"7 Wspaniałych" i sensacyjna wygrana!
Reprezentanci naszej szkoły, okazali się najlepsza drużyną dzisiejszych Mistrzostw Powiatu Inowroclawskiego w koszykówce. Mimo braków kadrowych spowodowanych chorobami, Estkowski Team bez żadnych sentymentów i obaw ruszył do boju z mocnymi rywalami. Po losowaniu okazało się, że pakościanie w pierwszym półfinale zmierzą się z zeszłorocznym zwycięzcą - Dwujęzycznym Gimnazjum im. J. Kasprowicza, mającym w swoich szeregach utalentowanego reprezentanta Polski - Wita Szymańskiego. Po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu, nasz team sensacyjnie pokonał wyżej notowanego rywala w stosunku 46:44 i jako pierwszy zameldował się wielkim finale. Warto dodać, że w zeszłym roku, te same zespoły spotkały się w decydującym meczu . Wtedy lepszy okazał się "Kasper". A dzisiaj nasi reprezentanci wzięli odwet za ubiegłoroczną porażkę. W drugiej parze gospodarze SP nr 1 Kruszwica bez problemów zwyciężyli SP nr 14 Inowrocław i ostatecznie ekipa spod Mysiej Wieży uzupełniała zestawienie finałowe.
Mecz o III miejsce zakończył się pewną wygraną Gimnazjum Dwujęzycznego 48:32.
Końcowy pojedynek Kruszwicy z Pakością , to prawdziwa wojna nerwów. Jedni i drudzy przez całe spotkanie "szli łeb w łeb". Żaden zespół nie był w stanie odskoczyć na więcej niż 3 punktu. Dlatego do rozstrzygnięcia finałowej potyczki potrzebna była dogrywka . W niej wyższą odpornością psychiczną wykazali się nasi zawodnicy , którzy ostatecznie zwyciężyli 44:41. W nagrodę za zdobycie mistrzostwa, Estkowski Team będzie reprezentował powiat inowrocławskim w rozgrywkach wojewódzkich.
Warto dodać, że wyróżnienie indywidualne organizatorów , trafiło w ręce dobrze dysponowanego tego dnia, rozgrywającego Oskara Skunickiego. Całej drużynie należą się wielkie słowa uznania i podziękowania za znakomitą, zespołową grę i "walkę totalną" o każdą piłkę na całym boisku.
Zestawienie mistrzowskiej ekipy : Witold Macina, Mateusz Streich, Błażej Emeschimer, Oskar Skunicki, Hubert Marek, Krystian Cuber, Filip Karczewski ( nieobecni : Adam Kurek, Aleksander Nadolski i Dominik Smaruj).
Opiekun: Ariel Nadolski.
Ariel Nadolski
Wyczekiwane szafki dojechały!
06.03.2018 r. ogromny TIR przywiózł długo wyczekiwane szafki szkolne. Po rekolekcjach, każdy uczeń otrzymał przydział do "swojego, metalowego kącika " i co najważniejsze, uczniowie odciążą swoje kręgosłupy. Szafki zostały zakupione ze środków pozyskanych podczas ostatniego Kiermaszu Gwiazdkowego. Jak widać można połączyć przyjemne z pożytecznym. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy a uczniów informujemy, że już od czwartku będą mogli z nich korzystać.
W miniony czwartek, czyli 1 marca 2018 r., w Szkole Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości odbyły się Drzwi Otwarte. Mimo niesprzyjającej aury zaproszeni goście przybyli tłumnie. Podczas corocznej tego typu imprezy rodzice, dzieci w wieku przedszkolnym, trzecioklasiści i szóstoklasiści mogli przekonać się, dlaczego warto stać się częścią społeczności Estkowskiego.
