Inne

  • Polska chrześcijańska

      

    Ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i ducha Świętego…”

     – to słowa wypowiadane przez kapłana podczas obrzędu chrztu świętego. Padły one  z pewnością również  przed wiekami, gdy książę Mieszko I przyjmował chrzest. Wiemy również, że ten pierwszy chrzcielny obrzęd miał ogromne znaczenie nie tylko dla władcy naszych ziem, ale również zaważył na przyszłych losach naszego kraju. To wydarzenie bowiem na stałe wpisało nas, Polaków w kulturę i tradycję chrześcijańskiej Europy, zapewniło niezależność od Cesarstwa Niemieckiego oraz poprzez przybyłych zakonników sprowadziło do Polski naukę.

    W tym roku uroczyście obchodzimy 1050 rocznicę tamtych wydarzeń. Według historyków najbardziej prawdopodobnym terminem chrztu Mieszka I jest 14 kwietnia 966r. Nie mogło więc nas  - mieszkańców Pakości - zabraknąć tego dnia na Ostrowie Lednickim oraz w Gnieźnie, w miejscach, które były niemymi świadkami tych doniosłych chwil. Nie zważając na mało sprzyjającą pogodę, udaliśmy się najpierw na Ostrów Lednicki, aby wziąć udział w nabożeństwie ekumenicznym właśnie w tym szczególnym miejscu, w którym zaczęło się chrześcijaństwo na naszych ziemiach. Byliśmy tam również świadkami poświęcenia dzwonu „Mieszko i Dobrawa”, który ma być wotum wdzięczności naszego narodu za 1050 lat chrześcijaństwa Polski.  Dzięki działaniom wojska mogliśmy przez most pontonowy udać się na wyspę  i pomyśleć przez chwilę, że czas się zatrzymał, że jesteśmy właśnie w tym momencie, gdy na ziemie  Polan zaszczepiona została wiara chrześcijańska. Ta wiara, która później nas Polaków wielokrotnie jednoczyła i pozwalała przetrwać trudne czasy, których historia nam nie szczędziła.

    Z Ostrowa Lednickiego udaliśmy się do Gniezna  - pierwszej stolicy Polski, do katedry,  w której spoczywają doczesne szczątki
    św. Wojciecha, patrona naszego kraju. Tam uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św., w której wzięli udział liczni przedstawiciele władz zarówno kościelnych jak i państwowych. Usłyszeliśmy tam słowa, w których wielokrotnie podkreślano znaczenie chrztu Mieszka I oraz Polski dla naszego kraju, dla jego historii.

    Możemy dziękować, że dane nam było wziąć udział w tak doniosłych duchowo i historycznie wydarzeniach. Następna taka rocznica będzie miała miejsce za pięćdziesiąt lat. Niewielu z nas będzie dane ją świętować. Mamy nadzieję, że młodzi ludzie, gimnazjaliści, którzy wzięli również udział w tych uroczystościach, za pół wieku także będą reprezentować naszą miejscowość w tych miejscach, gdzie miała swój początek Polska chrześcijańska, Polska europejska – nasza Polska.

    Danuta Ciechorska

  • Peregrynacja symboli ŚDM

      

    W 1985 roku papież Jan Paweł II zapoczątkował Światowe Dni Młodzieży, gorąco bowiem wierzył, że młodzi ludzie są nie tylko przyszłością, ale także nadzieją świata. Jego następcy Benedykt XVI i Franciszek podjęli to dzieło.

              Ojciec Święty Franciszek zaprosił w tym roku młodych z całego świata na wspólne spotkanie w lipcu do Krakowa. Miejsce i czas to wyjątkowy, z Krakowem bowiem szczególnie związany był Jan Paweł II. Z okolic tego miasta, z pobliskich Łagiewnik poszło w świat przesłanie Miłosierdzia Bożego, a właśnie ten rok ogłoszony został w kościele Rokiem Bożego Miłosierdzia.

