Inne

  • Z okazji Dnia Strażaka

  • Święto Narodowe Trzeciego Maja

    30 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uczniowie, pod opieką nauczycieli, zaprezentowali wzruszający występ, pełen patriotycznych utworów muzycznych i literackich, które przypomniały zebranej społeczności szkolnej wagę Konstytucji w dziejach Polski. Na uroczystośc przybli goście: burmistrzowi Pakości pan Michał Siembab, wiceburmistrz Pakości pan Radosławow Siekierka, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z przewodniczącym panem Henrykiem Kucharczykiem i wiceprzewodniczącą panią Różą Sielecką, przedstawiciele pakoskiego Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych z przewodniczącym panem Andrzejem Klichem, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Jagodzińska, wieloletnia przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Błaszak oraz emerytowani nauczyciele naszej szkoły. Po apelu uczniowie wraz z nauczycielami, w towarzystwie burmistrza Pakości Michała Siembab, zastępcy burmistrza Radosława Siekierki, przewodniczącej rady rodziców Anny Jagodzińskiej oraz radnej Rady Miejskiej w Pakości Joanny Błaszak przemaszerowali na rynek miejski niosąc dumnie baner Kocham Polskę oraz ogromną flagę Polski.

  • Eliminacje do Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

    28.04.2025 nasza szkoła rozbrzmiewała pięknymi, pełnymi emocji dźwiękami podczas eliminacji do Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się już 5 maja.

    Z całego serca dziękujemy wszystkim uczestnikom – byliście wspaniali! Każde wykonanie miało w sobie ducha patriotyzmu, wzruszenia i dumy z bycia częścią naszej historii. Dziękujemy też rodzicom i nauczycielom za wsparcie oraz poświęcony czas.

    Jesteśmy ogromnie dumni, że tak wiele dzieci z taką pasją i odwagą podejmuje się śpiewania trudnych, często bardzo wymagających utworów. To pokazuje, że w młodych sercach drzemie wielka siła i miłość do Ojczyzny.

  • Kulisy codziennej służby żołnierzy

    (Żródło foto i tekst: https://www.facebook.com/groups/ki24info/  i  INOWROCŁAW | Inowrocławianie tłumnie odwiedzili koszary przy Dworcowej - ki24.info)

    25.04.2025 r. mieszkańcy Inowrocławia i okolic mieli wyjątkową okazję, by zajrzeć za kulisy codziennej służby żołnierzy. W jednostce wojskowej przy ul. Dworcowej 56 odbył się Dzień Otwartych Koszar zorganizowany przez 2. Pułk Inżynieryjny. Uczniowie Szkoły Podstawowej im.E.Estkowskiego uczestniczyli w tym wydarzeniu. Na spotkanie pojechały klasy VI a, VI b oraz IV a. W jednostce wojskowej na naszych uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Każdy uczeń znalazł dla siebie coś interesującego.

  • Ciekawe lekcje - Owocowa uczta – zdrowo, kolorowo i zespołowo!

    Owocowa uczta – zdrowo, kolorowo i zespołowo!

    W ramach promowania zdrowego odżywiania oraz kształtowania dobrych nawyków żywieniowych, dzieci z klasy II przygotowywały pyszne i kolorowe sałatki owocowe. Wykorzystały do tego soczyste banany, słodkie mandarynki, winogrona, ananasy, a także wyjątkowy składnik – rodzynki – uzupełnione orzeźwiającymi listkami mięty.

    Praca odbywała się w grupach – dzieci z entuzjazmem dzieliły się zadaniami, współpracowały i wspierały się nawzajem, by wspólnie stworzyć zdrowy, pełen witamin posiłek.

    Po zakończonej pracy nadszedł czas na degustację – to była prawdziwa uczta! Wspólne jedzenie sprawiło wszystkim wiele radości i pokazało, że zdrowe może być nie tylko smaczne, ale i świetną zabawą.

    Takie działania nie tylko uczą zasad zdrowego stylu życia, ale również rozwijają umiejętność współpracy i dają dużo satysfakcji .

  • Rok 2025 Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów w Gnieźnie

    (Żródło foto i tekst: https://www.facebook.com/gminapakosc)

    Sejm RP ustanowił rok 2025 Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów w Gnieźnie. Uchwała głosi: „Pielęgnowanie pamięci o początkach polskiej państwowości jest naszym obowiązkiem. To również świadectwo roli, jaką Polska odgrywała na świecie przez minione tysiąclecia”.

    Z okazji obchodów rocznicy koronacji pierwszego polskiego króla zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w naszej Gminie do wspólnego świętowania 1000-lecia pierwszej koronacji polskiego władcy, poprzez udział w Konkursie Gminnym 1000-lecie Królestwa Polskiego Bolesław Chrobry – pierwszy król Polski.

    Każdą ze szkół w naszej Gminie reprezentowało po pięciu uczniów. Uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą, którą pomagali im zgłębiać nauczyciele historii poszczególnych placówek.

    W jury zasiedli: Kamila Woźniak-Wachsmann, Stanisław Płaneta, Kamila Skonieczna, Karolina Radomska-Toboła. Koordynatorem wydarzenia była dr Róża Sielecka Główny specjalista ds. ekonomii społecznej.

    Wszyscy, uczniowie otrzymali okolicznościowe nagrody, które wręczył im wiceburmistrz Pakości Radosław Siekierka.

    Laureatami zostali:

    I miejsce-Marceli Kania, kl.6, SP im. E. Estkowskiego;

    II miejsce-Filip Maciejczak, kl. 6, SP im. Powstańców Wielkopolskich;

    III miejsce-Daniel Kwiatkowski, kl.6, SP im. E. Estkowskiego.

  • Turniej powiatowy „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – U-12 Dziewcząt

    III miejsce

    Turniej powiatowy „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – U-12 Dziewcząt

    24.04.2025 w Gniewkowie, odbył się powiatowy turniej piłkarski dziewcząt w kategorii U-12 w ramach ogólnopolskiego programu „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

    Do rywalizacji stanęło pięć drużyn: SP 6 Inowrocław, SP 1 Gniewkowo, SP im. Ewarysta Estkowskiego, SP 2 Gniewkowo oraz SP Rojewo.

    Zespół naszej szkoły zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Dziewczęta rozegrały cztery mecze, z czego dwa zakończyły się naszym zwycięstwem: 6:0 z SP 1 Gniewkowo oraz 8:3 z SP Rojewo. Niestety, w dwóch pozostałych spotkaniach musieliśmy uznać wyższość rywalek – przegraliśmy z SP 6 Inowrocław i SP 2 Gniewkowo. Ostatecznie nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w turnieju, co jest dużym sukcesem i powodem do dumy.

    Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, a zawodniczki wykazały się dużym zaangażowaniem, wolą walki i umiejętnościami.

  • Dzień Ziemi (Earth Day)

    22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi (Earth Day). To coroczne wydarzenie obchodzone jest w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.  Uczniowie klas 5 i 6 przygotowali z tej okazji plakaty w Canvie. Canva to narzędzie do projektowania graficznego dzięki, której uczniowie mogą wykorzystywać swoją kreatywność i rozwijać umiejętności związane z komunikacją cyfrową, natomiast pozostali uczniowie z okazji Dnia Ziemi wzięli udział w wyjątkowych zajęciach, które pozwoliły im lepiej poznać i poczuć naturę wszystkimi zmysłami. Dzieci tworzyły kolorowe mandale z darów ziemi – liści,gałązek, szyszek i kwiatów – ucząc się przy tym uważności, harmonii i szacunku do przyrody. Podczas sensorycznych zabaw poznawały różne struktury ziemi: miękki piasek , wilgotną glebę czy chropowate kamienie. To było prawdziwe święto dotyku i kontaktu z naturą. Uczniowie tworzyli także hasła i plakaty promujące troskę o naszą planetę – pełne mądrości i dziecięcej szczerości przesłania przypominały, jak ważna jest dbałość o środowisko każdego dnia, a nie tylko od święta. Nie zabrakło także działań praktycznych – dzieci z zaangażowaniem sadziły wiosenne kwiaty i wzbogacały aranżacje szkolnego ogrodu, zamieniając go w kolorowe, zielone miejsce sprzyjające i obserwacji przyrody.To był piękny, inspirujący czas – pełen radości, współpracy i budowania więzi z naturą. Bo Ziemia to nasz wspólny dom – warto o nią dbać!

  • Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

    W dniu dzisiejszym(16.04.2025.r.) uczniowie klasy 3a, zgodnie z tradycją, szukali na boisku szkolnym prezentów od Zajączka. Wszystkie prezenty zostały znalezione a potem odpakowane.

    Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

  • Dzień Pisanki

    15.04.2025

    Jak co roku, z okazji Dnia Pisanki, uczniowie z naszej szkoły przed świętami wielkanocnymi przygotowywali piękne pisanki, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Prace zachwycały pomysłowością oraz różnorodnością wykonania. Uczniowie poznali również tradycyjne sposoby barwienia jajek, takie jak użycie soku z czerwonych buraczków czy łupin cebuli. Wszystkie pisanki zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu i stanowią piękną dekorację oraz doskonały akcent zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

  • Ciekawe lekcje - gry biologiczne i chemiczne

    16.04.2025 r. uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w świątecznych grach chemicznych i biologicznych, poznając chińską łamigłówkę - Tangram. Wymyślił ją nauczyciel o imieniu Tang, aby zaciekawić matematyką swoich uczniów. Jajeczny tangram utrwalający wzory i nazewnictwo prostych związków chemicznych oraz zagadnienia związane ze zdrowiem człowieka, idealnie nadawał się na ostatnie lekcje przed przerwą świąteczną.

    Uczniowie układali z jego elementów różne wzory- było to jajo i królik, z którymi kojarzone są Święta Wielkanocne. Rozwijali logiczne myślenie, spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną. Zajęcia takie były przyjemniejszą formą utrwalania nowych wiadomości niż rozwiązywanie zadań w zeszycie, a odpowiednio ułożone klocki natychmiast dały uczniom informacje zwrotną. Uczniowie przekonali się też, że biologia i chemia to kraina, w której można się dobrze bawić.

  • „Młodzież zapobiega pożarom”

    W dniu 16.04.2025 r. w OKiT w Pakości odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych.

    Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości zasad ochrony przeciwpożarowej, wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń.

    W eliminacjach udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych z terenu Gminy Pakość. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą teoretyczną oraz zaangażowaniem. Konkurs przebiegał w miłej i sportowej atmosferze, a jego poziom był bardzo wyrównany. Konkursowi przewodniczył Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu bryg. Ireneusz Taraszka oraz druhowie: Michał Dolaciński , Przemysław Rom oraz Piotr Jankowski.

    W I grupie wiekowej, czyli kategorii klas I-IV przyznano następujące miejsca:

    I miejsce Leon Wawryk klasa IIIa

    II miejsce Bogumił Kańczugowski klasa IIIa

    III miejsce Anastazja Paciorek Klasa IVb

    W II grupie wiekowej, czyli w klasach V-VIII przyznano :

    II miejsce Julia Daroszewska klasa VII b

    III miejsce Jakub Pawełczak klasa Vb

    Uczniowie , którzy zajęli I i II miejsce, zostali zakwalifikowani do etapu powiatowego turnieju, gdzie będą reprezentować naszą gminę w zmaganiach 30. 04 2025 w Inowrocławiu.

  • Czytanie lektury „Kapelusz Pani Wrony” w klasie 1B

    Czytanie lektury „Kapelusz Pani Wrony” w klasie 1B

    W klasie 1B odbyły się wyjątkowe zajęcia poświęcone lekturze „Kapelusz Pani Wrony” autorstwa Danuty Parlak. Uczniowie z dużym zaangażowaniem czytali książkę wspólnie z wychowawcą. Dzieci chętnie śledziły losy tytułowej bohaterki i jej przyjaciół, ucząc się przy tym ważnych wartości, takich jak przyjaźń, dobroć i wzajemna pomoc.

    Po przeczytaniu książki uczniowie wzięli udział w kreatywnych warsztatach – każdy z nich wykonał własny kapelusz, inspirowany historią Pani Wrony. Powstały niezwykle barwne i pomysłowe prace, które ozdobiły salę lekcyjną, tworząc wyjątkową wystawę.

