5 maja 2020 r. po wielu latach pracy zawodowej na stanowisku woźnego – konserwatora w naszej szkole odszedł na zasłużoną emeryturę p. Czesław Wegner. Zachowując możliwe zasady ostrożności podziękowaliśmy mu za lata poświęcenia, za trud włożony w pracę, za lojalność, pomoc innym oraz troskę o dobre imię szkoły i działania dla jej pożytku. Były kwiaty i życzenia od pani dyrektor Marioli Szlyfarskiej, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkoły.Dziękujemy Panie Czesławie!
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Na podstawie opublikowanego w piątek 24 kwietnia br. rozporządzenia MEN, przerwa w nauczaniu stacjonarnym zostaje przedłużona o kolejne cztery tygodnie - do 24 maja.
W tym roku obchodzilismy je w nietypowych warunkach domowych. Aby uczcić i upamiętnić te historyczne wydarzenia oraz pielęgnować polskie tradycje i symbole narodowe, uczniowie z naszej szkoły Podstawowej im. E. Estkowskiego przygotowali prace plastyczne nawiązujące do tych wydarzeń. Wszystkim uczniom za zaangażowanie i aktywność plastyczną bardzo dziękujemy .
"Dzieci uczą się poprzez wszystko, co robią".
Okres nauczania zdalnego to nie tylko wytężony czas pracy nauczycieli, którzy każdego dnia przesyłają uczniom zadania oraz prowadza lekcje online, ale również to ciężka praca uczniów, a przede wszystkim ich rodziców. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to aktywność nauczyciela i ucznia, która może odbywać się z użyciem monitorów ekranowych, ale także bez ich użycia. W tym czasie, w zaciszu domowym powstaje wiele ciekawych prac. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie angażuja się w zaproponowane im formy aktywności nauczania.
W podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej, przedłużeniu ulega przerwa w nauczaniu stacjonarnym. W związku z tym od 15 kwietnia wznawiamy nauczanie zdalne, które ma potrwać do 26 kwietnia br. Nauczanie będzie prowadzone na tych samych zasadach i według wcześniej ustalonego planu.
Drodzy Rodzice
Jak ma wyglądać kształcenie na odległość w naszej szkole w okresie zawieszenia zajęć ?
Prosimy o logowanie się na stronie: https://portal.librus.pl/rodzina/synergia/loguj
Tam pojawiają się wszystkie informacje dot. zdalnych zadań szkolnych.
Na tej stronie można również kontaktować się ze wszystkimi nauczycielami z naszej szkoły.
___________________________________________________________________________
MEN zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określono zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Szczegóły na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne
Przedłużenie zawieszenia zajęć szkolnych:
Koronawirus w Polsce spowodował zamknięcie szkół do Wielkanocy. To decyzja premiera. Przerwa w szkołach będzie trwała do 14 kwietnia.
Informujemy, iż zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikające z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, zajęcia w naszej szkole zostają zawieszone na 2 tygodnie (od 12 do 25 marca br.)
12 i 13 marca (czwartek i piątek) br. to dni, w których w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.
Drogi Rodzicu,
- "To nie jest czas ferii. To jest czas kwarantanny naszego społeczeństwa. Czas, który powinniśmy spędzić w domu. Poważnie potraktujmy ryzyko zakażenie". (Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski) Młodzież w czasie kwarantanny nie powinna wychodzić z domu i spotykać się z rówieśnikami, aby zminimalizować ryzyko zakażenia!
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły na e-dzienniku szkolnym LIBRUS Synergia, szkolnym Facebooku i głównej witrynie internetowej szkoły www.gimnazjumpak.edupage.org ;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie MEN:
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości ogłasza
NABÓR DO KLAS PIERWSZYCH na rok szkolny 2020/2021
Dzieci urodzone w roku 2013
Termin złożenia wniosków załączni nr 2 do Zarządzenia nr 128/2020 Burmistrza Pakości z dnia 21 stycznia 2020r. SKŁADANIE WNIOSKÓW OBOWIĄZUJE W DNIACH od 2 do 13 marca 2020 r.
