Inne

  • „English is easy”

    Uczeń klasy 7 Joshua Burdyna Duarte został nagrodzony w trakcie dzisiejszej Gali Kaspry 2024 organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

    Gala stanowiła podsumowanie konkursów przedmiotowych. Joshua jest finalistą Konkursu języka angielskiego „English is easy”.

  • II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY I RECYTATORSKI POEZJI KUJAWSKIEJ

    17 maja odbył się w naszej szkole II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY I RECYTATORSKI POEZJI KUJAWSKIEJ.

    W pierwszej części nastąpiło podsumowanie II edycji konkursu plastycznego pt. „Walory przyrodnicze i kulturowe Ziemi Kujawskiej”. Przystąpiło do niego 31 uczniów z trzech szkół: Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości, Zespołu Placówek Oświatowych im. Armii Krajowej w Kościelcu i Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości.

    A oto nagrodzeni:

    - w kategorii klas I- III:

    I miejsce - Magdalena Jendrzejczak (SP im. E. Estkowskiego),

    II miejsce ex aequo - Antoni Kaźmierczak i Jakub Kaźmierczak (ZPO Kościelec),

    III miejsce ex aequo - Blanka Marciniak i Krystian Szczepanek (SP im. E Estkowskiego),

    - w kategorii klas IV-VIII:

    I miejsce ex aequo - Pamela Karbowiak i Oliwier Ankiel (SP im. Powstańców Wielkopolskich),

    II miejsce ex aequo - Beata Małek (ZPO Kościelec) i Marta Schumacher (SP im. E. Estkowskiego),

    III miejsce ex aequo - Paweł Kalczyński (ZPO Kościelec) i Nina Burdyna Goulart (SP im. E. Estkowskiego).

    Nagroda specjalna przypadła Ewie Woźniak (SP im. E. Estkowskiego). Natomiast wyróżnienia otrzymali: Laura Marciniak, Zuzanna Stępniewska, Zuzanna Urbańska, Dorian Jarecki, Wojciech Szot, Piotr Kalczyński, Kornel Będzichowski, Mark Khrushchelov. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu plastycznego to: Natalia Rakowska, Dorota Łożyńska, Katarzyna Wojciechowska, Lena Wodzińska, Kinga Małek, Nikola Malinowska, Marceli Kania, Lena Rejdak, Jakub Małetka i Patryk Bednarek.

    W drugiej części spotkania zaprezentowały się uczestniczki II Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Kujawskiej, które przybyły z: Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości, Zespołu Placówek Oświatowych im. Armii Krajowej w Kościelcu i Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości.

    W jury konkursu zasiadły: pani Wioletta Metryka - nauczycielka muzyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu oraz choreografka, pani Anna Sopolińska - nauczycielka w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu i pani Anna Wiśniewska – Miklaszewska - nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu.

    Jury zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:

    - w kategorii klas IV-V:

    I miejsce - Celina Kozłowska (SP im. Powstańców Wielkopolskich),

    II miejsce – Jan Małetka (SP im. E. Estkowskiego),

    III miejsce - Lena Gilas (SP im. E. Estkowskiego).

    - w kategorii klas VI-VIII:

    I miejsce – Małgorzata Matuszak (SP im. Powstańców Wielkopolskich),

    II miejsce - Laura Woźniak (ZPO w Kościelcu),

    III miejsce - Gabriela Molenda (SP im. E. Estkowskiego).

    Wyróżnienia otrzymali: Martyna Szczygielska, Alicja Kubiszewska, Roksana Reimann, Hanna Szubertowska.

  • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w klasach I-III

    16 maja 2024 r. klasy I-III, dzięki Firmie Holcim Polska S.A., odbyły szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Najmłodsi uczniowie zdobywali umiejętność z prowadzenia resuscytacji, układania poszkodowanego w pozycji bocznej, opatrywania ran ciętych i złamań kończyn.

    Dziękujemy Firmie Holcim Polska S.A. za to wspaniałe szkolenie. Warszaty przeprowadzili dla nas: pani Alicja Zalewska i Dominika Grzonkowska oraz pan Adrian Zadorecki.