Na przybyłych gości - oprócz spotkania z p. dyr. M. Szlyfarską, prezentacji multimedialnej dotyczącej tego, co w szkole się dzieje, a także występu zespołu tanecznego - czekały liczne atrakcje. Nauczyciele prowadzili w swoich gabinetach zajęcia, pokazy, przeprowadzali doświadczenia, prezentowali pomoce naukowe służące uczniom na co dzień, angażowali dzieci do udziału w grach i zabawach, rozmawiali z rodzicami. Nie zabrakło również smacznych przekąsek, domowych wypieków. Każdy mały zwiedzający mógł liczyć na słodki drobiazg. Pomocą oczywiście służyli najmłodszym starsi koledzy, obecni uczniowie Estkowskiego, którzy pełnili rolę przewodników po szkole.
Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie i liczą na spotkanie z dziećmi, nowymi uczniami szkoły we wrześniu.
27 lutego br. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z ekspertem do spraw odnawialnych źródeł energii Panem Michałem Siembabem. Odbyło się ono w ramach realizacji projektu "Postaw na słońce", którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Tematyka spotkania dotyczyła wykorzystywania odnawialnych źródeł energii: energii wodnej, wiatru, słonecznej, biomasy. Młodzież miała okazje dowiedzieć się o stopniu zastosowania OZE (odnawialnych źródeł energii) na całym świecie w tym przez Polskę. Ponadto uczniowie zostali poinformowani w jaki sposób można monitorować stopień wykorzystywania różnych źródeł w celu pozyskiwania energii korzystając ze specjalnej strony internetowej. Po zakończonej prezentacji uczniowie mieli okazję zadać kilka pytań naszemu gościowi między innymi ciekawi byli czy warto wykorzystywać OZE? Pan Michał wskazywał na korzyści ekonomiczne i gospodarcze na podstawie konkretnych przykładów. Spotkanie było bardzo ciekawe, a młodzież wykazała się dużym zainteresowaniem tą tematyką zwłaszcza, że problem ten monitorowany jest obecnie nie tylko w Polsce i Europie ale również na całym świecie.
26 i 27 lutego 2018 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty, których celem było zapoznanie uczniów z technikami efektywnego uczenia się. W zajęciach uczestniczyły wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum.
Dla dzieci z klasy pierwszej przeprowadzono warsztat pt. ,,Co mną kieruje? Czyli o sile emocji”.
Zajęcia zostały zrealizowane przez trenera z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych z Warszawy dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i p. Justyny Kończal.
Ferie zimowe 2018 za nami. Uczniowie mogli skorzystać z propozycji, jakie przygotowała dla nich szkoła. Poza różnorodnymi zajęciami sportowo-rekreacyjnymi w sali gimnastycznej organizatorzy jak co roku zaplanowali kilka atrakcyjnych wyjazdów poza Pakość. Uczestnicy zimowiska spędzali czas zgodnie z zasadą ruch to zdrowie, co stanowi również element programu propagującego zdrowy tryb życia p.n. "Trzymaj formę", w którym szkoła bierze udział od wielu już lat. Od wielu lat półkolonie zimowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
12 lutego 2018 r. w naszej szkole wystartowała kolejna edycja aktywnych ferii. Tego dnia oprócz gier i zabaw ruchowych uczestnicy półkolonii wzięli udział w ciekawych zajęciach przeprowadzonych przez policjantów nt. bezpieczeństwa w czasie ferii oraz właściwego zachowania się pieszych. Przed zakończeniem pierwszego dnia aktywnych ferii, uczniowie uzupełnili utracone kalorie, spożywając ciepły posiłek w stołówce szkolnej.
Drugi dzień półkolonii - w ramach zimowego wypoczynku uczestnicy odbyli dwugodzinne zajęcia rekreacyjno-sportowe w inowrocławskiej pływalni "Park Wodny". Trzeba przyznać, że wszyscy zarówno młodsi jaki i starsi, w basenie czuli się jak przysłowiowe ryby w wodzie. Następnie grupa półkolonijna, wzięli udział w projekcji filmu pt: " Fernado". Amerykańska animacja ze znakomitym, polskim dubbingiem, była bardzo interesująca i okazała się strzałem w dziesiątkę. Ostatnim akcentem tego dnia, była konsumpcja w pizzerii "Don Pablo", która pozwoliła uzupełnić utracone do południa kalorie.
