11.10.2024 (piątek)
Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę dla wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Obdarowani pięknymi życzeniami zostali wszyscy pracownicy naszej szkoły.
Październik to miesiąc bibliotek szkolnych. W tym czasie organizuje się wiele konkursów i akcji promujących czytelnictwo. Jedną z nich jest Noc Bibliotek – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek. X jubileuszowe wydanie odbyło się wczoraj, w piątek 11 października w tysiącach bibliotek w całej Polsce. Hasło tegorocznej akcji to „Moc bibliotek” (Noc Bibliotek – Noc czytania – Moc czytania – Moc Bibliotek)!
W naszej szkole Noc odbyła się dzień wcześniej tj. 10 października. W bibliotece zgromadziło się prawie 30 miłośników naszej biblioteki z klas 2-7. Atrakcji było wiele: kalambury literackie, podchody oparte na wiadomościach z ulubionych lektur, malowanie obrazów ulubionych książek a wisienką na torcie był pokaz mody bohaterów baśni i bajek. Było ciekawie przebywać w bibliotece w godzinach popołudniowych i wieczornych. Odkrywać, przeżywać oraz tworzyć kolejną szkolną przygodę.
Dnia 10.10.2024 uczniowie naszej szkoły mięli wyjątkową okazję uczestniczyć w projekcji mobilnego planetarium, które odwiedziło naszą szkołę. Dzięki tej niezwykłej inicjatywie uczniowie przenieśli się w fascynujący świat astronomii. Pod kopułą planetarium mogli podziwiać gwiazdy, planety oraz galaktyki, a także dowiedzieć się więcej o kosmosie. To była nie tylko wspaniałą zabawą, ale również cenna lekcja o wszechświecie, która z pewnością rozbudziła w nich ciekawość do odkrywania wiedzy!
10-11.10.2024
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Drzewa!
To wyjątkowe wydarzenie miało na celu podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety oraz uświadomienie uczniom roli, jaką one pełnią w przyrodzie.
Z tej okazji posadziliśmy nowe drzewo na boisku, ale również inna grupa uczniów przygotowywała żołędzie w słoikach, aby później móc je wysadzić. Te małe nasionka to przyszłość naszych dębów! Mamy nadzieję, że z czasem nasze wysiłki zaowocują pięknymi drzewami, które będą nie tylko ozdobą, ale także miejscem schronienia dla wielu zwierząt.
Dzień Drzewa to doskonała okazja, by przypomnieć sobie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Drzewa nie tylko produkują tlen, ale również oczyszczają powietrze, dają cień i są domem dla wielu gatunków.
Dodatkowo z okazji Dnia Drzewa uczniowie klas I-III stworzyli wyjątkowe prace plastyczne, które zachwycają kreatywnością i pomysłowością! Dzieci wykorzystały różnorodne techniki, a także naturalne materiały. Każda praca to małe dzieło sztuki, które przypomina nam o wartości drzew i ich roli w naszym ekosystemie.
Mamy to.
Estkowski Mistrzem Powiatu Inowrocławskiego w piłce nożnej!
Wczoraj (09.10.2024) cieszyliśmy się ze złotego medalu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, a dzisiaj (10.10.2024) krążki z najcenniejszego kruszcu przywieźliśmy z finałowego turnieju piłki nożnej, który odbył się w Złotnikach Kujawskich. Do imprezy głównej zakwalifikowało się 6 najlepszych reprezentacji: SP Gniewkowo, SP Kruszwica, SP nr 6 Inowrocław, SP im. E. Estkowskiego w Pakości, SP nr 4 Inowrocław i SP Złotniki Kujawskie. W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały w 2 grupach, gdzie grano w systemie ,,każdy z każdym".
Nasza reprezentacja zwyciężyła w obu meczach:
- SP ,,Estkowski" vs SP Kruszwica 1:0
- SP ,,Estkowski" vs SP nr 4 Inowrocław 2:1
Kolejnym rywalem w półfinale byli gospodarze, którzy również musieli uznać wyższość ekipy z Grudy Świętego Jakuba, przegrywając 4:1.
W wielkim finale spotkali się rywale grupie tj. SP Kruszwica vs SP im. E. Estkowskiego w Pakości.
