemy dbać o naszą planetę

    Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które żyje ze świadomością szkód jakie ludzkość wyrządza Planecie; i ostatnim, które ma szansę naprawić wyrządzone dotychczas szkody.

    Przyrodę da się jeszcze uratować - pod warunkiem, że zaczniemy działać wspólnie i… od zaraz! Duże zmiany zaczynają się od tych małych - każdy z nas może je wprowadzić w swoim codziennym życiu. To nasze wybory, nasze działanie i nasza wiedza mają wpływ na nasze bezpośrednie otoczenie, a to ono przecież tworzy środowisko, w którym żyjemy. Z tym przesłaniem uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z piękną prezentacją ,,Matka Natura ma dziś głos" a potem sprawdzić swoją ekologiczną wiedzę uczestnicząc w grze Ocal naszą planetę i w Quiz Dart- Dzień Ziemi.

  • Uwaga! Ogłoszenie

    Biblioteka szkolna będzie dostępna dla czytelników w następujące dni:

    poniedziałek 19 kwietnia: 8.00-13.30

    czwartek 22 kwietnia: 8.00-13.30.

  • Obchodzimy 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

    19 kwietnia obchodzimy 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

    Powstanie to było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a także pierwszym powstaniem wielkomiejskim w okupowanej Europie.

    Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN po raz dziewiąty organizuje akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, aby uczcić pamięć ofiar tego dramatycznego zrywu warszawskich Żydów. Społeczność naszej szkoły wzięła udział kolejny raz w tej akcji. W związku z tym uczniowie klas IV-VIII wykonali swoje zdjęcia z papierowymi, żywymi kwiatami lub zmienili swoje tła w komputerach na żółte lub z żonkilami. Uczestniczyli także w projekcji i omówieniu filmu proponowanego przez organizatorów.#ŁączyNasPamięć#AkcjaŻonkile

    W ramach upamiętnienia rocznicy powstania w getcie warszawskim również uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w dziewiątej edycji akcji „Żonkile”.

    Dzieci wykonywały kwiaty, na lekcji miały możliwość zapoznać się ze słuchowiskiem na podstawie opowiadania Zofii Staneckiej „Pamięć drobinek”. W klasie 1a dzieci przedstawiły swoją plastyczną interpretację, wizję nowego domu Drobinek. W klasie 2a wykonywały zadania do słuchowiska w aplikacji wordwall. W pozostałych klasach uczniowie upamiętnili powstanie przez pobranie tła „żonkile” do aplikacji Teams.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego
    ul.Szkolna 44
    88-170 Pakość
  • Dyrektor szkoły: (52)566 58 13
    Intendent: 782 813 534
    Portiernia: 607 237 703

    Pedagog szkolny:
    Anna Kopieniak-Przybysz
    tel.: (52)566 56 69

    Świetlica szkolna:
    tel. 517 346 803

Galeria zdjęć