Inne

  • Serdecznie zapraszamy na VIII KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

    Wszystko zapięte na ostatni guzik. Zapraszamy!

  • Otwarcie salki do terapii integracji sensorycznej

    14.12.2020 r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie salki do terapii integracji sensorycznej. Aktu tego dokonał burmistrz Pakości Zygmunt Groń i przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Błaszak, a Anna Jagodzińska symbolicznie wręczyła na ręce dyrektor Marioli Szlyfarskiej klucz do salki.Pomieszczenie w Estkowskim udało się przygotować dzięki środkom z projektu pn."Salka do Terapii Integracji Sensorycznej" realizowanego przez Fundację Lafarge WSPÓLNIE oraz Lafarge Cement S.A. finansowanego w ramach Programu Grantowego "Wspólnie dla Regionu". Natomiast przestrzeń edukacyjna została wyremontowana dzięki wsparciu Europejskiego Stowarzyszenia PERSPEKTYWY, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. E. Estkowskiego oraz Hurtowni Budowlanej REMBUD w Pakości.Terapia sensoryczna, a właściwie terapia integracji sensorycznej, stosowana jest w przypadku dzieci, mających problemy z prawidłową organizacją wrażeń sensorycznych, płynących z otoczenia, a dzięki otrzymanemu wsparciu udało się stworzyć szansę na poprawę życia i nauki dzieciom potrzebującym takiej terapii.

  • Konkurs świąteczny rozstrzygnięty!

    W ostatnim czasie przeprowadzony został w naszej szkole świąteczny konkurs plastyczny w dwóch kategoriach: pierwsza skierowana do klas I-III pod hasłem „Święty Mikołaj oczami dziecka”, druga adresowana do klas IV- VIII pt. „Świąteczna bombka”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i uczniów klas starszych tematyką i tradycjami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia.Wyniki w kategorii klas I –III przedstawiają się następująco:W klasach pierwszych :I miejsce Natan Pirański IaII miejsce Joachim Szczepaniec IbIII miejsce Zuzanna Kulik IbW klasach drugich :I miejsce Kalina Karczewska IIbII miejsce Lena Jastrzębska IIbIII miejsce Adam Kalinowski IIaW klasach trzecich :I miejsce Jakub Kuzara IIIaII miejsce Ewa Woźniak IIIbIII miejsce Michał Lewandowski IIIbW kategorii klas IV-VIII – świąteczna bombkaI miejsce Aleksander Rygielski IVaII miejsce Bartłomiej Truszczyński VIaIII miejsce Paweł Czkalski VIIaKomisja przyznała także wyróżnienia. Otrzymują je:Franciszek Kuzera, Wojciech Kuzera , Oliwier Maj, Jakub Radzikowski, Hubert Radzikowski.Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy, a wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy za zaangażowanie, za tak liczne prace i zachęcamy do podejmowania kolejnych wyzwań.

  • "Stop przemocy" - wyniki konkursu OPS Pakość

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Pakości kilka dni temu ogłosił wyniki konkursu plastycznego pt.”Stop przemocy”. Wśród wielu prac znalazły się dwie naszych uczniów, które zostały nagrodzone. Są to:

    Oskar Wiśniewski z klasy VIa, który zdobył tytuł laureata i zajął I miejsce i Inga Jóźwiak z klasy Ia, która zajęła III miejsce.

    Natomiast uczniowie Oliwer Maj i Aleksander Kocik z klasy IV a zostali wyróżnieni.

    Cieszymy się z sukcesów naszych podopiecznych i życzymy dalszych osiągnięć na różnych poziomach edukacji. Natomiast wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się do udziału w konkursie, bardzo dziękujemy, zachęcając do nowych wyzwań życząc, nowych pomysłów. Każda cząstka Waszej pracy jest bardzo ważna w pokonywaniu barier, trudności i pozwala rozwijać swoje pasje, zainteresowania oraz daje wiele radości innym.

  • Mikołajki zdalnie

    6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Edukacja wczesnoszkolna - kl. IIa celebrowała to sympatyczne święto zdalnie. Uczniowie poznali legendę o św. Mikołaju, dowiedzieli się dlaczego dzień 6 grudnia nazywamy Mikołajkami. Dowiedzieli się również skąd wziął się zwyczaj rozdawania prezentów. Były portrety Mikołaja, zagadki, rebusy i zabawy. Mimo panującej pandemii dzieci sympatycznie spędziły ten czas.