Po bardzo dobrym i emocjonującym meczu nasi reprezentanci wygrali 2:1 ( zwycięska bramka Oliwier Maja w ostatniej akcji turnieju) i kolejne Mistrzostwo Powiatu Inowrocławskiego stało się faktem ( drugi taki wielki sukces w przeciągu dwóch dni). Po końcowym gwizdku sędziego była ogromna euforia całej drużyny, którzy tańczyli i krzyczeli z radości . Zwycięstwo w finałowej imprezie daje przepustkę do Ćwierćfinału województwo kujawsko-pomorskie w piłce nożnej.
Warto podkreślić, że dobrze dysponowany tego dania Oliwier Maj otrzymał wyróżnienie indywidualne oraz nagrodę rzeczową, a co za tym idzie trafił do zaszczytnego grona 4 najlepszych zawodników turnieju.
Całej ekipy należą się wielkie brawa oraz gratulacje, bo mimo trudności i zmęczenia po wczorajszych zawodach potrafili wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, zdobywając ostatecznie drugi zloty medal Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego A.D. 2024....
Skład drużyny: Piotr Cecelon, Szymon Iskra, Oliwier Maj, Aleksander Rygielski, Filip Marciniak, Jakub Małetka, Wojciech Małetka, Jakub Kuzara, Marcel Wrzesiński, Kamil Szklarski.
Estkowski Simple the best
9 października bieżącego roku w inowrocławskich solankach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przelajowych. W zawodach wzięło udział kilkanaście szkolnych. Estkowicze jak zwykle startowali w dwóch kategoriach: żeńskiej i męskiej .
Nasi chłopcy rywalizujący w najstarszym przedziale wiekowym (7-8 klasy) okazali się zdecydowanie najlepsi w swoim wyścigu zostawiając daleko w tyle swoich rywali, a wypracowana przewagą na ostatniej zmianie wynosiła kilkaset metrów.
Cała, 6-osobowa drużyna w składzie: Oliwier Maj, Wojciech Małetka, Jakub Kuzara, Jakub Małetka, Jędrzej Żurek i Aleksander Rygielski zaprezentowała się znakomicie, nie dając szans swoim konkurentom i co godne podkreślenia w pełni, na każdej zmianie kontrola biegu od pierwszej do szóstej zmiany.
W nagrodę świeżo upieczeni Mistrzowie będą reprezentować nasz powiat w Finałach Wojewódzkich, które odbędą się 17 października 2024 r w Bydgoszczy.
Warto wspomnieć o bardzo dobry wyniku naszych dziewczyn, które ze względu na problemy kadrowe przed wyjazdem (2 uczestniczki nie zjawiły się na zbiórce) i co za tym idzie mały poślizg czasowy nie zdążyły wystartować w swojej kategorii wiekowej klas 4-6. Niemniej jednak nasze reprezentantki w składzie: Wiktoria Lampka, Laura Marciniak, Agata Grecman, Gabrysia Pietrzak, Lena Gilas, Barbara Kubiszewska finalnie pobiegły w najstarszej grupie (klasy 7-8) , a ku naszemu zaskoczeniu zajęły wysokie jak na swoje możliwości 5 miejsce w stawce 7 startujących ekip.
Po raz pierwszy w roku szkolnym 2024/2025 pani dyrektor Mariola Szlyfarska wręczyła Marcelemu Kani z klasy 6a grant naukowy ufundowany przez przewodniczącą Rady Rodziców panią Annę Jagodzińską. Bardzo dziękujemy Pani Annie, której wsparcie ma ogromne znaczenie dla rozwoju naukowego uczniów naszej szkoły.
Dostaliśmy Certyfikat uczestnictwa w akcji Sprzątanie Świata Dziekujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w tą ekologiczną imprezę.
Dnia 4 października 2024 roku w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Inowrocławiu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.,,Wyloguj się offline". Konkurs został zorganizowany z okazji 55- lecia tej instytucji pod patronatem Starosty Inowrocławskiego. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej promującej spędzanie wolnego czasu bez korzystania z urządzeń elektronicznych. Spośród nadesłanych ponad stu prac, praca Magdaleny Jendrzejczak została nagrodzona I miejscem w kategorii wiekowej IV- VI. Natomiast Ewa Woźniak uczennica klasy VII b otrzymała wyróżnienie.
Dnia 3 października 2024 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt.,,Pomocne służby". Organizatorami tego konkursu byli: Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Straż Miejska Inowrocławia, Medyczno - Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, Nadgoplański WOPR w Kruszwicy, Służba Więzienna Inowrocławia, Nadleśnictwo Gniewkowo - Lasy Państwowe, Państwowa Straż Łowiecka, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Państwowa Straż Rybacka Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Celem inicjatywy była edukacja w zakresie bezpieczeństwa, kształtowanie właściwych postaw oraz rozwijanie kreatywności plastycznej. Uczennica z klasy VII b Ewa Woźniak w kategorii wiekowej 11-14 lat zdobyła III miejsce, natomiast w kategorii 7-10 lat uczennica Magdalena Jendrzejczak z klasy IVb otrzymała wyróżnienie.
Estkowski z brązem i kilkoma pozycjami tuż poza podium na inaugurację sezonu lekkoatletycznego
1 października 2024 r. w Inowrocławiu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych .
W zawodach wzięło udział kilkuset zawodników i zawodniczek z kilkunastu szkół podstawowych.
Nasi reprezentanci chcieli sprawdzić swoją formę po przerwie wakacyjnej, a co najważniejsze zrobić przetarcie przed rywalizacja sztafet, która niedługo odbędzie się również w inowrocławskich solankach.
Wszyscy uczestnicy spisali się dobrze, na miarę swoich możliwości, a najlepsze wyniki uzyskali:
- Lena Lewandowska - 3 miejsce w kategorii dziewcząt klas 3-4
- Jakub Małetka - 4 miejsce w kategorii chłopców klas 7-8
- Marcel Wrzesiński 6 miejsce w kategorii chłopców klas 5-6
- Jakub Kuzara 6 miejsce w kategorii chłopców klas 7-8
- Gabrysia Pietrzak 8 miejsce w kategorii dziewcztą klas 3-4
- Aleksander Rygielski 8 miejsce w kategorii chłopców klas 7-8.
Poza wyżej wymienionymi w dzisiejszych zawodach wzięli udział: Gabrysia Graczyk, Grecman Agata, Lena Gilas, Wiktoria Lampka, Lena Jastrzębska, Kubiszewska Barbara, Michał Radzikowski, Arkadiusz Wasiak , Antek Kuzera, Jan Konieczna, Wojciech Małetka, Piotr Małetka, Oskar Pufal, Jędrzej Żurek.
Teraz pozostaje doszlifować formę na zajęciach sportowych, a następnie sprawdzić się w Mistrzostwach Powiat Inowrocławskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, a tam powalczyć o jak najwyższe miejsce.
Kolejny już raz wpłaciliśmy na zaadoptowaną przez nasz szkołę w Kamerunie poprzez Fundację Redemptoris Missio. Cieszymy się, że dzieci z odległego kraju również będą mogły się uczyć.
01.10.2024
Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października.
Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, jako dobro ludzkości oraz promowanie muzyków.
Na dzisiejszych lekcjach muzyki słuchaliśmy fragmentów "Requiem d-moll" Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Poznaliśmy także sposób notacji muzycznej Krzysztofa Pendereckiego.
I sami zostaliśmy kompozytorami. Partytury wyszły nam śpiewająco!
30.09.2024 obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Uczniowie dostali od koleżanek z klas, rodziców i Samorządu Uczniowskiego upominki oraz życzenia. Był to wyjątkowy dzień, pełen radości i uśmiechów. Dziewczyny starannie przygotowały różnorodne prezenty, które miały za zadanie sprawić chłopcom przyjemność i pokazać, jak ważni są dla swoich koleżanek.
Na szkolnym korytarzu ustawiona została fotobudka, a na każdej przerwie słychać było śmiech i wesołe rozmowy. W klasach odbyły się również specjalne konkursy i zabawy, które integrowały uczniów i sprawiały, że ten dzień był naprawdę niezapomniany. Dziewczyny zadbały o to, by każdy chłopiec czuł się wyjątkowo i doceniony. Klasa 3b była na seansie w kinie świętując w ten sposób wyjątkowo dzień.
Klasy starsze świętowały Dzień Chłopca 3.10.2024 i również było dużo radości, uśmiechów i miłych niespodzianek.
Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole to coroczne wydarzenie, które odbywa się w całej Polsce w trzecim tygodniu września.