    Czas jest ten również wyjątkowy dla nas Polaków, gdyż jest to rok 1050 rocznicy chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku Mieszko I przyjmując chrzest włączył nasze ziemie do chrześcijańskiej Europy, tym samym dając początek polskiemu państwu.

    Jednym z etapów przygotowań do światowych Dni Młodzieży jest peregrynacja po Polsce jego symboli: krzyża oraz ikony. Również pakoska parafia znalazła się na trasie   tej wyjątkowej pielgrzymki i w środę 20 kwietnia w kościele pod wezwaniem
    św. Bonawentury  o godzinie 17.15 powitaliśmy te widome znaki Spotkania Młodych, które przemierzyły już wiele krajów i kontynentów. Spotykali się przy nich i modlili ludzie różnych narodowości, ras, wyznań i poglądów. Spotkaliśmy się i my – mieszkańcy Pakości, aby na chwilę zatrzymać się przy nich w pędzie dnia codziennego, pomodlić, zastanowić nad sobą, nad tym, co w życiu naprawdę jest ważne.

    Młodzież powitała krzyż i ikonę przed kościołem i uroczyście w procesji wniosła je do świątyni. Tam był czas na wspólną i indywidualną modlitwę, na refleksję i śpiew. Teksty przygotowane przez gimnazjalistów przybliżyły nam nie tylko historię symboli, ale również wprowadziły w atmosferę Światowych Dni Młodzieży.

    Po krótkim przystanku w Pakości i pożegnaniu symbole ruszyły w dalszą drogę, do następnej parafii, do czekających na nie ludzi. Nie wszyscy z nas będą mogli pod koniec lipca być w Krakowie, dla nich to spotkanie było namiastką tych przyszłych wydarzeń. Dla tych,  którzy wybierają się na Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z papieżem Franciszkiem było to z pewnością dobre, duchowe przygotowanie.

    Danuta Ciechorska

  • GIMNAZJALIŚCI HALOWYMI WICEMISTRZAMI !

    GIMNAZJALIŚCI HALOWYMI WICEMISTRZAMI !
     

    W dniu 31 marca 2016r. reprezentanci Gimnazjum im. E. Estkowskiego w Pakości wzięli udział w finałowym turnieju "halówki", który odbył się w Janikowie. Poza nami i gospodarzami w imprezie piłkarskiej wystąpiły drużyny z: Gniewkowa, Dąbrowy Biskupiej, Inowrocławia (Gimnazjum nr 2 i 4).

    Uczniowie z naszej szkoły uzyskali następujące wyniki w grupie : Pakość - Janikowo 4:0, Pakość - Inowrocław nr 2 1:0. Po dwóch zwycięstwach z pierwszego miejsca awansowali do półfinału, a tam 2:0 zwyciężyli ekipę z Gimnazjum nr 4 z Inowrocławia. Wielki finał to ponownie potyczka z gospodarzami. Bardzo emocjonujące spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W tym elemencie piłkarskiego rzemiosła minimalnie lepsi okazali się gospodarze (3:2), więc nasi uczniowie wrócili do Pakości z lekkim niedosytem  i srebrnymi medalami.

    Wicemistrzowie powiatu wystąpili w następującym zestawieniu: Michał Kurowski, Patryk Przybyło, Wiktor Bacia, Mateusz Pluciński, Mateusz Maciejewski, Dominik Kowalski, Kacper Bykowski, Jakub Kubicki, Mateusz Robaszewski, Dominik  Smaruj, Michał Labuda.

    Ariel Nadolski

  • Egzaminy gimnazjalne 2016

    Życzymy powodzenia!!!!

         

  • ZBIÓRKA MAKULATURY

    Rywalizacja klas była bardzo ostra. Wyniki podamy wkrótce. zarobiliśmy 2100 złotych. Gratulujemy rodzicom, uczniom i wychowawcom.