  • Wycieczka na Kaszuby

    W środę 15.05.2024 klasy piąte i szóste wraz z paniami Agnieszką Skibowską, Edytą Pietrzak, Kamilą Błaszczyk i Kariną Dworczak pojechały na wycieczkę na Kaszuby. Najpierw udali się do Szymbarku i znaleźli się w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Zobaczyli najdłuższą deskę świata, usłyszeli historię wozu Sybiraka i niedźwiedzia Wojtka. Następnie przeżyli symulowane bombardowania w bunkrze, by potem sprawdzić na własnej skórze, jak szaleje błędnik w domu do góry nogami. W Szymbarku znajduje się też największy fortepian na świecie, który otrzymał nazwę „Stolemowi Klawer” i opatrzony jest godłem Gryfa Pomorskiego. Ma ponad 6 m długości, 2,5 m szerokości i 1,87 m wysokości. Miał dziś okazję zagrać na nim Marceli z kl. 5a. W końcu przyszedł czas na obiad i zakup pamiątek. Następnie wyruszyli do Chmielna, do Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów.

  • Wyróżnienie

    Magdaleny Jendrzejczak, która zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt : „ Jan Paweł II- pamiętam…”

  • Warsztaty teatralne w klasach młodszych

    1.05.2024

    W klasach młodszych odbyły się warsztaty prowadzone przez aktora #Dawida Kartaszewicza. Trenowaliśmy wykorzystanie głosu, ruchu i emocji w sposób świadomy i efektywny, ale również rozbudowywaliśmy poczucie pewności siebie i kształtowaliśmy umiejętności improwizacji.

  • Pasje naszych uczniów

    Hania Grobelna, uczennica klasy 2 to prawdziwa gwiazda na parkiecie. Z pasją rozwija swój talent taneczny w Studio Tańca Adama Borzęckiego, gdzie doskonali swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Hania nie tylko tańczy, ale także uczy się akrobatyki. W XVII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego zajęła III miejsce w kategorii Modern/Contemporary Solo 9-10 lat-debiuty.

  • Wyróżnienie

    Uczeń naszej szkoły - Joachim Szczepaniec z klasy 4b otrzymał wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie ekologicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową Integracyjną im. Powstańców Wielkipolskich w Inowrocławiu.

  • Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2024

    W 1990 r. odbył się w Europie po raz pierwszy Matematyczny Konkurs Kangur. Narodził się on w Australii i stamtąd został rozpropagowany po całym świecie. W pewnym sensie dzień konkursu dla wielu stał się swoistym Świętem Królowej Nauk– jak nazywana jest matematyka.

    Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w tych zmaganiach, które sprawdzają nie tylko wiedzę matematyczną, ale również zdolność logicznego myślenia, spostrzegawczość oraz wyobraźnię. Zadania w nim zawarte są dużym wyzwaniem dla uczestników.

    W tym roku w Estkowskim konkursowe wyzwanie podjęło 45 uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jeden z nich, uczeń klasy Va Marceli Kania zdobył nagrodę pierwszego stopnia uzyskując bardzo dobry wynik. Cieszy również fakt, że są również inne matematyczne talenty, a Mieszka Skórzybuta z 2b oraz Jędrzeja Żurka z 5a od wyróżnienia dzieliło tylko 0,25 punktu.

  • Dzień Szalonych Fryzur

    13 maja 2024 r. samorząd szkolny ogłosił Dzień Szalonych Fryzur Kto z uczniów przyszedł do szkoły z fantazyjną fryzurą, był niepytany na lekcjach.

  • Podsumowanie naszych występów w XV Biegu Piastowskim

    Podsumowanie naszych występów w XV Biegu Piastowskim

    Miejsca na podium oraz lokaty premiowane w przedziale 4-8:

    - Aleksander Madej I miejsce ( klasy 1-3)

    - Aleksander Rygielski I miejsce ( klasy 7-8)

    - Alicja Kowalska IV miejsce ( klasy 7-8)

    - Lena Lewandowska V miejsce ( klasy 1-3)

    - Oliwier Maj V miejsce ( klasy 7-8)

    - Julia Chilarska VI miejsce ( klasy 7-8).

    Pozostali zawodnicy i zawodniczki pobiegli dobrze, na miarę swoich możliwości , co w końcowym rozrachunku dało wysokie 5 miejsce drużynowo na 20 startujących szkół . Warto pochwalić najmłodszych debiutantów zarówno chłopców jak i dziewczęta z klas 1-3, dla których był to pierwszy start w zawodach sportowych.