  • "Umiem pływać" - zakończenie programu

    01.12.2020 r. już po raz ostatni nasze dzieci gościły na basenie Wodny Park w Inowrocławiu, na którym w ramach udziału w programie „Umiem pływać” doskonaliły bądź zdobywały umiejętności pływania. Za sumienny udział i aktywne uczestnictwo w projekcie dzieci na zakończenie otrzymały dyplomy. Trenerom P. Lewandowskej i P. Adryanowi  dziękujemy za bardzo dobre przygotowanie dzieci i ich opiekę podczas realizacji tego przedsięwzięcia.

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

    Kochamy Misie małe i duże!!!

    Echa Święta Pluszowego Misia

    Od 2002 roku corocznie 25 listopada obchodzimy święto Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Nieco uchylę rąbka tajemnicy. „W listopadzie 1902 r. ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore „Teddy” Roosevelt polował w jednym z lasów stanu Missisipi. Współtowarzysze prezydenta przeznaczyli na trofeum młodego niedźwiadka. Gdy Roosevelt ujrzał bezbronne zwierzątko, odmówił oddania strzału i kazał puścić wolno niedźwiadka. Całe wydarzenie przedstawił na rysunku Clifford Berryman, a jego grafika ukazała się w gazecie „The Washington Post”. I tak stała się ona inspiracją dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy, za specjalnym pozwoleniem prezydenta. Miś zdobywał coraz większą popularność, stając się ulubioną maskotką dzieci na całym świecie oraz bohaterem książek, bajek i filmów”. W nawiązaniu do tej historii i kultywowaniu tradycji, dzieci z klas: Ia , IVa , IIIa naszej szkoły wykonały prace plastyczne – stworzyły swojego ulubionego misia – maskotkę, która zawsze będzie symbolem przyjaźni , radości i lekarstwem na dziecięce smutki.

  • Warto pomagać!

    Warto pomagać......

    Mimo pandemii, obostrzeń i lockdown-u  Estkowski jak zwykle nie zawiódł i spisał się na medal.

    Podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się do akcji "Pełna miska dla schroniska".

    Dary zostały przekazane do Schroniska dla zwierząt w Inowrocawiu.

  • Nauki pływania ciąg dalszy…

    Nauki pływania ciąg dalszy… Dzieci przy dobrej zabawie z wodą, uczą się nie tylko umiejętności pływania, ale także ćwiczą  koordynację całego ciała, ćwiczą właściwy oddechu podczas przebywania w wodzie. Ta wspaniała przygoda z wodą to dla dzieci doskonała forma aktywnego spędzania czasu wolnego, pozwalająca na rozwijanie pasji, zainteresowań , kształtująca osobowość i postawę fizyczną.

  • "Umiem pływać" 2020/2021

    Od listopada dzieci z naszej szkoły biorą udział w projekcie „Umiem pływać” . Podczas realizacji programu uczniowie mają okazję zdobywać i doskonalić umiejętności pływania, poprawiają koordynację ruchową . Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w Parku Wodnym w Inowrocławiu .

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka. W związku z tym przedstawiamy prezentację klasy 2b na ten temat. Miłego oglądania!

    https://gopro.com/v/WyKonb277awNB

  • Akcja: "Szkoła do hymnu"

  • 11 listopada - Święto Niepodległości

    „Staniem na każde Twoje zawołanie Polsko, po Bogu pierwsza, poza Nim przed Tobą nikt…” - słowa te mogłyby być mottem dla tych wszystkich pokoleń Polaków, które przez 123 lata zaborów (1795 – 1918) marzyły o wolnej Polsce, dla niej pracowały, o nią walczyły i za nią umierały. 11 listopada to Święto Odzyskania Niepodległości, święto wolności, nadziei, która nie umiera, święto upamiętniające tych, który wierzyli, że „zwycięskiej chwały nadejdą dni…” I nadeszły w ten jesienny dzień 1918 roku, wnukowie spełnili sny swoich przodków: legionistów, powstańców, zesłańców, emisariuszy, tych wszystkich, którzy przez cały czas zaborów zawsze w swym sercu mieli Polskę.11 listopada – ponowne urodziny naszej Ojczyzny – czas radości i pamięci został przesłonięty w tym roku przez epidemię koronawirusa. Aby ją powstrzymać, wielu rzeczy nie możemy robić. Nie możemy się spotykać i wspólnie świętować, dlatego te szczególne dla nas Urodziny społeczność Estkowskiego obchodziła tym razem inaczej. Podczas wirtualnych spotkań z wychowawcami uczniowie mogli obejrzeć prezentację mówiącą o polskiej drodze do wolności, a następnie przygotowywali prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Jak na urodziny przystało, nie obyło się bez życzeń. „Z całego serca życzę Ci…" - każda klasa napisała, czego życzy naszej Ojczyźnie. Pojawiły się słowa mówiące o tym, aby zawsze była wolna, piękna, by się ciągle rozwijała, aby każdy z nas czuł się w niej jak w swoim domu, by skończyła się epidemia i byśmy mogli wreszcie normalnie żyć... Nasza szkoła wzięła także udział w kolejnej edycji akcji MEN "Szkoła do hymnu" 10.11.2020 r. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" odbyło się w przestrzeni internetowej.

    https://pl-pl.facebook.com/314136792119091/videos/845317096009651/

    https://pl-pl.facebook.com/314136792119091/videos/2891291371103303/

     

  • Zasady pracy na Teams

    Przypominamy kilka zasad obowiązujących w czasie nauki zdalnej na platformie Microsoft Teams.

  • Granty naukowe za październik

    Za osiągnięcie wysokich średnich ocen w miesiącu październiku granty naukowe przyznano uczennicom klasy VIIIa: Nikoli Kowalczyk i Lenie Moszczyńskiej.

    Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych wysokich wyników. Uroczyste wręczenie nastąpi wtedy, gdy spotkamy się już wszyscy w szkole. 

  • Konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki

    Zakończył się konkurs dla klas I-IV na najpiękniejszą zakładkę do książki. Został on ogłoszony z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Cieszy nas ogromnie, że dzieci tak ochoczo i licznie do niego przystąpiły: prac było bardzo dużo, jedna ładniejsza od drugiej, technika najróżniejsza-naklejanki, kolorowanki, własnoręcznie wykonane rysunki, cytaty o książkach i czytaniu, zakładki zdobione cekinami, kolorowymi kamykami, pomponami, kunsztownie składane, a nawet znalazła się zrobiona na szydełku i na drutach. Jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia. W końcu udało się dojść do porozumienia i wybrano następujące prace:

    - wśród klas pierwszych:

    I miejsce - Wiktoria Lampka Ib

    II miejsce - Aleksander Cyganek Ia

    III miejsce - Wojciech Małetka Ib

    - wśród klas drugich:

    I miejsce - Marceli Kania IIa

    II miejsce - Lena Jastrzębska IIb

    III miejsce - Lena Racław IIb

    - wśród klas trzecich:

    I miejsce - Bartosz Dudek IIIa

    II miejsce - Martyna Motławska IIIa

    III miejsce - Ewa Woźniak IIIb

    - z klasy czwartej (IVa):

     I miejsce - Aleksander Kocik

    II miejsce - Klara Popławska

    Zwycięzcom gratulujemy, a WSZYSTKIM DZIECIOM bardzo dziękujemy za udział w konkursie i ogromne zaangażowanie 

  • Pamiętamy o tych, którzy odeszli

    Gdy poranne mgły otulają świat, pod nogami szeleszczą dywany liści, a konary nagich drzew błyszczą w kroplach deszczu – znak to, że nadszedł listopad, pora zadumy i refleksji nad życiem i nad przemijaniem. W polskiej tradycji to czas wyjątkowy, czas odwiedzania grobów bliskich, a także mogił ludzi, którzy mieli wpływ na nasze życie. To również okazja do pamiętania o miejscach spoczynku tych, którzy walczyli o niepodległą Polskę, którzy często za Nią cierpieli i umierali. To czas wspominania ludzi, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.

    Zwyczajem Estkowiczan stało się odwiedzania w te listopadowe dni grobów zmarłych pracowników szkoły oraz miejsc pamięci znajdujących się w naszym mieście. Pomimo panującej epidemii, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zapaliliśmy nasze znicze pamięci w miejscach i na grobach dla nas szczególnych. Blask płonących lampek przywołuje wspomnienie tych wszystkich, o których myślimy, że jeszcze chwilę temu byli tu z nami. Zdaje się, że słyszymy jeszcze ich głosy, widzimy ich uśmiech, który lekko zaciera już czas.

    Na terenie Pakości, ze względu na jej długą historię oraz zaangażowanie przeszłych pokoleń w walki narodowowyzwoleńcze, znajduje się wiele miejsc pamięci. Żyjąc w takiej miejscowości warto wiedzieć, gdzie są one rozmieszczone, warto wiedzieć jakie karty historii Polski zapisywali także swoją walką i życiem mieszkańcy naszych okolic. Dlatego, aby przypomnieć uczniom, gdzie one się znajdują, aby kolejne roczniki wychowanków Estkowskiego poznawały dzieje Polski również poprzez losy swoich przodków, nauczyciel historii pan Mariusz Augustyn przygotował mapkę miejsc pamięci na terenie Pakości. Może warto z niej skorzystać i w ten listopadowy czas odwiedzić choć jedno z nich, zapalić znicz, pomyśleć o ludziach, którym jest to miejsce poświęcone. Winniśmy im nasz czas, pamięć, a wierzący również modlitwę.

  • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

    "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" 

    Uczniowie klasy II a i II b przystąpili do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki". Obejrzeliśmy film wprowadzający do projektu. Wykonaliśmy plastelinowe Czytusie, a chmurka Tosia na stałe zagościła w naszych klasach. Czytamy, tworzymy, a w tym wszystkim dbamy o przyrodę. Przed nami kolejne wyzwania.

  • "Moje zdrowe i kolorowe śniadanie"

    Zdrowe odżywianie staje się coraz popularniejsze. Odgrywa ono kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia, a tym samym determinuje długość życia. Złe nawyki żywieniowe przyczyniają się do wielu chorób cywilizacyjnych. Aby zwrócić uwagę na problem i zwiększyć świadomość w kwestii prawidłowego odżywiania uczniowie wszystkich klas w czasie lekcji rozmawiali na ten temat. Okazało się, ze niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego?  Ponieważ dostarcza nam energii na cały dzień! Dlatego w ramach Światowego Dnia Walki z Otyłością w naszej szkole ogłoszony został konkurs: ,,Moje zdrowe i kolorowe śniadanie” Odbywał się on w dwóch kategoriach: zdjęcie i film.Zadaniem uczestników było zaplanowanie i wykonanie śniadania, które zawierałoby zdrowe produkty, bogate we wszystkie składniki pokarmowe. Ważne było wykorzystanie warzyw i owoców a także estetyka podania.Bardzo cieszy duże zainteresowanie konkursem i o czym świadczy nadesłanie wielu prac naszych uczniów. W dniu dzisiejszym komisja pod przewodnictwem pani dyrektor Marioli Szlyfarskiej dokonała wyboru zwycięzców. W kategorii zdjęcie:

    I miejsce zajęli: Nikodem Giera klasa 1 b, Oskar Pufal klasa 2 b, Borys Kucała klasa 3 b, Oliwier Maj klasa 4a.

    II miejsce zajęli: Wiktoria Lampka klasa 1 b, Kalina Karczewska klasa 2 b, Klara Popławska klasa 4 a.

    III miejsce zajęli: Inga Jóźwiak klasa 1 b,Nikola Malinowska klasa 1 b, Agata Grecman klasa 2 b,Aleksander Rygielski klasa 4 a.

    W kategorii film: I miejsce równorzędne przyznano następującym uczniom: Błazej Kałek klasa 2 a, Aleksander Nowakowski klasa 3 b, Nela Barcikowska klasa 6 a, Wiktoria Witkowska klasa 6a, Bartosz Pas klasa 7a, Nikola i Laura Kowalczyk klasa 8 a.

    Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Są to: Lena Rejdak klasa 3 a. Marcel Wilk klasa 1 a, Aleksander Kocik klasa 4 a, Aleksander Cyganek klasa 1 a,Blanka Dziewiątkowska klasa 1 b,Emilia Borys klasa 1 a,Ewa Woźniak klasa 3 b,Igor Thielman klasa 1 a, Marcel Wrzesiński klasa 2 a, Jakub Pawelczak klasa 1 b, Kacper Adamczuk klasa 1 b, Julia Lewandowska klasa 2 a, Wiktor Malec klasa 3 b, Jakub Radzikowski klasa 6 a, Hubert Radzikowski klasa 8 a, Jan Konieczka - klasa 1 b, Zuzanna Kulik 1 b.

    Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po zakończeniu nauki zdalnej. Wszystkim uczestnikom a zwłaszcza nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego
    ul.Szkolna 44
    88-170 Pakość
  • Dyrektor szkoły: (52)566 58 13
    Intendent: 782 813 534
    Portiernia: 607 237 703

    Pedagog szkolny:
    Anna Kopieniak-Przybysz
    tel.: (52)566 56 69

    Świetlica szkolna:
    tel. 517 346 803

Galeria zdjęć