Inne

  • Konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki

    Zakończył się konkurs dla klas I-IV na najpiękniejszą zakładkę do książki. Został on ogłoszony z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Cieszy nas ogromnie, że dzieci tak ochoczo i licznie do niego przystąpiły: prac było bardzo dużo, jedna ładniejsza od drugiej, technika najróżniejsza-naklejanki, kolorowanki, własnoręcznie wykonane rysunki, cytaty o książkach i czytaniu, zakładki zdobione cekinami, kolorowymi kamykami, pomponami, kunsztownie składane, a nawet znalazła się zrobiona na szydełku i na drutach. Jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia. W końcu udało się dojść do porozumienia i wybrano następujące prace:

    - wśród klas pierwszych:

    I miejsce - Wiktoria Lampka Ib

    II miejsce - Aleksander Cyganek Ia

    III miejsce - Wojciech Małetka Ib

    - wśród klas drugich:

    I miejsce - Marceli Kania IIa

    II miejsce - Lena Jastrzębska IIb

    III miejsce - Lena Racław IIb

    - wśród klas trzecich:

    I miejsce - Bartosz Dudek IIIa

    II miejsce - Martyna Motławska IIIa

    III miejsce - Ewa Woźniak IIIb

    - z klasy czwartej (IVa):

     I miejsce - Aleksander Kocik

    II miejsce - Klara Popławska

    Zwycięzcom gratulujemy, a WSZYSTKIM DZIECIOM bardzo dziękujemy za udział w konkursie i ogromne zaangażowanie 

  • Pamiętamy o tych, którzy odeszli

    Gdy poranne mgły otulają świat, pod nogami szeleszczą dywany liści, a konary nagich drzew błyszczą w kroplach deszczu – znak to, że nadszedł listopad, pora zadumy i refleksji nad życiem i nad przemijaniem. W polskiej tradycji to czas wyjątkowy, czas odwiedzania grobów bliskich, a także mogił ludzi, którzy mieli wpływ na nasze życie. To również okazja do pamiętania o miejscach spoczynku tych, którzy walczyli o niepodległą Polskę, którzy często za Nią cierpieli i umierali. To czas wspominania ludzi, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.

    Zwyczajem Estkowiczan stało się odwiedzania w te listopadowe dni grobów zmarłych pracowników szkoły oraz miejsc pamięci znajdujących się w naszym mieście. Pomimo panującej epidemii, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zapaliliśmy nasze znicze pamięci w miejscach i na grobach dla nas szczególnych. Blask płonących lampek przywołuje wspomnienie tych wszystkich, o których myślimy, że jeszcze chwilę temu byli tu z nami. Zdaje się, że słyszymy jeszcze ich głosy, widzimy ich uśmiech, który lekko zaciera już czas.

    Na terenie Pakości, ze względu na jej długą historię oraz zaangażowanie przeszłych pokoleń w walki narodowowyzwoleńcze, znajduje się wiele miejsc pamięci. Żyjąc w takiej miejscowości warto wiedzieć, gdzie są one rozmieszczone, warto wiedzieć jakie karty historii Polski zapisywali także swoją walką i życiem mieszkańcy naszych okolic. Dlatego, aby przypomnieć uczniom, gdzie one się znajdują, aby kolejne roczniki wychowanków Estkowskiego poznawały dzieje Polski również poprzez losy swoich przodków, nauczyciel historii pan Mariusz Augustyn przygotował mapkę miejsc pamięci na terenie Pakości. Może warto z niej skorzystać i w ten listopadowy czas odwiedzić choć jedno z nich, zapalić znicz, pomyśleć o ludziach, którym jest to miejsce poświęcone. Winniśmy im nasz czas, pamięć, a wierzący również modlitwę.

  • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

    "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" 

    Uczniowie klasy II a i II b przystąpili do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki". Obejrzeliśmy film wprowadzający do projektu. Wykonaliśmy plastelinowe Czytusie, a chmurka Tosia na stałe zagościła w naszych klasach. Czytamy, tworzymy, a w tym wszystkim dbamy o przyrodę. Przed nami kolejne wyzwania.