      

  • Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

      

    26 lutego 2016r. w Toruniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Gimnazjum w Pakości reprezentowała Julia Witkowska z klasy 3a - jako jedna z nielicznych uczestników z naszego rejonu. W tym roku znacznie podniesiono wymagania    na poszczególne etapy konkursów kuratoryjnych. Tym bardziej cieszył nas  awans do etapu wojewódzkiego, w którym Julia zmierzyła się z testem konkursowym znacznie wykraczającym poza podstawę programową z biologii.  Wykazała się znajomością zagadnień rozszerzających z chemii, biochemii, geografii, fizjologii, anatomii człowieka, ekologii i genetyki.  Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Julia uzyskała tytuł finalistki tego konkursu .

    Jest to olbrzymi sukces, gdyż tylko dwoje uczniów z naszego rejonu zdobyło tytuł laureata  konkursu biologicznego, a nie wszyscy zostali finalistami. Należy dodać, że Julii przysługują dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej, wyszczególnienie  osiągnięcia na świadectwie  szkolnym oraz roczna celująca ocena  z biologii.

    Na sukces Julia pracowała przez 3 lata nauki w gimnazjum. Już od pierwszej klasy wykazywała się ponadprzeciętnymi zainteresowaniami  biologicznymi, wiedzę zgłębiała                      z dodatkowych źródeł, chętnie   uczestniczyła w konkursach biologicznych organizowanych na terenie naszej szkoły, realizowała projekt edukacyjny o tematyce ekologicznej, uczęszczała na zajęcia koła biologicznego. Chętnie rywalizowała  w konkursach biologicznych organizowanych przez inowrocławskie szkoły. Tak samo jak w ubiegłym roku została finalistką tegorocznego  XIV Regionalnego Konkursu Biologicznego dla Gimnazjalistów organizowanego przez I LO w Inowrocławiu pod patronatem Starosty Inowrocławskiego. Brała też  udział w Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Gimnazjum nr 3  w Inowrocławiu oraz  w Konkursie Biologicznym w II LO  w Inowrocławiu - na ich wyniki musimy jednak poczekać. Należy dodać, że także inni nasi gimnazjaliści chętnie brali udział  w tych zmaganiach. Byli to: Mateusz Węglewski i Alicja Grobelska z klasy 3a, Zuzanna Nadolska z klasy 2d oraz Julia Łodożyńska z klasy 2b. Wymieniali się oni doświadczeniami, wiedzą, a nawet rywalizowali ze sobą w zmaganiach. Jak widać, przyniosło to rezultaty, a praca z nimi okazała się dla mnie prawdziwą przyjemnością.                        

    Naszej finalistce - Julii Witkowskiej - gratulujemy sukcesów i czekamy na dalsze, już    w szkole ponadgimnazjalnej.

    Wioletta Grudzińska

  • Gimnazjum zaprasza!

    W piątek 8 kwietnia Gimnazjum im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości gościło w swych murach uczniów klas szóstych z okolicznych szkół podstawowych oraz ich rodziców.

    Zaproszeni goście mogli zapoznać się z ofertą edukacyjna i pozaedukacyjną gimnazjum, która została zaprezentowana przez dyr. Mariolę Szlyfarską w formie prezentacji multimedialnej. Wystąpienie pani dyrektor poprzedził występ dziewcząt z zespołu tanecznego prowadzonego przez p. E. Buzałę.

    Po prezentacji dyrektor szkoły przedstawiła szóstoklasistom przyszłych wychowawców klas pierwszych. Następnie grupa uczniów gimnazjum zaprezentowała swój projekt edukacyjny pt.: „Liczba pi na wesoło” przygotowany pod kierunkiem p. E. Matuszak.

    W dalszej części uczniowie wraz z rodzicami mogli zwiedzić szkołę oraz obejrzeć ciekawe pokazy i doświadczenia biologiczne, chemiczne i fizyczne przygotowane przez nauczycieli gimnazjum: p. W Grudzińską, p. J. Kotyńską, p. A. Balcerek – Blechschmied oraz  p. M. Augustyna.

     

  • Pierwszy dzień wiosny w naszym Gimnazjum,

      

    Gazeta Pomorska napisała...

    Patrz zdjęcia...

    W ramach "Festiwalu nauki"   uczniowie podzieleni na 16 grup   uczestniczyli w zajęciach- ćwiczeniach zorganizowanych przez nauczycieli, Pokazy trwały  około 15 minut, uczestnicy wzięli udział w 5 pokazach. W sprawowaniu opieki nad uczniami pomogli nam rodzice. Druga część zajęć to "Odkrywanie swoich talentów" - w ramach tego odbyły się warsztaty edukacyjne, które trwały od godziny 11/30 do 13/30. Uczniowie wcześniej wybierali sobie rodzaj zajęć. Ogólnie było 16 rodzajów zajęć np: teatralne, telewizyjne, taneczne...

    Podsumowanie dnia odbyło się na sali gimnastycznej. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla gości i udział w zajęciach.

  • Gimnazjum świętuje urodziny Liczby π

       

    Każdy z nas umie powiedzieć, którego dnia w roku jest dzień matki, ojca, dziecka czy nauczyciela. Jednak oprócz tych najpopularniejszych świąt, istnieją takie, o których  niewielu wie. Tak jest z Dniem Liczby Π.

    10 marca 2016 roku pakoscy gimnazjaliści już po raz trzeci uczestniczyli w obchodach tego dnia. W tym celu nasi uczniowie przedstawili prezentację „Z liczbą Π na wesoło”, która jest efektem pracy w ramach projektu edukacyjnego. Dziewczęta z grupy projektowej przybliżyły Jubilatkę oraz przygotowały przedstawienie „Kłótnia liczb z Π w roli głównej”. Zorganizowane zostały również konkursy: „Mistrz Pamięci” oraz „Moda na Π”. Podczas zmagań pisemnych reprezentanci klas chwalili się znajomością rozwinięcia dziesiętnego Π. Znaleźli się tacy, którzy bezbłędnie umieją podać kilkaset cyfr „po przecinku”. Najlepszym okazał się Patryk Burak z II a, który wypisał z pamięci 200 cyfr. Najbardziej emocjonujący okazał się konkurs „Moda na Π” - każda klasa prezentowała na wesoło strój inspirowany liczbą Π. W ostatecznej klasyfikacji po dwóch konkursach I miejsce zajęła II a, II miejsce – I b i I c, III miejsce – II c.

    Zwycięska klasa otrzyma na najbliższej godzinie wychowawczej okolicznościowy tort. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne urodziny już za rok.

     

  • Pierwsza pomoc -warsztaty w ZSN Piechcin

      

    „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem" – Konfucjusz

    W myśl tej zasady uczniowie pakoskiego gimnazjum wzięli udział w szkoleniu  z pierwszej pomocy medycznej, które odbyło się 27.02.2016 roku w ZSN w Piechcinie.
    Serdeczne przyjęcie, słodki poczęstunek, merytoryczne zajęcia teoretyczno-praktyczne, miła i koleżeńska atmosfera oraz certyfikaty z upominkami dla wszystkich uczestników - tak w pigułce wyglądało spotkanie, na którym szkoliło się  jedenaścioro uczniów z naszej szkoły.

    Zdobytą wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu pierwszej pomocy uczestnicy szkolenia uznali za bardzo wartościowe i przydatne w życiu.

     

                                                                                                                     Ariel Nadolski

  • Z historią przez gród Kopernika

       

     

    W sobotę 20 lutego 2016 roku uczniowie Gimnazjum  im. E. Estkowskiego w Pakości wzięli udział w XXXIX Kopernikańskich Marszach na Orientację zorganizowanych przez Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu. Impreza polegała na spacerze po Starym Mieście i przebyciu trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami. W tym roku była to marszruta przez historię Torunia od momentu jego założenia do czasów współczesnych. Zadaniem uczestników było dotarcie do 14 miejsc oraz dobraniu odpowiednich zdjęć i dat związanych z tymi miejscami.

    Dwie drużyny z naszego gimnazjum w składzie: Oliwia Jurek, Aleksandra Obiała, Dominika Nadolska, Marta Staniecka, Wiktoria Antczak oraz Daria Dobrowolska, Natalia Perlikowska, Klaudia Wójcik, Natan Tomaszewski zajęły pierwsze miejsce.

    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Mamy nadzieję, że taka forma turystyki i spędzania wolnego czasu wszystkim uczestnikom się spodobała i w przyszłym roku również wezmą oni udział w marszach.

     

    Zuzanna Sobocińska

  • Gość z Indonezji

     

      

    23 lutego 2016r. w pakoskim gimnazjum odbyły się  lekcje języka angielskiego, na których gościła sudentka z Indonezji Gracia Teresa. Przebywała ona w Polsce  w ramach  projektu International Kindergarten AIESEC, na zaproszenie Niepublicznego Przedszkola  "Juniorek" w Inowrocławiu. 

    Podczas zajęć gimnazjaliści z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną o Indonezji. Poznali ciekawostki geograficzne, kulturowe i przyrodnicze tego odległego kraju. Prezentacja w języku angielskim i dyskusja z gościem stanowiły niepowtarzalną okazję do sprawdzenia umiejętności językowych i przełamania barier oraz lęku przed mówieniem. Nietypowa lekcja bardzo przypadła do gustu naszej młodzieży, czego dowodem była niezliczona liczba zaproszeń do grona znajomych, które Gracia Teresa  otrzymała po wizycie w naszej szkole.

     

    Agnieszka Wojtysiak

  • Dla dzieci z Afryki

      

    Kolejna akcja pomyślnie zakończona. Przybory szkolne szczęśliwie dotarły do Poznańskiej Fundacji "Redemptoris Missio", a dalej powędrują do afrykańskich dzieci. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli i otworzyli swoje serca na potrzebujących.

     W sposób szczególny pragnę podziękować Państwu W. i K. Sobieskim, którzy z radością pomogli nam dostarczyć przybory do Poznania. Wszystkim za wrażliwość - Dziękuję i życzę wszelkiego dobra.

    Danuta Kaźmierczak

  • PÓŁKOLONIE  W GIMNAZJUM

      

    Kolejny raz nauczyciele wychowania fizycznego pakoskiego gimnazjum wyszli z inicjatywą aktywnego spędzenia wolnego czasu. Z propozycji pedagogów na ferie zimowe skorzystało 32 uczniów. 

    W programie przewidziane były zajęcia o charakterze sportowo- rekreacyjnym w sali gimnastycznej, a ponadto wyjazd do Inowrocławia na lodowisko „Lodolandia”,   na pływalnię „Wodnik” oraz na kręgielnię, a także do kina na projekcje filmów i do Muzeum im. Jana Kasprowicza. Uczestnicy spotkali się również z  policjantami z KPP oraz ratownikami wodnymi z Kruszwicy, którzy przeprowadzili pogadankę nt. „Jak bezpiecznie spędzać ferie”.

    Młodzież miała też okazję zapoznać się z podstawowymi elementami techniki jazdy na nartach pod czujnym okiem instruktora w bydgoskim Myślęcinku.

    Każdego dnia uczestnicy korzystali z pysznych posiłków, które serwowała szkolna stołówka, natomiast w ostatnim dniu półkolonii wszyscy udali się na poczęstunek do pizzerii „Don Pablo”. Ferie w szkole zakończyły się podsumowaniem, podczas którego wręczono nagrody dla zwycięzców półkolonii.

     

    Następny wypoczynek w podobnej formie, odbędzie się w wakacje letnie. Już teraz serdecznie zapraszamy.

     

    Edyta Pietrzak

    Ariel Nadolski

  • Stypendyści I semestr 2015/16

     

    Podsumowania nadszedł czas...

    Dobiegł końca pierwszy semestr, w szkołach nadszedł czas na podsumowania. Z tej okazji 3 lutego w pakoskim gimnazjum odbył się apel, podczas którego zostały przedstawione wyniki uczniów w nauce, zachowaniu, zaprezentowano osiągnięcia gimnazjalistów oraz najlepszych czytelników.

    Stypendiami za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe nagrodzono uczniów:

    1. Nadolska Zuzanna IId – 5,73
    2. Kotyńska Matylda Ia – 5,58
    3. Antczak Wiktoria Ia – 5,46
    4. Nadolska Dominika Ia –  5,46
    5. Perlikowska Natalia Ib – 5,38
    6. Bolewska Natalia IIb – 5,13
    7. Mroczyńska Olga IIId – 5,13
    8. Łodożyńska Julia IIb – 5,07
    9. Witkowska Julia IIIa – 5,06
    10. Kurczewski Jan IIb –  5,00
    11. Nowak Monika IIc – 5,00
    12. Łechtańska Oliwia IIIa – 5,00
    13. Węglewski Mateusz IIIa – 5,00
    14. Przybyło Patryk IId   - stypendium sportowe
    15. Kowalski Dominik IId - stypendium sportowe
    16. Dworczak Przemysław IIa - stypendium sportowe

     

    Uczniowie ze 100% frekwencją                   Najlepsi sportowcy                          Najlepsze czytelniczki

      

     

    Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy kolejnych sukcesów.

     

    Agnieszka Skibowska

  • Gimnazjaliści w konkursach przedmiotowych

    Od lat uczniowie pakoskiego gimnazjum biorą udział w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. I to z powodzeniem. Nie mogło być więc inaczej i teraz.

                W tym roku szkolnym dwanaścioro gimnazjalistów, przebrnąwszy przez etap szkolny, zakwalifikowało się do etapu rejonowego z następujących przedmiotów:

    - z biologii:

    • Grobelska Alicja IIIa
    • Węglewski Mateusz  IIIa
    • Nadolska Zuzanna IId
    • Łodożyńska Julia IIb
    • Witkowska Julia IIIa

    - z geografii :

    • Kosmala Wiktor IIIb
    • Kwiatkowski Konrad IIIb

    - z historii:

    • Burak Patryk IIa

    - z języka angielskiego:

    • Mordacz Oskar IIIa
    • Krawczyńska Iga IIIc
    • Waliszewska Julia IIIc

    - z matematyki:

    • Wawrzyniak Cezary IIIc

    Godny podkreślenia jest fakt, że troje z ww. uczniów zakwalifikowało się do ostatniego etapu. Są to: Witkowska Julia, Krawczyńska Iga i Waliszewska Julia, które na przełomie lutego i marca tego roku przystąpią do etapu wojewódzkiego z biologii i j. angielskiego.

    Gratulujemy dziewczętom i życzymy powodzenia podczas zmagań.

     

    Agnieszka Skibowska

  • Góra Grosza 2015

     

    „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…” – parafrazując słowa tej znanej piosenki, moglibyśmy powiedzieć: jest taki miesiąc, bardzo ciepły, choć grudniowy.

     Właśnie  te grudniowe, najkrótsze i najciemniejsze dni wywołują w naszych sercach najcieplejsze uczucia. Kojarzą się bowiem ze świętami, blaskiem choinki, zapachem wigilijnej kolacji, z byciem razem. W tym zagonionym świecie czas jak gdyby na chwilę zwalnia, może po to, abyśmy mogli przypomnieć sobie to, co w życiu jest najważniejsze. Spotykamy się z tymi, których kochamy, z tymi, którzy zajmują szczególne miejsce w naszym sercu, a także z tymi, dla których zawsze brakowało nam czasu.

