Inne

  • Grant naukowy za miesiąc marzec

    Za osiągnięcia w nauce w miesiącu marcu grant naukowy otrzymała uczennica klasy Va Emila Borys. Grant naukowy ufundowany jest prze przewodniczącą Rady Rodziców panią Annę Jagodzińską.

  • Wycieczka zawodoznawcza

    Wycieczka zawodoznawcza

    W piątek 4 kwietnia 2025 r.  uczniowie klasy 8a wraz z wychowawcą wzięli udział w ,,żywej lekcji doradztwo zawodowego". W rolę prowadzącego wcielił się Pan Rafał Popławski właściciel Przedsiębiorstwa Handlowo- Usługowego w Pakości. Spotkanie było znakomitą okazją, żeby bezpośrednio zobaczyć.jak wygląda praca w warsztacie samochodowym oraz w stacji kontroli pojazdów. Najstarsi Estkowicze dowiedzieli się również jaką droge edukacyjną należy przejść, a także jakie kompetecje posiadać , aby w przyszłości zostać mechanikem czy diagnostą. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a prowadzący ze szczegółami opowiadał jaki zakres obowiązków wykonuje każdego dnia w swoim przedsiębiorstwie.

    Wycieczka była bardzo interesująca i inspirująca o czym świadczyła duża ilość zadawanych pytań przez uczestników.

  • Najstarsi Estkowicze szukali odpowiedzi dotyczącej wyboru szkoły średniej

    Najstarsi Estkowicze szukali odpowiedzi dotyczącej wyboru szkoły średniej.

    W dniu 25 marca 2025 r. uczniowie z klas 8a wybrali się do janikowskiej hali sportowej na Giełdę Szkół Ponadpodstawowych, którą zorganizowała miejscowa Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie.

    Estkowicze poznali ofertę szkół z powiatu inowrocławskiego oraz mieli okazję bezpośrednio porozmawiać z uczniami z tychże placówek.

    Natomiast 27 marca 2025 r. uczniowie 8a pojechali do Piechcina, gdzie wzięli udział w ,,Drzwiach otwartych " zorganizowanych przez tamtejszy ZSN. W wydarzeniu oprócz przedstawycieli poszczególnych klas, wzięły udział firmy Patronackie, a także wszystkie zakłady pracy na codzień współpracujące z Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie, co niewątpliwie było znakomite formą na zdobycie kompleksowej wiedzy dotyczącej danego zawodu czy kierunku.

  • Wyróżnienie w konkursie

    (30.03.2025)

     

    Nasza uczennica, Magdalena Jendrzejczak, otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Genealogicznym.

    Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 57 im. Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy w Bydgoszczy, a swoim patronatem objął go Wojewoda Michał Sztybel.

    Madzia stworzyła przepiękną kronikę rodziny spisaną na podstawie rozmów między innymi z jej dziadkiem, w której opisała jak jej przodkowie stawali w obronie wolności oraz pielęgnowali tradycje i miłość do Ojczyzny.

  • Zajęcia edukacyjne w terenie - Przysiek

    W dniach 27-28 uczniowie klas 4a, 4b i 5a wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Przysieka koło Torunia. Celem wyjazdu było zdobycie wiedzy w praktyczny sposób poprzez zajęcia edukacyjne w terenie.

    Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję poznać lokalną przyrodę, uczyć się rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt, a także dowiedzieć się więcej o ekosystemach leśnych i wodnych. W ramach zajęć terenowych przeprowadzali obserwacje przyrodnicze, rozwiązywali zadania związane z ochroną środowiska oraz uczestniczyli w interaktywnych warsztatach edukacyjnych.

    Wyjazd był nie tylko okazją do zdobywania wiedzy, ale także świetną formą integracji i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie wrócą pełni wrażeń i nowych doświadczeń, które na pewno zapamiętają na długo.

  • Praktyczne umiejętności kulinarne z edukacją

    26.03.2025 r. uczniowie klasy 2b mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji, która połączyła praktyczne umiejętności kulinarne z edukacją na temat zdrowego stylu życia. Podczas zajęć przygotowali zdrowe drugie śniadanie, które składało się z różnorodnych potraw, takich jak kolorowe kanapki, świeże sałatki oraz apetyczne szaszłyki. Każde danie było nie tylko smaczne, ale również pełne witamin i wartości odżywczych, co idealnie wpisywało się w wiosenny nastrój, który zawitał również na stoły.