  • "Moje zdrowe i kolorowe śniadanie"

    Zdrowe odżywianie staje się coraz popularniejsze. Odgrywa ono kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia, a tym samym determinuje długość życia. Złe nawyki żywieniowe przyczyniają się do wielu chorób cywilizacyjnych. Aby zwrócić uwagę na problem i zwiększyć świadomość w kwestii prawidłowego odżywiania uczniowie wszystkich klas w czasie lekcji rozmawiali na ten temat. Okazało się, ze niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego?  Ponieważ dostarcza nam energii na cały dzień! Dlatego w ramach Światowego Dnia Walki z Otyłością w naszej szkole ogłoszony został konkurs: ,,Moje zdrowe i kolorowe śniadanie” Odbywał się on w dwóch kategoriach: zdjęcie i film.Zadaniem uczestników było zaplanowanie i wykonanie śniadania, które zawierałoby zdrowe produkty, bogate we wszystkie składniki pokarmowe. Ważne było wykorzystanie warzyw i owoców a także estetyka podania.Bardzo cieszy duże zainteresowanie konkursem i o czym świadczy nadesłanie wielu prac naszych uczniów. W dniu dzisiejszym komisja pod przewodnictwem pani dyrektor Marioli Szlyfarskiej dokonała wyboru zwycięzców. W kategorii zdjęcie:

    I miejsce zajęli: Nikodem Giera klasa 1 b, Oskar Pufal klasa 2 b, Borys Kucała klasa 3 b, Oliwier Maj klasa 4a.

    II miejsce zajęli: Wiktoria Lampka klasa 1 b, Kalina Karczewska klasa 2 b, Klara Popławska klasa 4 a.

    III miejsce zajęli: Inga Jóźwiak klasa 1 b,Nikola Malinowska klasa 1 b, Agata Grecman klasa 2 b,Aleksander Rygielski klasa 4 a.

    W kategorii film: I miejsce równorzędne przyznano następującym uczniom: Błazej Kałek klasa 2 a, Aleksander Nowakowski klasa 3 b, Nela Barcikowska klasa 6 a, Wiktoria Witkowska klasa 6a, Bartosz Pas klasa 7a, Nikola i Laura Kowalczyk klasa 8 a.

    Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Są to: Lena Rejdak klasa 3 a. Marcel Wilk klasa 1 a, Aleksander Kocik klasa 4 a, Aleksander Cyganek klasa 1 a,Blanka Dziewiątkowska klasa 1 b,Emilia Borys klasa 1 a,Ewa Woźniak klasa 3 b,Igor Thielman klasa 1 a, Marcel Wrzesiński klasa 2 a, Jakub Pawelczak klasa 1 b, Kacper Adamczuk klasa 1 b, Julia Lewandowska klasa 2 a, Wiktor Malec klasa 3 b, Jakub Radzikowski klasa 6 a, Hubert Radzikowski klasa 8 a, Jan Konieczka - klasa 1 b, Zuzanna Kulik 1 b.

    Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po zakończeniu nauki zdalnej. Wszystkim uczestnikom a zwłaszcza nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

  • "Z książką ci do twarzy"

    27.10.2020 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów czytelniczo-fotograficznych ogłoszonych przez bibliotekę szkolną z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego hasło w tym roku brzmi "Z książką ci do twarzy".W konkursie "Jesień z książką":- I miejsce zajął Jakub Flinik z kl. VIIIa,- II miejsce zdobyła Gabriela Szczepaniec z kl. VIIa,- III miejsce zajął Igor Stranc z kl. VIa.Natomiast w konkursie "Sleeveface- ubierz się w książkę" wyniki kształtują się następująco:- I miejsce Gabriela Szczepaniec z kl. VIIa,- II miejsce Nela Barcikowska z kl. VIa,- III miejsce Igor Stranc z kl. VIa.Gratulujemy i dziękujemy za udział :)W konkursie na najpiękniejszą zakładkę do książki wpłynęło baaaardzo dużo prac - dziękujem.

  • 200 urodziny patrona naszej szkoły

    26 października 2020 r. przypada 200. rocznica urodzin Ewarysta Estkowskiego - patrona naszej szkoły. Uczniowie klasy Ia i Ib po raz pierwszy mieli okazję poznać tę wybitną postać. Jego jubileusz urodzinowy dzieci uczciły tworząc prace plastyczne. Wykonały portrety oraz kartki okolicznościowe, a także krzyżówki związane z życiem i osiągnięciami patrona szkoły. Dzięki temu najmłodsi dowiedzieli się, kim był Ewaryst Estkowski - pedagog i zwolennik edukacji dla wszystkich dzieci.

  • Dzień Języków Obcych

    16.10.2020 r.  Jak co roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. W tym roku próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: “Dlaczego warto uczyć się języków?”, a odpowiedzi uwieczniliśmy w formie sketchnotek, czyli notatek wizualnych, które łączą słowa i obrazki. Sketchnoting nie wymaga umiejętności rysowania ani specjalnych przyborów. Aby narysować proste ikony, które są wykorzystywane w notatkach, wystarczy potrafić narysować kropkę, kreskę, kółko, kwadrat, trójkąt oraz znać kilka podstawowych zasad tworzenia tego typu notatek.

  • Dzień Papieski "Totus Tuus"

    15.10.2020 r.

    Od dwudziestu już lat każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową obchodzony jest w całej Polsce Dzień Papieski. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem Totus Tuus, czyli "Cały Twój".Również w Estkowskim, wzorem poprzednich lat, uczciliśmy ten szczególny dla Polaków dzień. Trwająca epidemia odcisnęła swoje piętno także na sposobie obchodzenia przez nas tych wydarzeń, ale nie zabrała nam radości świętowania. Uczniowie wszystkich klas w różny sposób oddali hołd temu wielkiemu Polakowi: było wspólne nagrywanie piosenki, były kwiaty i laurki dla naszego papieża oraz pamiątkowe zdjęcia przy jego portrecie. Ponadto, z uwagi na fakt, że obecni nasi uczniowie w większości urodzili się po śmierci Jana Pawła II, podczas zajęć religii przybliżona została dzieciom i młodzieży postać świętego.

  • 14 października

    14.10 - Dzien Nauczyciela. Pomimo specyficznej sytuacji (COVID-190 tradycyjnie były kwiaty dla nauczycieli oraz życzenia i upominki (kolorowe maseczki jednorazowe), które przekazał nauczycielom Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności szkolnej.

  • "Plastik! - Rezygnuję - wykorzystuję ponownie!"

    13.10. 2020 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu: ,,Plastik! Rezygnuję - wykorzystuję ponownie!" Nagrodzonym oraz wyróżnionym gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w szkolnych i pozaszkolnych zawodach!

  • WESOŁA SZKOŁA - Ciekawe lekcje

    „Jak ciekawie pokazać gęstość?” Tym na lekcji chemii zajmowali się uczniowie klasy VII a. Zastanawiali się co jest gęstsze: mleko, miód , alkohol, olej, winogrono czy gwóźdź? A na koniec wykonali eksperyment o właściwościach relaksacyjnychWlewali do zlewki olej i na wierzch alkohol. Do tak przygotowanej "wieży gęstości" dodali zabarwiony lód. Potem pozostała już tylko obserwacja i relaks !Prawda, że chemia nie musi być trudna?

  • Aniele niebieski Posłańcu przy mnie stój w tańcu i różańcu...

    2 października obchodzone jest święto Aniołów Stróżów. już tradycyjnie w naszej szkole przeprowadzony został diecezjalny konkurs plastyczny. Jego tematyka zaknięta została w haśle "Mój Anioł Stróż". Chętni uczniowie za pomocą prac plastycznych mieli przedstawić swoje wyobrażenie tego duchowego opiekuna. Zainteresowanie "Estkowiczów" było duże. Część wykonanych prac została zaprezentowane w holu szkoły, a część prac została wysłana na konkurs poza szkołę. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni 6 października.

    Serdecznie dziękujemy dzieciom i młodzieży za aktywny udział w konkursie. Jesteśmy pod  wrażeniem Waszych inwencji twórczej oraz zaangażowania w przedstawianiu swoich anielskich stróżów.

    Klasa 1B: Wojciech Małetka

    Klasa 2A: Martyna Tomasz, Adam Kalinowski

    Klasa 2B: Wiktoria Lewandowska, Agata Grecman, Gabriela Graczyk, Zofia Wojtysiak, Lena Jastrzębska, Lena gilas, Jagoda Buchholz, Oskar Pufal

    klasa 3A: Tymoteusz Jurek, Nikola Skonieczna, Lena Rejdak, Maxime Grotnik, Nikola Podlarska, Marta Stube, Jakub Kuzara

    Klasa 3B: Oliwia Doczekalska, Ewa Woźniak, Marta Schumacher, Borys Kucała, Julia Daroszewska, Jakub Małetka, Julia Karbowiak

    Klasa 4A: Alan Roszczyk, Klara Popławska, Oliwier Maj

    Klasa 6A: Jakub Radzikowski, Paweł Piekło

    Klasa 8A: Hubert Radzikowski

     

     

  • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadał w tym roku w piątek 2 października. W naszej szkole uczniowie pisali na lekcjach matematyki krótkie egzaminy z tabliczki mnożenia w piątek oraz w poniedziałek. W sumie w akcji wzięło udział 98 uczniów klas 3-8, z czego Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymało 44 uczestników. Największe emocje, jak co roku, wzbudziły Patrole Egzaminacyjne. Uczniowie-egzaminatorzy pod opieką nauczyciela przepytywali pracowników szkoły.Po raz pierwszy w tym roku jest organizowany Konkurs matematyczno- logiczny online, do którego zgłosiło się kilkunastu uczniów oraz kilkoro nauczycieli. 