Trzeci dzień zimowiska - tematem przewodnim półkolonii były gry i zabawy. Uczestnicy białych ferii od samego rana aktywnie spędzali czas w sali gimnastycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się siatkówka, piłka ręczna, tenis stołowy, bilard oraz unihokej. Jednak najbardziej wyrównana i emocjonująca okazała się gra w dwa ognie. Wynik od samego początku zszedł na drugi plan. Zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy, ponieważ obie drużyny postawiły na dabra zabawę i integrację grupy. Szczególnie wartą wyróżnienia, była znakomita zespołowa współpraca najmłodszych z najstrszymi. Jedni i drudzy stworzyli nie tylko zgrany kolektyw, ale co ważniejsze, zachowywali się jak dbający o siebie członkowie rodziny. Po wyczerpujących zmaganiach sportowych grupa półkolonijna udała się do stołówki na pyszny obiad.
4 dzień półkolonii - tym razem wyjazdowy. Tego dnia uczestnicy zimowiska odwiedzili gród Kopernika. W toruńskim Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, na grupę z Estkowskiego czekały 3-godzinne zajęcia edukacyjne. Czas spędzony w tym arcyciekawym miejscu był bardzo twórczy i inspirujący. Uczestnicy oprócz zwiedzania poszczególnych poziomów, mogli nie tylko dotknąć wszystkiego, ale także dogłębnie spenetrować i rozłożyć na czynnik pierwsze , a później próbować przywróci pierwotny kształt. Fascynująca tematyka ekspozycji na poszczególnych poziomach, zmienia się jak w kalejdoskopie:
* parter - Wahadło Fauculta;
* I piętro - O obrotach;
* II piętro - Rzeka;
* III piętro - przeBudowa;
* IV piętro - przeŻycie,
* V piętro - Idee.
A zwiedzający na czas edukacyjne podróży "tracą głowę dla nauki".
16 lutego - półkolonie na półmetku, czyli 5 dzień. "Młodzieżówka" z Estkowskiego przeżyła kolejną, wspaniałą, wyjazdową przygodę. Uczestnicy zimowiska ponownie odwiedzili Toruń, a dokładnie Bunkier 51, w którym wzięli udział w mini batalii "paintballowej". Losowo dobrane drużyny, uzbrojone w laserowe karabinki, rywalizowały miedzy sobą o tytuł najlepszej brygady. Zabawa była znakomitą formą aktywizacji sprawności fizycznej z umysłową, a poziom emocji oraz adrenaliny u zawodników sięgały zenitu.
To jeszcze nie koniec atrakcji i ciekawych zajęć, jakie odbyły się w te ferie.
19.02.2018 r. (poniedziałek) szósty dzień dzień półkolonii. Uczestnicy zimowiska od rana do południa aktywnie spędzili czas w sali gimnastycznej, zgodnie z zasadą:" ruch to zdrowie". Opiekunowie dołożyli wszelkich strań, aby zajęcia były jak najbardziej atrakcyjne i urozmaicone. Różnorodność gier oraz zabaw przypadła do gustu zarówno młodszym jak i starszym. Walka sportowa oraz chęć zwyciężania, zeszła na boczne tory, ustępując grupowej integracji, koedukacji oraz wewnętrznej radości. Wynik były drugorzędny, liczyła się przede wszystkim dobra zabaw i zadowoleni z uczestnictwa. Po kilkugodzinnych zajęciach rekreacyjno- sportowych uczestnicy udali się na ciepły posiłek do stołówki szkolnej.