    Podczas przygotowywania posiłków uczniowie omówili również wpływ prawidłowego odżywiania na zdrowie człowieka. Zrozumieli, jak ważne jest spożywanie zbilansowanych posiłków, które dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Dyskusje dotyczyły także korzyści płynących z jedzenia świeżych warzyw i owoców oraz unikania przetworzonej żywności. Lekcja zakończyła się wspólnym degustowaniem przygotowanych potraw, co dodatkowo umocniło w uczniach przekonanie o znaczeniu zdrowej diety w codziennym życiu.

  • "Leon" 2025

    Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "Leon". Chętni uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne, z języka angielskieego i ze zintegrowanych sprawności. 

  • Awans do finału Olimpiady Zrównoważonej Przyszłości

    25.03.2025 r. dwoje uczniów z Estkowskiego: Marceli Kania z klasy 6a oraz Gabriela Graczyk z klasy 6b zakwalifikowało się do finału Olimpiady Zrównoważonej Przyszłości organizowanej przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Sportu wraz z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska.

    To wyjątkowa chwila, która pokazuje, że pakoska młodzież ma realny wpływ na kształtowanie lepszego jutra.

    Finał odbędzie się 10.04.2025 r. a 

    Aplauz dla naszych finalistów! To oni są prawdziwymi bohaterami naszych czasów. Ich zaangażowanie i pasja to dowód na to, że każdy z nas może mieć wpływ na przyszłość naszej planety. 

  • Na powitanie wiosny

    Gra terenowa na pierwszy dzień wiosny.

    21 marca 2025 r. klasa 6a uczestniczyła w grze terenowej ,,W poszukiwaniu ryb". Była to świetna okazja do wzbogacania wiedzy przyrodniczej, wypoczynku i ruchu na świeżym powietrzu ale przede wszystkim pożegnania zimy.

  • Ortografia, ważna sprawa

    Ortografia jest nieodłącznym działem nauki o języku polskim. Niektórzy nie są jej zwolennikami, ale to z pewnością nie dotyczy naszych Estkowiczów! Uczniowie zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest poprawna pisownia oraz używanie polskich znaków. Z tego powodu dziś, 21 marca, w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny, w ramach którego dzieci z klas IV, V, VI i VII zmierzyły się z testem sprawdzającym ich wiedzę na temat poprawnej pisowni wyrazów z różnymi trudnościami.

  • Pasowanie na czytelnika

    21 marca to nie tylko pierwszy Dzień Wiosny. W naszej bibliotece to też wyjątkowy dzień dla najmłodszych czytelników czyli pasowanie. Na drugiej godzinie lekcyjnej klasy 1 a i 1 b z wychowawcami przybyły do biblioteki, by świętować tę okazję. Po uroczystym powitaniu na uczniów czekała niespodzianka w postaci krótkiego spektaklu. Pani dyrektor Mariola Szlyfarska pasowała każdego z przybyłych pierwszaków na pełnoprawnego czytelnika. Na zakończenie spotkania nowi miłośnicy książek otrzymali upominki i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

  • Estkowicze walczyli w finałach szczypiorniaka

    Raz wygrywamy, a raz się uczymy...

    Estkowicze walczyli w finałach szczypiorniaka

    20 marca 2025 r. w gniewkowskiej hali sportowej przy ul. Toruńskiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w piłce ręcznej. W imprezie głównej wzięły udział po 4 najlepsze drużyny w kategorii męskiej oraz żeńskiej. Nasi reprezentaci zarówno dziewczęta jak i chłopcy dzielne walczyli, ale w tym roku nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzednich lat.

    Ostatecznie drużyna żeńska zajęła 3 miejsce, a ekipa męska uplasowała się tuż poza podium. Niemniej jednak doświadczenie zdobyte w tegorocznych rozgrywjach na pewno zaprocentuje w najbliższej przyszłości.

    Mistrzostwo w grupie dziewcząt wywalczyła reprezentacja SP 2 Gniewkowo, a wśród chłopów złoto przypadało gospodarzom tj. SP 1.