    Grudzień to również pora prezentów, także tych materialnych. Właśnie w tym  trochę magicznym okresie już po raz 16 odbywała się ogólnopolska akcja Stowarzyszenia Nasz Dom pod nazwą: „Góra Grosza”. W tym szlachetnym przedsięwzięciu systematycznie bierze również udział młodzież naszego gimnazjum. Tak też było i w minionym roku. Przez kilka tygodni gimnazjaliści zbierali drobne, groszowe monety, a z nich w czasie tych kilkunastu dni powstała prawdziwa góra, bo prawie tysiąc złotych. Uzbierane pieniądze, za pośrednictwem stowarzyszenia, trafią do potrzebujących dzieci. „Celem bowiem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących”.

    Mamy nadzieję, że nasi uczniowie poprzez uczestnictwo w takich akcjach uczą się odpowiedzialności,  pracy w zespole, a także empatii i być może właśnie oni za kilkanaście lat sprawią, że świat będzie choć trochę lepszy. A teraz wraz z Nowym Rokiem życzmy sobie nawzajem, bez względu na porę roku,  wielu ciepłych dni oraz aby nigdy w naszym kraju nie zabrakło ludzi, którzy potrafią dzielić się z innymi.

    Danuta Ciechorska

  • Kolędowanie...

      

    „Muzyka to najlepszy język do poruszania serc ludzi na całym świecie.”

                                                                     – Jimmy Page

     

    Muzyka od dawna towarzyszy człowiekowi, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują kolędy i pastorałki. Wzbudzają one emocje, wzruszenie, skłaniają do zadumy i refleksji, powodują, że chcemy być razem, aby wspólnie przeżywać ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia.

    W takiej przedświątecznej atmosferze 22 grudnia w sali sportowej gimnazjum odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów i ich wychowawców. Zebrani mogli usłyszeć zarówno tradycyjne kolędy, jak również świąteczne piosenki, a nastrój, który wytworzył się tego dnia w szkole  sprzyjał wspólnemu kolędowaniu, więc wiele razy z sali rozchodził się śpiew zgromadzonych.

    Na zakończenie młodych artystów czekała mała niespodzianka, bowiem każdy uczestnik otrzymał drobny słodki upominek, po czym wszyscy radośni,  podekscytowani udali się do klas na wigilię.

    Może za rok znów spotkamy się, aby razem zaśpiewać najpiękniejsze kolędy.

     

    Agnieszka Skibowska

  • Życzenia

    Nadziei – by nie opuszczała,
    radości – by rozweselała,
    miłości – by obrodziła,
    dobroci – by zawsze była – …
    z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim 

    uczniom, rodzicom
    i pracownikom Gimnazjum

    życzy 

    Dyrekcja Gimnazjum

     

  • Kiermasz - podziękowanie

    FILM

          Rada Rodziców, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Gimnazjum w Pakości

    serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji Kiermaszu Gwiazdkowego 2015.

    Sukces, który osiągnęliśmy nie byłby możliwy bez współpracy i zaangażowania  wielu osób. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy dla naszego wspólnego celu poświęcili swój cenny czas i pieniądze.  Dziękujemy śpiewającym gimnazjalistom, zespołowi "Żuki"  i   tańczącym przedszkolakom.

    Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy  zaszczycili nas swoją obecnością, dzięki Waszym otwartym sercom będziemy mogli, już w niedługim czasie unowocześnić naszą bazę dydaktyczną i zakupić wyposażenie do multimedialnej pracowni językowej.

    Dziękujemy!!!!

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego
    ul.Szkolna 44
    88-170 Pakość
  • Dyrektor szkoły: (52)566 58 13
    Intendent: 782 813 534
    Portiernia: 607 237 703

    Pedagog szkolny:
    Anna Kopieniak-Przybysz
    tel.: (52)566 56 69

    Świetlica szkolna:
    tel. 517 346 803

Galeria zdjęć