  • Nie ma to jak zdobywanie i utrwalanie wiedzy poprzez działanie!!!

    10.05.2024

    Nie ma to jak zdobywanie i utrwalanie wiedzy poprzez działanie!!!

    Przekonali się o tym uczniowie klasy 4, którzy z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania z przyrody, polegające na przedstawieniu różnych form ukształtowania terenu, w postaci prac przestrzennych modeli wykonywanych na szkolnym boisku. Wśród ich prac znalazły takie formy ukształtowania terenu jak: doliny, kotliny, pagórki, wzgórza, góry czy równiny. Naszym uczniom z pewnością nie brakuje pomysłowości i jeszcze pewnie nie raz zaskoczą nas swoją wyobraźnią i talentem, oczywiście przyrodniczym…

  • Nocowanie w szkole 5a i 5b

    Z piątku na sobotę 10/11.05.2024 r. uczniowie klasy 5a i 5b wraz z wychowawczyniami wzięli udział w imprezie pod nazwą "Noc w szkole", której tematyka oscylowała wokół literatury. W piątek o godzinie 19.00 nastąpiło rozlokowanie uczestników i przypomnienie regulaminu. Następnie uczniowie przystąpili do zmagań sportowych, które przeniosły ich w świat Harry'ego Pottera. Każdy zawodnik przypisany do jednego z czterech domów z książki o młodym czarodzieju musiał zmierzyć się z takimi konkurencjami jak quidditch, "żabi skok" czy przejście z jajkiem na łyżce. Końcowym etapem był konkurs drużynowy z wiedzy o Harrym Potterze. Po emocjonujących zmaganiach na uczniów czekała pyszna pizza, a potem własnoręcznie robione przez p. Kamilę tosty i gofry... Podczas gdy wychowawczyni przygotowywała smakołyki, uczestnicy nocowania relaksowali się w "pokoju gier", czyli wspólnie grali w "planszówki", a następnie bawili się przy odgadywaniu tytułów książek przygotowanych z tak bardzo znanych wszystkim emotikonów.

    Najedzeni, przenieśli się do "pokoju sypialnego", by, oglądając "Akademię pana Kleksa", w późnych godzinach nocnych oddać się w objęcia Morfeusza... Następnego dnia tuż po godzinie 7.00 uczestnicy nocowania byli już gotowi, by spotkać się z rodzicami i wrócić do domów.

  • „Cała Polska Czyta Dzieciom”

    10.05.2024 r.

    Uczniowie klasy 1 b zostali skorzystali z zaproszenia Biblioteki Miejskiej w Pakości i wzięli udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Na miejscu pani Honorata Holas przeczytała dzieciom baśń H. Ch. Andersena pt.: „Krasnoludek”. Po wysłuchaniu lektury uczniowie dzielili się wrażeniami dotyczącymi jej treści. Korzystając z okazji uczniowie złożyli życzenia paniom Bibliotekarkom z okazji ich święta.

  • Świetna zabawa, wspaniała integracja i mnóstwo endorfin

    Świetna zabawa, wspaniała integracja i mnóstwo endorfin

    Choć 29 kwietnia obchodzony jest Miedzynarodowy Dzień Tańca, który został ustanowiony na pamiątkę urodzin francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a, to My świętowaliśmy 09.05,2024 r., a zabawa była przednia.

    O tańcu nie da się pisać,...taniec trzeba tańczyć"... Najpierw zatańczyli uczniowie klas I-III, a następnie starsi z oddziałów 4-7.

    Wszystkie klasy zaprezentowały z bardzo dobrej strony, co został docenione i nagrodzone przez Panią Dyrektor Mariolę Szlyfarską, która wyręczyła uczestnikom ciekawe upominki.

  • Grant naukowy za kwiecień 2024

    W miesiącu kwietniu uczeń Marceli Kania osiągnął najwyższą średnią w szkole i uzyskał grant naukowy, który po raz kolejny został ufundowany przez przewodniczącą Rady Rodziców naszej szkoły panią Annę Jagodzińską.

    Marceli swój grant przekazał tym razem na zakup pomocy do salki sensorycznej. 