    Warto wspomnieć o wyróżnieniach indywidualnych, które trafiły do bramkarzy: Natalii Knasiak i Szymona Przybysza.

    Raz wygrywamy, a raz się uczymy...

  • Dzień Kolorowej Skarpetki

    20 marca odbył się w naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy tego dnia założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

    Na całym świecie 21 marca jest obchodzony Dzień Solidarności z Osobami z Zespołem Downa. Data ta nie jest przypadkowa , bo osoby z Zespołem Downa posiadają dodatkowy dwudziesty pierwszy chromosom.

    Dla naszej szkoły jest to szczególny dzień .Mamy ten przywilej spotykać codziennie Mikołaja, ucznia klasy 2b, który w tym dniu obchodzi swoje święto.

  • Kangur 2025

    Każdego roku w trzeci czwartek marca odbywa się konkurs Kangur matematyczny. Jest to świetna okazja do zabawy z liczbami oraz rozwijania logicznego myślenia. W tym roku w naszej szkole wzięło w nim udział 50 uczniów z klas 2-8. Wyniki konkursu w maju!

  • Święto Mózgu w klasach 4-8

    Święto Mózgu w klasach 4-8

    MÓZG dziecka to morze możliwości! To niesamowita struktura – elastyczna, chłonna i dynamicznie rozwijająca się. To właśnie w dzieciństwie tworzą się miliardy połączeń nerwowych, które kształtują zdolności poznawcze, emocjonalne i społeczne.

    Dlatego warto dbać o rozwój mózgu dziecka już od pierwszych chwil życia – dając mu miłość, bezpieczeństwo i możliwości do odkrywania świata!

    Mimo, że w całej Europie Święto Mózgu obchodzimy 18 marca w naszej szkole przeprowadzono wiele działań w dniach -17-21 marca. W tym roku celebrowaliśmy je pod hasłem: ,,Zmień swoje myślenie, zmień swoje nastawienie” włączając się tym samym w realizację programu profilaktycznego ,,Młode głowy”, dbając o higienę umysłu.

    Na początek uczniowie klas 4 dowiedzieli się jak zbudowany jest i jak działa ludzki mózg a potem wykonali modele w formie czapeczek. Natomiast uczniowie klas 7 wykonali puzzle Mózgu, które przekazali klasom 1-2. Będą stanowiły one znakomitą pomoc dydaktyczną dla ich młodszych kolegów.

    Klasy 5 i 6 uczestniczyły w zajęciach terenowych bo nic nie regeneruje i pobudza do działania jak ruch i świeże powietrze. Natomiast klasa 8 sprawdzali swój typ mózgu a na koniec sprawdzała znajomość budowy i funkcjonowania mózgu w grze edukacyjnej on-line.

    Wszyscy dobrze się bawili, a przy okazji ćwiczyli swoje mózgi, bo należy je trenować tak samo jak mięśnie. Bo im więcej zmusza się je do pracy, tym lepiej funkcjonują.

  • Obchody Europejskiego Dnia Mózgu

    20.03.2025 r. klasy 7 odwiedziły klasy 1 i 2, przekazując własnoręcznie wykonane gry edukacyjne. Były to modele mózgu w formie puzzli, które uczniowie zrobili z okazji Dnia Mózgu. Będą one znakomitą pomocą dydaktyczną dla naszych najmłodszych Estkowiczów.

  • Obchody Europejskiego Dnia Mózgu

    Fascynująca podróż w głąb mózgu w klasie 3B!

    Fascynująca podróż w głąb mózgu w klasie 3B!

    Uczniowie klasy 3B mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez panią Annę Balewską – neuropsycholog, neurologopedę i ekspertkę w dziedzinie funkcjonowania mózgu.

    Podczas zajęć dzieci odkrywały tajemnice pamięci, koncentracji i emocji. Dzięki interaktywnym ćwiczeniom dowiedziały się, jak działa ich mózg i jak mogą wspierać jego rozwój poprzez codzienne nawyki. Było mnóstwo ciekawostek, eksperymentów i świetnej zabawy!

     To była niezwykła lekcja, która na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.

  • Obchody Europejskiego Dnia Mózgu

    DZIEŃ MÓZGU W KLASACH 1-3

    Z okazji Dnia Mózgu, uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych i edukacyjnych wydarzeniach, mających na celu przybliżenie tajemnic tego niezwykłego organu.

    Dzieci rozpoczęły dzień od obejrzenia filmu edukacyjnego pt. "Jak działa mózg?". Film w przystępny sposób wyjaśnił, jak funkcjonuje mózg, jakie ma zadania oraz jakie procesy zachodzą w nim podczas nauki i codziennych czynności, a po jego zakończeniu z entuzjazmem dzielili się swoimi spostrzeżeniami i pytaniami.

    Kolejnym punktem programu były zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie mieli okazję stworzyć modele mózgu z plasteliny lub oryginalne opaski z motywem mózgu, które mogli zabrać do domu jako pamiątkę z tego szczególnego dnia. Pod okiem nauczycieli, mali artyści wykazali się kreatywnością i zapałem, a ich prace okazały się kolorowe i pełne detali. Radość z tworzenia była widoczna na twarzach każdego ucznia. Na zakończenie, dzieci rozwiązywały labirynt mózgowy, zabawę, która pozwoliła im nie tylko na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, ale także na świetną zabawę.

    Obchody Dnia Mózgu był doskonałą okazją do nauki i zabawy, a także do rozwijania zainteresowania naukami przyrodniczymi wśród najmłodszych. Uczniowie wrócili do domów z nową wiedzą oraz wspaniałymi wspomnieniami z tego pełnego atrakcji dnia. Mamy nadzieję, że pasja do odkrywania tajemnic mózgu będzie towarzyszyć im przez całe życie!

  • Święto liczby Pi

    Kl.4-8

    Każdy dzień jest dobry, aby celebrować matematykę, ale 14. marca jest szczególny. Obchodzimy wtedy Święto liczby Pi.

    W naszej szkole od wielu lat organizujemy Dzień Matematyki. W tym roku uczniowie otrzymali Księgę szyfrów. Ich zadaniem było rozwiązać zadania, wybrać poprawną odpowiedź, a następnie odszyfrować hasło. Zabawa z szyframi wymaga zaangażowania i cierpliwości, ale większość naszych uczniów okazała się świetnymi kryptologami.

    W ramach zajęć dzieci z klas 1-3 wykonywały prace plastyczne, takie jak kolorowanki oraz plakat poświęcony tej wyjątkowej liczbie. Twórcza działalność pozwoliła im rozwijać umiejętności plastyczne oraz lepiej zrozumieć symbolikę liczby Pi.

    Ponadto dzieci rozwiązywały różnorodne zadania matematyczne, doskonaląc swoje umiejętności w zakresie liczb i działań matematycznych. Dzięki połączeniu matematyki ze sztuką nauka stała się ciekawsza i bardziej angażująca. Był to dzień pełen kreatywności i radości z odkrywania fascynującego świata matematyki!

    Kl.1-3

  • Warsztaty mydlarskie

    14 marca 2025 roku uczniowie klas 2 mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach mydlarskich, prowadzonych przez doświadczonych animatorów. Uczniowie, pełni zapału i kreatywności, mieli możliwość zaprojektowania i wykonania dwóch mydełek, które mogli dostosować do własnych upodobań pod względem zapachu, kształtu i koloru. Pod czujnym okiem prowadzacych, dzieci poznawały tajniki tworzenia mydła, czerpiąc radość z samodzielnego łączenia składników i obserwowania efektów swojej pracy. Warsztaty nie tylko rozwijały zdolności manualne i artystyczne, ale również stanowiły doskonałą okazję do nauki o właściwościach różnych składników naturalnych. Na zakończenie każde dziecko mogło zabrać swoje mydełka do domu, co wzbudziło ogromne zadowolenie i poczucie dumy z własnoręcznie wykonanej pracy. Warsztaty mydlarskie były nie tylko ciekawym doświadczeniem edukacyjnym, ale także świetną zabawą, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego
    ul.Szkolna 44
    88-170 Pakość
  • Dyrektor szkoły: (52)566 58 13
    Intendent: 782 813 534
    Portiernia: 607 237 703

    Pedagog szkolny:
    Anna Kopieniak-Przybysz
    tel.: (52)566 56 69

    Świetlica szkolna:
    tel. 517 346 803

Galeria zdjęć