    Zajęcia były nie tylko nauką czytania ze zrozumieniem, ale także świetną zabawą i okazją do rozwijania wyobraźni oraz zdolności manualnych. Dzieci z klasy 1B z pewnością długo będą wspominać tę lekturę!

  • Młode talenty

    Hip-hopowe emocje na powiatowym parkiecie!

    Hip-hopowe emocje na powiatowym parkiecie!

    12.04.2025 r. w Miejskim Domu Kultury w Barcinie odbył się I Powiatowy Turniej Tańca Hip-Hop. Wśród uczestników nie zabrakło naszych reprezentantek – Rozalii i Julii Ojczenasz.

    Dziewczyny porwały publiczność energią i stylem. Rozalia awansowała aż do wielkiego finału – i choć tym razem nie stanęła na podium, to bez wątpienia dała z siebie wszystko i zachwyciła jury. Julia z kolei dzielnie walczyła w półfinale – konkurencja była mocna, ale jej występ również zasługuje na wielkie brawa!

  • Laureat i finalistka Olimpiady Zrównoważonej Przyszłości

    W dniu 10.04.2025 roku dwoje naszych uczniów Gabriela Graczyk klasa 6 b i Marceli Kania klasa 6 a, którzy z sukcesem przeszli eliminacje szkolne i rejonowe wzięło udział w etapie finałowym drugiej edycji Olimpiady Zrównoważonej Przyszłości w Bydgoszczy. Miło nam poinformować, że Marceli został laureatem II miejsca a Gabrysia finalistką tych zmagań. Olimpiadę rozpoczynało 500 uczestników z czego aż pięcioro naszych uczniów zakwalifikował się do II etapu a w finale zmierzyło się 18 uczniów w tym Marceli i Gabrysia. Z powodzeniem przebrnęli oni przez test 50 zadań rywalizując ze starszymi kolegami z klas 6-8. Marceli uzyskał już dodatkowe punkty liczone do rekrutacji do szkoły średniej.

     

    DZIĘKUJEMY PANU MARCINOWI ZALEWSKIEMU - FIRMA MAXICAR ZA BEZPŁATNY TRANSPORT NASZYCH UCZNIÓW NA TE ZMAGANIA. PANA POMOC JEST NIEOCENIONA!

    Celem olimpiady było m.in. podniesienie poziomu świadomości ekologicznej młodych mieszkańców regionu, kształtowanie prawidłowych wzorców zachowań dzieci i młodzieży w odniesieniu do środowiska przyrodniczego, budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz popularyzacja problematyki ekologii w aspekcie skutecznego przeciwdziałania zanieczyszczeniu i procesom degradacji środowiska, wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju.

    Wydarzenie zorganizowało Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Sportu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

  • Paleta marzeń

    Uczennica klasy IV b Magdalena Jendrzejczak zdobyła I miejsce w XIX Powiatowym Konkursie Plastycznym „Paleta marzeń”.

    Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu, a jego honorowy patronat objął Starosta Inowrocławski Wiesławy Pawłowskiej .

    Tematyka konkursu była wyjątkowo inspirująca — uczestnicy mieli za zadanie przedstawić w swoich pracach plastycznych marzenia i wyobrażenia o świecie, który ich otacza. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości artystycznej, kreatywności i wyobraźni dzieci oraz młodzieży, a także promowanie talentów plastycznych.

    Praca naszej uczennicy zachwyciła jury oryginalnością, estetyką oraz dojrzałym podejściem do tematu.

  • Konkurs Ortograficzny

    11 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbyło się ogłoszenie wyników Konkursu Ortograficznego. Poprawna pisownia to bardzo ważna część naszego ojczystego języka, dlatego chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom, którzy biorąc w nim udział, pokazali zaangażowanie oraz zrozumienie piękna polszczyzny. Czas z dumą ogłosić naszych zwycięzców!

    Kategoria klas IV-V:

    Nadia Ojczenasz, klasa V a

    Emilia Borys, klasa V a

    Barbarą Kubiszewska, klasa V a, Kacper Adamczuk, klasa V b

    Kategoria klas VI-VIII:

    Marceli Kania, klasa VI a

    Gabriela Molenda, klasa VIIa

    Maciej Jasnowski, klasa VIb

    Informujemy także, że nasi zwycięzcy wezmą udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w Lisewie o Pióro Radnego Powiatu Inowrocławskiego.

  • Wielkanocne tworzenie w klasie 3a

    Dnia 11 kwietnia 2025 r. klasa III a wzięła udział w warsztatach wielkanocnych. Dzieci miały okazję zapoznać się z tradycyjnymi zwyczajami i wykonać świąteczne ozdoby. Spotkanie to zaowocowało pięknymi wiankami. Warsztaty pozwoliły naszym dzieciom wykazać się kreatywnością oraz wprowadziły je w wielkanocny nastrój!

  • Rodzice w klasie 1B – wspólne wielkanocne tworzenie!

    Rodzice w klasie 1B – wspólne wielkanocne tworzenie!

    11 kwietnia 2025 roku, w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia w klasie 1B, podczas których dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami przygotowywały ozdoby wielkanocne. Tematem przewodnim było twórcze spędzanie czasu w rodzinnej atmosferze, a sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwą pracownię artystyczną.

    Na zajęcia przyszli rodzice – ich zaangażowanie i radość były widoczne od pierwszych minut. Wspólnie z dziećmi wycinali, malowali, kleili i tworzyli kolorowe pisanki, zajączki, kurczaczki i wiosenne stroiki. Dzieci były przeszczęśliwe – od rana z niecierpliwością czekały na ten moment, dopytując, kiedy wreszcie pojawią się ich najbliżsi.

    Takie zajęcia to coś więcej niż tylko prace plastyczne. Dają dzieciom poczucie bliskości, wzmacniają relacje z rodzicami, rozwijają kreatywność i uczą współpracy. To także świetna okazja do budowania wspólnoty szkolnej i integracji całej klasy.

    Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie – uśmiechy dzieci i duma rodziców były najlepszym dowodem na to, jak bardzo takie chwile są potrzebne.

  • Estkowicze wybiegali brązowe medale

    Estkowicze wybiegali brązowe medale

    09.04.2025 w inowrocławskiego solankach odbiły się Mistrzostwa Powiatu w Drużyniwych Biegach Przeĺajowych .Naszą szkołę reprezentowało prawie 30 zawodniczek i zawodników w 5 kategorii wiekowych:

    - dziewczęta z rocznik 2014 i młodsze

    - chłopcy z rocznika 2014 i młodsi,

    - dziewczęta z rocznika 2012 i mlodsze,

    - chłopcy z rocznika 2010 i młodsi,

    - dziewczęta z rocznika 2010 i młodsze .

    Wszyscy sportowcy w gronie, których było kilkoro debiutantów zaprezentowali się z dobrej strony. Łupem naszych reprezentantów padły dwa brązowe medale oraz 3 punktowane pozycje tuż poza podium:

    - chłopcy najmłodsi

    Skład drużyny: A. Wasiak, M. Radzikowski, A. Kuzera, P. Małetka, B. Krajewski, S. Dudek.

    - chłopcy starsi

    Skład drużyny: A. Rygielski, J. Żurek, O. Maj, M. Wrzesiński, J. Małetka, O. Pufal.

    - dziewczęta najmłodsze -:4 miejsce

    Skład drużyny: L. Lewandowska, G. Pietrzak, M. Jendrzejczak, A. Paciorek, M. Nieznalska, K. Siembab,

    - dziewczęta z rocznika 2012 - 7 miejsce

    Skład drużyny: B. Kubiszewska, W. Lampka, A. Grecman, L. Gilas, W. Lewandowska, J. Buchholz,

    - dziewczęta najstarsze - 5 lokata

    Skład drużyny: M. Schumacher, J. Chilarska, O. Dybikowska, L. Bąk.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego
    ul.Szkolna 44
    88-170 Pakość
  • Dyrektor szkoły: (52)566 58 13
    Intendent: 782 813 534
    Portiernia: 607 237 703

    Pedagog szkolny:
    Anna Kopieniak-Przybysz
    tel.: (52)566 56 69

    Świetlica szkolna:
    tel. 517 346 803

Galeria zdjęć