  • Klasowa eskapada 7a do grodu Kopernika

    W środę 08.05.2024 r. z samego rana klasa 7a ciekawie i aktywnie spędziła czas w Toruniu. Odwiedzili Młyn wiedzy, gdzie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy. Estkowicze na swoim rozkładzie mieli:

    - dwugodzinne zajęcia w Młynie Wiedzy pt. ,,Sztuka dorastania "

    - sens filmowy w Cinema City Plaza : ,,King Kong i Godzilla. Nowego Imperium"

    - zwiedzanie Starówki oraz konsumpcja w Restauracji Manekin.

    Pogoda dopisała, a siódmoklsiści rewelacyjnie spędzili czas i znakomicie się bawili.

  • Mistrz Kaligrafii

    29 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole konkurs „Klasowy Mistrz Kaligrafii”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas 1-3, którzy niezwykle starannie przepisywali zaproponowany dla każdego poziomu tekst. Wybór mistrzowskiej pracy był niezwykle trudny, ponieważ dzieci bardzo starały się, aby to ich praca została zauważona i wyróżniona. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie przekąski.

    Mistrzami Kaligrafii zostali:

    Fabian Badyna - 1a

    Zofia Wąż - 1b

    Jagoda Wójcik - 2a

    Alicja Lewandowska – 2b

    Łukasz Węglewski - 3a

    Aleksandra Krajewska – 3b

    Wyróżnienia otrzymali:

    Krystian Szczepanek – 1a

    Aleksander Ojczenasz – 1b

    Piotr Nowak – 2a

    Rozalia Ojczenasz i Hubert Gaj – 2b

    Mateusz Dudek – 3a

    Julia Wisz - 3b

    Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do pięknego pisania, bo…… każdy może zostać Mistrzem Kaligrafii!

  • Kolejny skces artystyczny naszej uczennicy

    8 maja 2024 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „W szkocką kratę” , którego organizatorem była Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Uczennica z naszej szkoły, Magdalena Jendrzejczak, po raz kolejny odniosła sukces artystyczny i została laureatką. Spośród przesłanych 500 prac z całego województwa kujawsko - pomorskiego właśnie jej praca została zauważona i nagrodzona. Magda uczestniczyła w uroczystej gali, podczas której dyplom i nagrodę wręczyła dziewczynce Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego Elżbieta Piniewska. Na imprezie byli także przedstawiciele patronów konkursu Hrabstwa FIF-ę, St. Andrews Foundation oraz Scotish- Polish Heritage Trust, którzy byli fundatorami nagród specjalnych . Po uroczystym otwarciu wystawy goście zostali zaproszeni do obejrzenia filmu „Kapral Wojtek”, który opowiadał historię stosunków polsko - szkockich .

    Wielkie gratulacje dla Madzi, jej talent plastyczny się rozwija, czego dowodem są osiągnięcia i dzisiejsza gala . Czekamy na kolejne dzieła. Prace naszej uczennicy i wielu innych nagrodzonych można obejrzeć na stronie internetowej galeriadziecka.com/ podsumowanie - konkursu- plastycznego - dla-dzieci-i-mlodziezy-w-szkocka-krate-województwa- kujawsko- pomorskiego-torun-2024/

  • Estkowicze rywalizowali w czwórboju

    Następną ciekawą przygodę i bezcenne doświadczenie zdobyli we wtorek 07.05.2024 r. nasi lekkoatleci. Dziewczęta i chłopcy z rocznika 2011 i młodszego dzielnie walczyli we wszystkich konkurencjach ( bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600/1000 m ) podczas dzisiejszych zawodów, które odbyły się na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu. Choć tym razem Estkowiczom nie udało się zdobyć medali, to miejsca tuż poza podium są na pewno dobrym prognostykiem na przyszłość, biorąc pod uwagę fakt, że połowa zawodników i zawodniczek to ,, czwórbojowi" debiutanci.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości
    ul.Szkolna 44
    88-170 Pakość
    gimnazjumpa@wp.pl
  • 52 566 58 12 fax 52 566 58 12

    Pedagog szkolny:
    Anna Kopieniak-Przybysz
    tel.: 52 566 56 69

    Świetlica szkolna:
    tel. 517 346 803

Galeria zdjęć