  • Zbiórka karmy dla schroniska dla zwierząt!

    4 października otwiera Światowy Tydzień Zwierząt, który kończy się 10 października.

    Idea tych obchodów, została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku obchodzą swój dzień. Obchody tego dnia mają na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania, a poza tym mają za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachować wobec naszych mniejszych przyjaciół.

    Dlatego zachęcamy do włączenia się do akcji zbiórki karmy dla zwierząt z inowrocławskiego schroniska.

    ,, Pomóż nam pomagać!"

  • Konkurs „Plastik! Rezygnuję – wykorzystuję ponownie!”.

    2.10.2020 r. Jury, któremu przewodniczyła pani dyrektor Mariola Szlyfarka dokonało rozstrzygnięcia konkursu plastycznego. 

    W kategorii klas I-III: 

    I miejsce zajęli – Wiktoria Lampka z klasy I b oraz Jakub Kuzara z klasy III a;

    II miejsce zajęli – Joachim Szczepaniec z klasy I b i Lena Rejdak z klasy III a;

    III miejsce zajęła – Inga Jóźwiak z klasy I a.

    Wyróżnienie otrzymali:

    Adam Kalinowski, Błażej Kałek, Martyna Tomasz i Marcel Wrzesiński z klasy II a.

    Agata Grecman i Wiktoria Lewandowska II b.

    Ewa Woźniak i Aleksander Nowakowski z klasy III b.

    Blanka Dziewiątkowska, Wiktor Soska, Nikodem Giera, Antoni Wojciechowski i Kacper Adamczuk z klasy I b.

    W kategorii klas IV-VII:

    I miejsce zajęła Gabriela Szczepaniec z klasy VII a.

    II miejsce zajęli Alan Roszczyk i Oliwer Maj z klasy IV a.

    III miejsce zajął uczeń klasy VII a Marcel Badowski.

    Wyróżnienia otrzymali: Martyna Kalinowska, Bartek Truszczyński z klasy VI a oraz Sandra Majchrzak z klasy VII a.

    Za kreatywność i pomysłowość Piotr Kuźmiński z klasy VI a otrzymał nagrodę specjalną.

    Wszystkie prace były przepiękne a jury trudno było wyłonić zwycięzców. Tym bardziej cieszy tak liczny udział uczniów w tym konkursie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

  • Zdrowe odżywianie kl.1A

    W ramach promocji zdrowego odżywiania 2.10.2020 r. dzieci z klasy I a tworzyły postacie i figurki z nietypowych materiałów. Jako, że mamy jesień uczniowie poznawali warzywa z przydomowych ogródków i pól, a potem wykorzystali je do wykonania prac plastycznych. Zapraszamy do obejrzenia wytworów ich twórczości. Trzeba przyznać, że wykazali się wielkim zaangażowaniem i pomysłowością.

  • Granty naukowe za wrzesień r.szk. 2020/2021

    2.10.2020 nagrodziliśmy grantami kolejnych uczniów, którzy wyróżniają się w nauce. Z rąk radnego p. Ryszarda Kuflewicza za osiągnięcie najwyższych średnich ocen we wrześniu otrzymały je uczennice klasy VIIIa Laura Kowalczyk i Lena Moszczyńska.

  • Adopcja szkoły w Kamerunie - wpłata 2020

    Nasza szkoła dokonała kolejnej wpłaty 400,00 PLN dla szkoły w Kamerunie, którą zaadoptowaliśmy poprzez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio i od 17 listopada 2014 r. zobowiązaliśmy się regularnie (raz w roku) dokonywać wpłaty.

  • Dzień Chłopca

    Tradycją już stały się obchody Dnia Chłopaka. I w tym roku 30.09.2020 r. dziewczyny również nie zawiodły. Mamy nadzieję, że niespodzianki sprawiła naszym chłopcom przyjemność. Chłopcy, obrze, że jesteście na tym świecie!

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    29.09.2020 r. w naszej szkole na lekcjach w klasach młodszych słychać było głośne czytanie literatury. To z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy VIIa i VIIIa zachęcali w ten sposób dzieci do obcowania z książką. Wiadomo nie od dziś, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.Dlatego dzień ten stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania. Czytajmy dzieciom codziennie 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego
    ul.Szkolna 44
    88-170 Pakość
  • Dyrektor szkoły: (52)566 58 13
    Intendent: 782 813 534
    Portiernia: 607 237 703

    Pedagog szkolny:
    Anna Kopieniak-Przybysz
    tel.: (52)566 56 69

    Świetlica szkolna:
    tel. 517 346 803

Galeria zdjęć