ZAPRASZAMY
Obwód szkoły:
ulice: Barcińska, Działyńskich, Fabryczna, Inowrocławska, Wyszyńskiego, Kasprowicza, Krzyżanowskiego, Kęsickiego, Kurzawskiego, Piłsudskiego, Mieleńska, Nadnotecka, Ogrodowa, 600-lecia, Pałucka, Przybyszewskiego, Rynek, Szenica, Szkolna, Topolowa, Św. Jana, Żabia, Szeroka
miejscowości: Ludkowo, Łącko, Mielno, Rybitwy, Wielowieś, Wojdal
(Wzór wniosku/zgłoszenia mozna pobrać:
- w zakładce: Wzór wniosku/zgłoszenia
- w dyżurce szkoły (główne wejście szkoły)
- w sekretariacie szkoły
06.03.2020
Nasi uczniowie rozwijają logiczne myślenie na zajęciach z robotyki. Ia na zajęciach edukacji informatycznej poznała zasady działania małego Ozobota. Uczniowie wykorzystywali kolorowe kody do programowania robota. Konstruowali proste algorytmy i sprawdzali poprawność ich działania.
06.03.2020 r.
"Spełniajcie swoje marzenia mimo przeciwności losu" - tymi słowami można podsumować spotkanie z panią Martą Grzybowską, która była dziś gościem w naszej szkole na zaproszenie stowarzyszenia PERSPEKTYWY reprezentowanego przez panią dyrektor Mariolę Szlyfarską.W swoim wystąpieniu nasz bardzo miły gość zachęcał uczniów klasy VIa i VIIa do tego, by nie ustawali w dążeniach do realizacji swoich marzeń, nawet tych najmniejszych. One nadają sens ludzkiemu życiu, pozwalają przezwyciężać trudności, czego dowodem może być przykład pani Marty - ona również, mimo wielu przeciwności, spełniła swoje marzenie: chciała zostać pisarką i obecnie jest autorką książki fantastycznej pt. "Ponad".Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, a na zakończenie uczennice z samorządu uczniowskiego w imieniu swoim oraz swoich koleżanek i kolegów wręczyły w podziękowaniu pani Marcie piękną różę.
06.03.2020 r. w naszej szkole wręczono granty za najwyższe średnie uzyskane w lutym. Z rąk pani dyrektor Marioli Szlyfarskiej otrzymały je uczennice klasy VIIa: Nikola Kowalczyk i Lena Moszczyńska.Ponadto dyplom i nagrodę za zdobycie wyróżnienia w V edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kujawsko-Pomorska Szopka Bożonarodzeniowa" otrzymała Marta Schumacher z klasy IIb.
To już XX edycja akcji Góra Grosza , w której bierze udział nasza szkoła. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości po raz kolejny udowodnili swoją wrażliwość na drugiego człowieka a w szczególności na dzieci, które nie mogą wychowywać się w rodzinnych domach. Te drobniaki skrupulatnie zbierane przez naszych uczniów mogą wesprzeć działania jakie co roku podejmuje Towarzystwo Nasz Dom dla dobra dzieci. Pieniądze zbierane były od grudnia. Udało uzbierać się ponad tysiąc złotych. Cieszymy się, że nasza pomoc może dać szczęście tym najmłodszym i najbardziej potrzebującym. Za wszelką dobroć i pomoc w zbiórce na rzecz dzieci, wszystkim tym, którzy zaangażowali się w tą wyjątkową akcję serdecznie dziękujemy.
3 marca 2020 Julia Daroszewska i Marta Schumacher z klasy 2 b oraz Paweł Czkalski z klasy 6 a uczestniczyli w podsumowaniu konkursu na ułożenie krzyżówek pt. „Bezpieczne Ferie 2020”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w inowrocławskiej komendzie straży pożarnej, na które laureaci byli zaproszeni wraz z rodzicami. Ci pierwsi za wkład pracy, a ich rodzice za popieranie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa.Celem konkursu było to, by zwiększyć świadomość dzieci na temat realnych i potencjalnych zagrożeń, wywołać w domach z rodzicami i opiekunami tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci, kształtować odpowiednie postawy, propagować działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz promować honorowe krwiodawstwo.Zadaniem uczestników było ułożenie krzyżówki na jedno z wybranych haseł głównych, które stanowiły rozwiązanie: 6-latki i klasy od I do III wybierały hasło główne: Noś odblaski, klasy od IV do VI hasło: Groźny ogień, a klasy od VII do VIII: Podziel się krwią. Na konkurs napłynęło 168 krzyżówek. Komisja wybrała 20 laureatów, którzy otrzymali równorzędne miejsca. Tym bardziej miło nam, że w ich gronie znalazło się troje naszych uczniów.