20.02.2018 r. - siódmy dzień. Tym razem kolejny, atrakcyjny wyjazd. Półkoloniści aktywnie i na wesoło spędzili czas w Inowrocławiu. Najpierw dwugodzinne zajęcia rekreacyjno- sportowe w pływalni "Park Wodny". Jak zwykle humory dopisywały, więc wszyscy, od razu, bez wyjątku, rzucili się w wir wodnych zabaw. Ponownie wśród uczestników, panowała znakomita atmosfera, grupa coraz bardziej się zintegrowała, tworząc swoistą, rodzinny klimat. Następnie "młodzieżówka" z Estkowskiego, udała się do inowroclawskiej kręgielni. Tam na ekipę z zimowiska, czekały dwie godziny "bowlingowej" rywalizacji. 120- minutowa walka, mimo ambitnej i nieustępliwej postawy zawodników, przebiegała w duchu "fair play". Jednak nie wynik był najważniejszy, lecz udział w sportowej rozgrywce. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również bilard i cymbergaj.
21.02.2018 r. ósmego dnia zimowiska uczestnicy półkolonii aktywnie i twórczo spędzili czas na miejscu, w sali gimnastycznej, małej salce oraz bibliotece. Od samego rana na parkiecie królował piłka nożna. Cztery, 6-osobowe drużyny w dwóch rundach, rywalizowały "każdy z każdym" o prym w "półkolonijnym turniej halowym". Emocji nie brakowało w żadnym spotkaniu, a walka o mistrzostwo była niezwykle wyrównana. Po wyczerpujących zmaganiach sportowych przyszedł czas na czynny wypoczynek. Młodsi udali się do biblioteki, gdzie odbyli kreatywne, inspirujące warsztaty z gliną. Takie zajęcia artystyczne odkrywają i rozwijają dziecięce talenty, a także uczą współpracy w grupie i cierpliwości. Starsi natomiast, sprawdzili swoje siatkarskie umiejętności techniczno -taktycznych podczas gry szkolnej. Zwieńczeniem kilkugodzinnych zajęć rekracyjno-sportowych, było podsumowanie wyników i wspólna konsumpcja w stołówce szkolnej.
22.02.2018 r. to dziewiąty dzień zimowiska i mega wyskokowy dzień. Tego dnia ekipa z Estkowskiego zaliczyła, kolejny bardzo ciekawy wypad. Tym razem na rozkładzie półkolonistów, była Bydgoszcz, a dokładnie Park 17 i Muzeum Wojsk Lądowych. Uczestnicy zimowiska na początek odwiedzili arenę trampolin, gdzie na godzinę dali się porwać instruktorowi akrobatyki. Skoków, przewrotów, przerzutów, gwiazd i innych ewolucji powietrznych nie było końca. Po niezwykle atrakcyjnych zajęciach sportowych, przyszedł czas na żywą lekcję historii. W Muzeum Wojsk Lądowych grupa półkolonijna poznała zabytki oraz wysłuchała ciekawego wykładu przenoszącego w czasie, poczynając od średniowieczna, przez wojny XVII, powstania narodowe, walki o granice w latach 1918-1921, II wojna światową po udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych i stabilizacyjnych na całym świecie.
Mimo małego zmęczenia, wszyscy uczestnicy zimowiska tryskali humorem w autobusie, podczas powrotu do Pakości.
23.02.2018 r. to ostatni dzień zimowiska w Estkowskim. W sali gimnastycznej odbyły się "Mini Igrzyska Sportowe". Uczestnicy zimowiska przydzieleni do 3 drużyn, rywaliziwali w kilkunastu konkurencjach zwinniościowo-zręcznościowych. Zabawa była przednia, a wola zwycięstwa w poszczególnych konkurencji dominowała na parkiecie. Jednak zgodnie z Ideą barona Pirtra de Cubertina, ojca nowożytnych igrzysk olimpijskich, ......" najważniejszy jest udział, a nie zwyciestwo".
Następnie grupa "'Estkowiczów", rozegrał kilka gier wewnętrznych w piłce nożnej, siatkówce i unihokeju.
Na koniec, 10-dniowego, zimowego wypoczynku, opiekunowie: Edyta i Halina Pietrzak oraz Ariel Nadolski, dokonali podsumowania półkolonii oraz nagrodzili dyplomami, owocami i słodyczami, wszystkich uczestników turniejów sportowych.
Do zobaczenia za rok !
"Na tym balu nad balami, takim co się pamięta latami..."
Ledwo umilkły sylwestrowe fajerwerki, a tu już nowa rozrywka! Dziś miało miejsce ważne wydarzenie. Po przekształceniu gimnazjum w szkołę podstawową odbył się pierwszy bal karnawałowy dla najmłodszych. W balu udział wzięły dzieci z klasy pierwszej z naszej szkoły, a także zaproszone dzieci z Przedszkola Miejskiego w Pakości oraz z Przedszkola Hop-Siup w Pakości. Na bal zawitali: policjanci, Spider-Mani, księżniczki, królowa Kleopatra, pirat i piratka, ratownik medyczny, Batman, piłkarz, aniołki, wróżki, kotki, Michael Jackson, transformers, wampiry, cyganka, bandyta, motylek, żołnierz, indianin i wiele innych postaci, których nie sposób wyliczyć! Był oczywiście również szkolny Miś Ewaryst, który tańczył razem z dziećmi ku ich wielkiej radości. Bal poprowadzili profesjonalni animatorzy, toteż zabawa była naprawdę znakomita. W czasie bardzo krótkich przerw dzieci mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku w klasie, natomiast dla rodziców przygotowano stół kawowy na szkolnym korytarzu. Zabawa minęła szybko, ale dała mnóstwo radości. Za rok, zapewne spotkamy sie na kolejnym karnawałowym balu, a teraz...cieszmy się, bo ferie zimowe tuż, tuż!!!
„Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat, czyjś świat.”–7 lutego 2018 roku w Centrum Dialogu w Toruniu odbyła się gala zorganizowana przez Zarząd Fundacji Lex Lupus, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele naszej szkoły. Uroczystość ta była zwieńczeniem akcji „Rodacy bohaterom 2017” wspieranej przez Kujawsko-Pomorską wicekurator Marię Mazurkiewicz. Była też okazją do wręczenia podziękowań tym wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę darów dla naszych rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Na ręce przedstawicieli uczniów oraz pani Dyrektor Marioli Szlyfarskiej i pani Danuty Kaźmierczak, która koordynowała działania w naszej szkole, złożono podziękowania dla całej społeczności szkolnej oraz mieszkańców Pakości, za zaangażowanie się w tę bezinteresowną pomoc. Mamy nadzieję, że ten szczególny dar pamięci zmienił choć trochę życie tych, których zawirowania historii pozostawiły za nasza wschodnią granicą, a którzy w sercu cały czas czują się Polakami.
W związku z Zarządzeniem Burmistrza Pakości nr 303/2018 z dnia 23 stycznia 2018 w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do publicznych przedszkoli oraz klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Pakość na rok szkolny 2018/2019 i informacją na temet możliwości przejęcia przez Szkołę Podstawową im. E.Estkowskiego w Pakości niektórych uczniów z oddziałów klas trzecich i szóstych Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości (na wniosek rodziców tych uczniów)
serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte i spotkanie informacyjne z dyrektorem szkoły - 1 marca 2018 r. o godz. 17:00 (ul. Szkolna 44).
5 lutego 2018 r. (poniedziałek) w szkole miała miejsce niecodzienna uroczystość - do grona czytelników dołączyli najmłodsi uczniowie, czyli pierwszoklasiści. Po powitaniu w progach biblioteki szkolnej wysłuchali oni programu artystycznego przygotowanego przez gimnazjalistów. Dzięki niemu poznali zasady postępowania z książką, zabawili się w korektorów i poprawiali błędy, które wdarły się w tytuły znanych bajek, baśni i wierszy. Po części artystycznej przyszli adepci czytelnictwa złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie Pani Dyrektor pasowała ich na czytelników. Jako pamiątkę dzisiejszej imprezy każdy z nich otrzymał ręcznie wykonaną zakładkę do książki. Na koniec wszyscy chętni mieli okazję wypożyczenia swojej pierwszej książki. Gratulujemy i mamy nadzieję, że uczniowie klasy pierwszej będą częstymi gośćmi naszej biblioteki .
2 lutego 2018 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę, na której spotkali się uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Na wspólnej zabawie bawiło się ponad 60 osób i nikt nie żałował, że przyszedł. Była to świetna okazja do poprawienia swojej kondycji, ale przede wszystkim aktywnego spędzenia czasu i integracji młodszych uczniów ze starszymi rocznikami. Podczas imprezy z powodzeniem bawili się uczniowie klasy IV a ich forma była niesamowita, Wszyscy żałowali, że po trzech godzinach trzeba było zakończyć zabawę. Uczestnicy dyskoteki czekają na następną taką imprezę.
1 lutego miał miesce apel podsumowujący I semestr r.szk. 2017/2018. Najlepsi uczniowie w nauce zostali nagrodzeni stypendiami, najlepsi sprortowcy pucharami i dyplomami, a pozostali uczniowie, którzy osiągnęli mniejsze sukcesy zostali wyróżnieni na apelu
Stypendium naukowe otrzymali:
1 |
2c Gim |
Kryszak Kinga |
5,67 |
wzorowe |
2 |
2c Gim |
Wietrzykowska Patrycja |
5,67 |
wzorowe |
3 |
3a Gim |
Kotyńska Matylda |
5,67 |
wzorowe |
4 |
4a SP |
Szczepaniec Gabriela |
5,64 |
wzorowe |
5 |
7a SP |
Pracka Natalia |
5,50 |
wzorowe |
6 |
4a SP |
Jagodzinska Julia |
5,45 |
wzorowe |
7 |
4a SP |
Majchrzak Sandra |
5,45 |
wzorowe |
8 |
4a SP |
Perlikowska Patrycja |
5,45 |
wzorowe |
9 |
4a SP |
Krauze Julia |
5,36 |
wzorowe |
10 |
4a SP |
Wojciechowski Jeremiasz |
5,36 |
wzorowe |
11 |
3a Gim |
Salamon Agata |
5,31 |
wzorowe |
12 |
2c Gim |
Zwolinska Karolina |
5,27 |
wzorowe |
13 |
4a SP |
Czkalski Paweł |
5,27 |
wzorowe |
14 |
3a Gim |
Antczak Wiktoria |
5,25 |
wzorowe |
15 |
2a Gim |
Makowiecki Patryk |
5,20 |
wzorowe |
16 |
2b Gim |
Paciorek Mikołaj |
5,20 |
wzorowe |
17 |
3a Gim |
Beneturska Weronika |
finalistka wojewódzkiego konkursu matematycznego |
wzorowe
|
Stypendium sportowe otrzymali:
|
|
|
OSIĄGNIĘCIA |
1. |
7a |
Nadolski Aleksander |
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Finalista Wojewódzkich Indywidualnych Biegów Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w mini piłce ręcznej Mistrzostwo Powiatu w piłce nożnej Finalista Mistrzostw Województwa w piłce nożnej Wicemistrzostwo powiatu w piłce nożnej III m. w powiecie w mini piłce siatkowej |
2. |
4a SP |
Czkalski Paweł |
III m. Indywidualnych Mistrzostwach powiatu w Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej Finalista Mistrzostw Województwa w piłce nożnej III m. w powiecie w mini piłce siatkowej |
Spotkanie to było okazją do wyróżnienia uczniów regularnie uczęszczających do szkoły, czyli mających 100% frekwencję. Są to:
Popławski Oskar IIa
Sobieska Dawid IIb
Nawrocki Hubert IIc
Wietrzykowska Patrycja IIc
Zwolińska Karolina IIc
Bryda Dżenifer IId
Maj Klaudia IId
Siwkowski Dominik IId
Bieniek Aleksy IIIa
Brzozowski Paweł IIIa
Grobelski Dawid IIIa
Górski Patryk IIIb
Lewandowski Kacper IIIc
Żaba Magdalena IVa
Jarecki Jakub VIIa
Moritz Bartosz VIIa
Brzykcy Zuzanna VIIb
Natomiast bardzo dobrą frekwencję, czyli ponad 99% obecności mają:
Wesołowski Kamil IIIc
Kalińska Natalia IIIb
Wójcik Patrycja IIIb
Lauter Patryk IIIb
Tomczak Nikola IIc
Wojciechowski Jeremiasz IVa
Kelm Dagmara VIIa
Rychwalski Kacper IIIa
Żak Aleksandra IIc
Chrząszcz Daria IIb
Malinowski Igor VIIa
Osiński Marek IIIa
Tomczak Laura IIIb
Emeschajmer Błażej IIb
Ziółkowski Mikołaj IIIc
Mroczyński Filip IIa
Popławska Klara Ia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Estkowski Team Wicemistrzem Powiatu w piłce halowej
1 lutego 2018 r. w Janikowie odbył się finał powiatu w "halówce" . W impreze głównej wzięła udział, rekordowa ilość 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Rywalizacja była bardzo wyrówna i zacięta. Emocji nie brakowało w żadnym spotkaniu, a walka o awans do półfinałów rozstrzygnęła się dopiero w 2 ostatnich meczach.
W półfinale pakościanie pokonali 2:0 , ekipę z SP Dąbrowa Biskupia .
Niestety w finałowy spotkaniu, Estkowski Team musiał uznać wyższość reprezentacji SP 5 Inowrocław, ulegając ostatecznie 2:0.
Jednak wszystkich chłopców należy pochwalić za zaangażowanie i serce zostawione na boisku. Cała drużyna rozegrała bardzo dobre zawody, pokazując w każdym meczu, wysoki poziom techniczo-taktyczny umiejętności piłkarskich, a kapitan Mateusz Kowalski otrzymał wyróżnienie indywidualne.
Trzymaj formę!
Trzymaj Formę to program, w którym nasza szkoła bierze udział od wielu lat. To inicjatywa propagująca zdrowy tryb życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zdrowe odżywianie połączone z aktywnością fizyczną.
Drodzy Rodzice!
Zapraszamy Was do odwiedzenia witryny: http://www.trzymajforme.pl/strona-glowna-6 .
Tutaj znajdziecie wiele ciekawych informacji na temat zdrowego trybu życia Waszych pociech.
Drodzy Uczniowie!
Was zapraszamy do odwiedzenia strony: http://trzymajforme.pl/strona-glowna-1 . Znajdziecie tam mi.in. Talerz Zdrowia, czyli jakie produkty powinna zawierać dieta oraz kilka pomysłów, dzieki którym dowiecie się, jak sprytnie, małymi kroczkami opanować temat aktywności fizycznej, a także etykiety produktów, które pomogą Wam dokonać świadomych wyborów produktów i jak nie marnować żywności.
Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę" współorganizowany jest przez główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców.
Program "Trzymaj Formę!" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły.
O realizacji projektu będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej.
Pięcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do półfinału konkursu z języka angielskiego "English is easy" organizowanego przez I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.
Są to: Kacper Lewandowski, Weronika Beneturska, Natalia Gad, Maciej Walkowski, Mikołaj Paciorek.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w półfinale konkursu, który odbędzie się 27 marca.
We wtorek 30 stycznia w naszej szkole został przeprowadzony program profilaktyczny pt. "NOE", którego realizatorami byli przedstawiciele Fundacji Wsparcia Psychospołecznego "Zielona Przystań” z Łodzi. W dwóch edycjach zajęć poświęconych zagrożeniom związanym z używaniem alkoholu uczestniczyły klasy VII SP i II Gimnazjum.
Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pakości oraz koordynatorowi p. Justynie Kończal za sfinansowanie programu.
„Cała Polska czyta dzieciom” - 25 stycznia 2018r. w tej właśnie akcji wzięła udział klasa 1 ze Szkoły Podstawowej im. E. Estkowskiego w Pakości. Uczniowie wysłuchali pięknej bajki, którą przeczytała jedna z pań pracujących w Bibliotece Miejskiej w Pakości. Na koniec dzieci dostały prezenciki – zakładki do książek i długopisy.
Dziękujemy paniom za zaproszenie. Uczniowie klasy 1 z wychowawczynią.