Tegoroczne hasło brzmi: CIEKAWI SIEBIE – CIEKAWI ŚWIATA
Celem Tygodnia Szczęścia w szkole jest zwrócenie uwagi na narzędzia psychologii pozytywnej, które można wykorzystywać w edukacji przedszkolnej, szkolnej, akademickiej, a które przekładają się na dobre zdrowie, efekty kształcenia i lepsze życie.
Szczęście to stan umysłu, emocji, ciała i ducha.
Poszukiwanie szczęścia to aspiracja każdego człowieka i jest tak stara jak świat.
Okazuje się, że istnieje silny związek między szczęściem a jakością edukacji, jakością przyswajania. Nasz mózg lepiej uczy się, gdy jest szczęśliwy. Lepiej zapamiętuje, kojarzy, tworzy haki pamięciowe, utrwala.
Pomimo wielu trudności jakie spotykają nas każdego dnia przekazujmy dzieciom radość i uśmiech tak niezbędny dla ich prawidlowego rozwoju fizycznego i emocjonalnego.
Przez 5 dni w tygodniu dzieci biorą aktywny udział w rozmaitych działaniach.
Pierwszego dnia klasy 1-3 miały za zadanie wymalować na boisku, kolorową kredą to, co kojarzy im się ze szczęściem. Natomiast w klasach 4-8 uczniowie dzielili się ze sobą przemyśleniami na temat szczęścia, zastanawiali się, czym ono jest i jak je osiągnąć.
We wtorek 24.09.2024 już od progu można było usłyszeć radosne powitania. Tego dnia uczniowie i nauczyciele obdarowywali się życzliwymi uśmiechami, miłymi słowami, sentencjami dotyczącymi szczęścia i gipsowymi słoneczkami. W ramach tego wyjątkowego czasu, uczniowie najmłodszych klas rozdawali mieszkańcom miasta przygotowane kartki z miłymi życzeniami. Dzieci z ogromnym entuzjazmem przekazywały słowa otuchy i radości, co wywoływało uśmiechy na twarzach przechodniów. Obdarowywanie innych przyniosło najmłodszym wiele satysfakcji, a jednocześnie nauczyło ich, jak niewielki gest może poprawić komuś nastrój. Radość z dawania jest równie wielka, jak z otrzymywania – to ważna lekcja, którą dzieci przekazały w praktyce.
Środa upłynęła pod znakiem tańca. Taneczne przerwy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia to dzień trzeci. Dziś Szczęścia, rozbawienie i zadowolenie widoczne było na twarzach naszych milusińskich. W rytm ulubionej muzyki dzieci mogły wyrazić swoje emocje i zadowolenie. Każdego dnia bądźmy szczęśliwi, żyjmy dłużej, zdrowiej, lepiej. Poczucie Szczęścia sprzyja kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji koleżeńskich, przyjaźni. Taniec jest najlepszym narzędziem do przezwyciężania wszelkich niepowodzeń.
W czwartek 26.09.2024 r. natomiast świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Nasi uczniowie odkrywali, czym jest szczęście dla mieszkańców różnych europejskich krajów. W ramach działania „Ciekawi świata – ciekawi siebie” dla klas 4-8 odbywały się różne pokazy naukowe. Uczniowie m.in. dowiedzieli się, jak powstają wulkany oraz badali własności wstęgi Mobiusa. W czwartek na szkolnym boisku na najlmłodsze klasy czekała kolejna atrakcja – wspólne puszczanie baniek mydlanych. Uczniowie bawili się doskonale, ciesząc się pogodą i możliwością spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Wspólne puszczanie baniek przyniosło wszystkim wiele radości, a kolorowe bańki unoszące się w powietrzu stały się pięknym zakończeniem tego pełnego wrażeń dnia.
W piątek 27 września w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia odbyły się wyjątkowe zajęcia sensoplastyczne dla uczniów klas 1-3. Dzieci miały okazję doświadczyć kreatywnej zabawy z różnymi materiałami, takimi jak masa plastyczna, ciecz nieniutonowska czy slime'y. Było to nie tylko świetne doświadczenie edukacyjne, ale również doskonała okazja do rozwijania zmysłów i umiejętności manualnych.
Dzięki sensoplastyce dzieci uczą się przez zabawę. Poznają różne struktury, zapachy i kolory, co wpływa na ich rozwój sensoryczny. Takie zajęcia pomagają również w rozwijaniu motoryki małej, koordynacji ruchowej oraz wyobraźni. Każdy z uczestników miał okazję samodzielnie stworzyć coś niepowtarzalnego, co dało im ogrom satysfakcji i poczucia sprawczości.
Nie da się ukryć, że najwięcej radości sprawiło dzieciom tworzenie cieczy nieniutonowskiej – substancji, która zachowuje się jednocześnie jak ciecz i ciało stałe! Dzieci z fascynacją badały, jak zmienia się jej konsystencja pod wpływem siły, bawiąc się przy tym w najlepsze. Tworzenie kolorowych slime'ów to również hit tych zajęć – mali artyści prześcigali się w tworzeniu najpiękniejszych i najciekawszych kompozycji. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, które wprowadzą je w świat eksperymentów i kreatywnej zabawy!
Także w czwartek 26 września 2024 r. w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia odbyło się spotkanie z Luisem Gustavo Ruthner Goulart wraz z żoną Bogusią, notabene naszą bibliotekarką. Wyjątkowa, żywa lekcja wychowawcza miała miejsce w sali gimnastycznej, a jej odbiorcami byli uczniowie najstarszych klasa ( 7 a, 7 b i 8 a).
Uczestnicy zgromadzenia zostali zabrani w sentymentalną podróż do Brazylii, największego i najludniejszego państwa w Ameryce Południowej, położone we wschodniej części kontynentu nad Oceanem Atlantyckim. Stolicą kraju jest Brasília.
Nasz prelegent opowiedzieli o historii, obyczajach, tradycji oraz kulturze swojej ojczyzny. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się przyniesione przez Pana Luisa regionalne stroje ludowe, oryginalne kubki do brazylijskiej herbaty, ręcznie robione narzędzia. Warto podkreślić, że zapach zaparzonej yerba mate był tak intensywny, że unoslil się w sali gimnastycznej do następnego dnia.
Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia zakończone zostały piątkiem z żółtymi, symbolizującymi radość i pogodę ducha, elementami garderoby oraz zdjęciem uczniów ustawionych w kształt słońca na boisku szkolnym.
„Ciekawi siebie – ciekawi świata” to hasło tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole. Towarzyszyło ono dzisiaj również naszym obchodom Europejskiego Dnia Języków, który jak co roku organizowany jest 26 września.
Nasi uczniowie odkrywali, czym jest szczęście dla mieszkańców różnych europejskich krajów. Dowiedzieli się m.in., co oznacza słynne włoskie „la dolce vita” albo szwedzka filozofia „lagom”. Sprawdzali także jak brzmi słowo szczęście w różnych językach europejskich.
Czy wiecie, że Polska w rankingu najszczęśliwszych państw na świecie World Happiness Report zaliczyła w roku 2024 awans o cztery lokaty, przesuwając się z 39. na 35. miejsce. Nasz kraj uplasował się tuż za Estonią, a przed takimi państwami jak Hiszpania (36. pozycja), Włochy (41.), Brazylia (44.) czy Japonia (51.).
Be happy! Soyez heureux! Sei glücklich! Seja feliz! Var glad! Légy boldog!
26.09.2024 klasy 2a, 2b i 3b udały się w ramach Dnia Głośnego Czytania do przedszkoli, aby czytać wiersze oraz nieść radość z okazji Tygodnia Szczęścia. Była to wspaniała okazja, aby wprowadzić przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego w Pakości w świat poezji i zarazić ich miłością do czytania. Wspólne czytanie na głos ma wiele zalet – rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, a także buduje więzi między czytającymi. Atmosfera była pełna entuzjazmu, a na twarzach dzieci malował się szeroki uśmiech oraz zaciekawienie. To wydarzenie pokazało, jak potężne może być słowo pisane w budowaniu pozytywnych emocji i wzajemnego zrozumienia.
Przedszkolacy na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali książki, lizaki oraz koniczynkę na szczęście. Bez względu na wiek, każdy może czerpać radość z odkrywania nowych historii i dzielenia się nimi z innymi. Zachęcamy do wspólnego spędzania czasu przy książkach.
Dzień Głośnego Czytania to wyjątkowa okazja, by wspólnie zanurzyć się w świat literatury i rozbudzić wyobraźnię najmłodszych, zatem uczniowie naszej szkoły zawitali również dp Przedszkola Hop-Siup z Oddziałami Integracyjnymi, gdzie przedszkolaki wysłuchały wiersze polskich poetów czytane przez uczniów.
(Fot. poniżej (9) Facebook Przedszkole Hop-Siup)
W czwartek 26 września 2024 r. dzieci z klas 1a i 1b Szkoły Podstawowej im. E. Estkowskiego miały okazję odwiedzić Bibliotekę Miejską. W trakcie wizyty z okazji Dnia Głośnego Czytania wysłuchały ciekawej bajki, która nie tylko rozweseliła najmłodszych, ale również wprowadziła ich w magiczny świat książek. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o książki – zarówno te wypożyczone, jak i te z własnych półek. Poznały zasady obchodzenia się z książkami, aby służyły one przez wiele lat.
Natomiast w piątek 27.09.2024 r. 29 z tej właśnie okazji przybyło do naszej biblioteki kilkoro znakomitych gości. Dla najmłodszych czytał opowiadania z książki "Kacperiada" autorstwa Grzegorza Kasdepke nasz pan Burmistrz Michał Siembab. Klasy trzecie i czwarte z przyjemnością wysłuchały fragmentów " Hobbita" J.R.R. Tolkiena, które przybliżyła nam pani Katarzyna Matuszak. Dla najstarszych dzieci z klas piątych i szóstych "Balladynę" na role czytały panie z Dziennego Domu Seniora Plus w Pakości -Janina Konarska i Zofia Dach oraz kierownik pani Ewa Mikołajczyk.
Kolejny plastyczny sukces uczennicy klasy 4b Magdaleny Jendrzejczak. Miło nam poinformować, że Magdalena zdobyła III miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym pt." Anioł - mój dobry duch ".
20 września 2024 roku w sali widowiskowej Klubu Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się obchody 30- lecia Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Podczas tej uroczystości zostali nagrodzeni laureaci konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji 105 - lecia szkolenia kadr łączności. Wśród nich znalazła się nasza uczennica z klasy IV b, która zajęła III miejsce w kategorii klas 1-4 szkół podstawowych. Bardzo się cieszymy i gratulujemy kolejnego sukcesu.
Żegnamy Cię Jarku.
Rozstanie to wielkie zmęczenie, jakby serce dźwigało ciężar nie na swoją miarę
Dziś rano nasze serca dotknęła boleśnie wiadomość o śmierci Jarka Kotyńskiego. Został On niespodziewanie wyrwany z życia 19 września 2024r. Cóż powiedzieć o Jarku, który przez dwadzieścia jeden lat (1986-2007) pracował w Szkole Podstawowej, a następnie w Gimnazjum im. Ewarysta Estkowskiego? Cóż powiedzieć o człowieku, który przez te lata prowadząc lekcje wychowania fizycznego, zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego czy też organizując obozy wędrowne, rajdy przekonywał młodzież do aktywnego spędzania czasu, do wyruszenia z domu na szlak. Godziny przeżyte na pokonywaniu tras, spaniu w namiotach lub schroniskach, wieczory rozświetlone blaskiem ogniska przy długich rozmowach i śpiewie pokazywały młodym ludziom, jak ważne jest bycie razem.
Pierwsza myśl o Jarku to plecak przerzucony przez ramię. Dużą częścią jego życia była bowiem wędrówka, wędrówka po górskich ścieżkach, z których bardzo ukochał Bieszczady, bieszczadzkie wzgórza i połoniny. Kolejna Jego pasja to muzyka. Widok Jarka i gitary nikogo nie dziwił. Przez wiele lat grał w zespole Kwestia sporna, a następnie w grupie Project. Swoją muzyką podczas koncertów nie tylko umilał czas słuchaczom, ale grając ballady, Dobre piosenki, skłaniał ich również do refleksji nad życiem, nad tym, co w nim naprawdę ważne.
Pozostał plecak, pozostała gitara, tylko Jarka brak…
Zaszumiały się powietrza i ruszyłeś sam na szlak
Ten ostatni, ten najlepszy. Przyszedł czas, Pan dał Ci znak…
Jarku, spoczywaj w pokoju i do zobaczenia gdzieś na Niebiańskich Połoninach…
Ryszard, Gosia, Zbyszek, Jarek i wielu, wielu innych…
Nie odchodźcie tak szybko, koledzy,
bo nam w sercach smutek wciąż gra.
Tyle jeszcze dni do przeżycia,
a dziś wszystko spowija mgła.
Nie odchodźcie tak szybko, koledzy…