Dnia 02.03.2020 r. w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/21 rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Dzieciom towarzyszyli rodzice. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Mariola Szlyfarska, następnie głos zabrał wiceburmistrz pan Szymon Łepski. Zgromadzeni w szkolnej auli obejrzeli prezentację multimedialną o szkole, a na koniec dzieci wraz ze swoimi rodzicami zostały zaproszone do gry w zbieranie pieczątek podczas zwiedzania szkoły. W salach przedmiotowych, bibliotece i świetlicy na dzieci czekały różne atrakcje, doświadczenia, pokazy, a rodzice mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami.Wszyscy, którzy ukończyli grę, na ostatnim etapie otrzymali słodką niespodziankę.
Cieszymy się, że nasi goście mogli być dziś u nas i mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie już we wrześniu
2 marca 2020 r. piętnaścioro uczniów klasy 7a wzięło udział w szkolnym etapie III edycji Konkursu Przyrodniczo-Technicznego pod hasłem „Od przyrodnika do technika”. Konkurs jest organizowany przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu przy współpracy Towarzystwa Przyrodniczego „ALAUDA” w Toruniu.Konkurs ten składa się z trzech etapów. Etap I – eliminacje szkolne mamy już za sobą. Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy się przygotowali, a o zaangażowaniu świadczą niewielkie różnice punktowe uczestników.Do drugiego etapu przechodzą: Lena Moszczyńska, Agata Heinich, Nikola Kowalczyk, Wiktoria Zmudzińska, Wiktor Racław.Powodzenia w finale konkursu, który już 20 marca!
"Dziś Wam dziękujemy nasi przyjaciele,
Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele”.
Babcia i Dziadek to słowa, kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. 27.02.2020 r. również uczniowie klasy Ib z wych. p. Katarzyną Siembab przygotowali program artystyczny, aby podziękować babciom i dziadkom za dobro i wyrazić swoją miłość. Występ małych aktorów wprawił wszystkich w radosny nastrój, pojawiły się także łzy wzruszenia. Wnuczęta zostały nagrodzone gromkimi brawami, po czym udały się do swoich babć i dziadków z życzeniami i miłym upominkiem. Uśmiech, radość i duma, które towarzyszyły tej wyjątkowej uroczystości dały wyraz tego, jak ważne są takie chwile w życiu każdego z nas. Mamy nadzieję, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.
Babcia i dziadek są trochę rodzicem, trochę nauczycielem i trochę najlepszym przyjacielem.
27 lutego 2020 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość. Tym razem Dzień Babci i Dziadka przygotowała klsa IIb wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Kwiatkowską. Goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Była część artystyczna oraz upominki wykonane przez wnuczęta. Goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.
Babciu, Dziadku !!
Dziękujemy całym sercem
za dzieciństwa chwile najpiękniejsze …
W tradycję naszej szkoły wpisały się już spotkania łączące pokolenia dziadków i wnuków. W progi naszej szkoły na zaproszenie wnuków zawitało liczne grono babć i dziadziusiów. W pięknie udekorowanej uli szkolnej równiez dzieci z klasy 1a zaprezentowały program artystyczny pod kierunkiem wychowawczyni p. Alicji Ojczenasz. Były to wzruszające wiersze i piosenki. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Nie zabrakło pięknych życzeń płynących z dziecięcych serc. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie samodzielnie wykonanych upominków (pięknych czerwonych serc na patyku i kartek z życzeniami) oraz poczęstunek, który przygotowali niezawodni rodzice naszych uczniów. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.
Babcia i Dziadek to Skarb, dają miłość i niepowtarzalną więź.
Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki zatem również uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p.Marzeną Pufal i nauczycielem wspierającym p.Danutą Ciechorską przygotowali Dzień Babci i Dziadka. 20 lutego 2020 r. w pięknie udekorowanej sali zaprezentowali swój program artystyczny. I tutaj nie obyło się także bez życzeń oraz słodkiego poczęstunku.
Były to niezwykłe dni nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków.