Inne

  • Pasowanie na czytelników 2023

    Nasze kochane pierwszaki przystąpił oficjalnie do bibliotecznej braci. Uroczyście zostali pasowani przez panią dyrektor Mariolę Szlyfarską na czytelników Specjalnie na tę okazję koledzy z klas V a i V b przygotowali krótką prezentację na temat historii książki. Następnie uczniowie klas pierwszych odpowiadali na pytania i rozwiązywali zagadki. Otrzymali również prezenty w postaci książek i zakładek. Niektórzy z nich wypożyczyli pierwszą w życiu książkę! Mamy nadzieję, że nowi czytelnicy polubili bibliotekę i będą ją często odwiedzać.

  • ,,Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"

    04.04.2023 w Inowrocławiu na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Wierzbińskiego odbył się powiatowy etap XXIII edycji ogólnopolskiego imprezy piłkarskiej. Nasi reprezentanci ambitnie rywalizowali w najstarszej kategorii wiekowej U-12.

    Niestety tym razem nie udało się zdobyć przepustki do finału wojewódzkiego , mimo bardzo dobrych występów w dwóch pierwszych meczach:

    - Estkowski vs SP nr 1 Gniewkowo 5:0

    - Estkowski vs SP nr 14 Inowrocław 9:0

    W ostatniej, najważniejszej potyczce naszej drużynie na przeszkodzie do finału powiatu stanęła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu.

    Po bardzo wyrównanym, stojącym na wysokim poziomie spotkaniu dwóch najlepszych teamów grup B niestety, to nasi rywale po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się ze zwycięstwa 1:0 i awansu do końcowej fazy turnieju.

    Cały zespół walczył dzielnie z mocnym przeciwnikiem, a do pełni szczęścia zabrakło naprawdę niewiele, ponieważ przy dużej ilości wypracowanych sytuacji bramkowych w ostatnim meczu szwankowała skuteczność w finalizacji akcji ofensywnych.

    Niemniej jednak cały zespół zasłużył na wielkie słowa uznania i brawa za dobrze zorganizowaną oraz ambitną grę. Zdobyte dzisiaj doświadczenie z pewnością zaprocentuje w kolejnych turniejach.

  • Z wizytą w Kościelcu

    05.04.2023 uczniowie klasy ósmej dziś udział w "drzwiach otwartych" w Zespole Szkół w Kościelcu. Zapoznali się z ofertą szkoły na rok szkolny 20222/23 oraz wzięli udział w ciekawych warsztatach tematycznie związanych z promowanymi kierunkami kształcenia.

  • Do księgozbioru

    „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

    Wisława Szymborska

    Nasza biblioteka cały czas wzbogaca swój zbiór m.in. dzięki darczyńcom. Dziękujemy Panu Marianowi Kuflewiczowi za przekazanie encyklopedii dla naszych najmłodszych uczniów.

  • Udane rozpoczęcie sezonu lekkoatletycznego

    4 kwietnia 2023r w Inowrocławiu odbyły się indywidualnie, wiosenne biegi przełajowe.To pierwsza, inauguracyjna impreza biegowa, a nasi sportowcy jak zwykle zaprezentowali się znakomicie.

    Tyle pozycji medalowych padło łupem Estkowiczów:

    Rocznik 2012 i młodsze

    1. Gabriela Graczyk

    2. Jagoda Buchholz

    Rocznik 2012 i młodsi chłopcy:

    1. Wojciech Małetka

    Rocznik 2010- 2011 dziewczyny:

    2. Alicja Kowalska

    Rocznik 2010- 2011 chłopcy:

    1. Aleksander Rygielski

    2. Jakub Małetka

    5. Oliwier Maj.

     

  • Ciekawa chemia na zajęciach świetlicowych

    W miesiącu marcu najmłodsi uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej zamienili się w małych naukowców. Na zajęciach było kolorowo, wybuchowo i inspirująco, a wszystko za sprawą ciekawych doświadczeń, dzięki którym mogły poczuć się jak w prawdziwym laboratorium.

    W roli głównej wystąpił balon. Na początku uczniowie zrobili kolorowe, wystrzałowe konfetti, a potem mogli napompować balony w niezwykły sposób wykorzystując do tego drożdże. Następnie uczniowie wykonywali proste doświadczenie i w ruch poszły soda oraz ocet a jego efektem było napompowanie balonów. Nie mogło zabraknąć próby wydolności płuc naszych najmłodszych uczniów, więc każdy mógł napompować sobie swój balon i nabić na patyk. Te zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i rozbudziły wyobraźnię. Na koniec, żeby uspokoić emocje dzieci robiły Lampę Lawę. Zabawy było co nie miara. Z pewnością jeszcze nie raz do nich wrócimy.

  • Lista kandydatów przyjętych do klasy I

  • Obchody Dnia Świadomości Autyzmu

    03.04.2023

    W związku z obchodami Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie na zajeciach w swoich klasach obejrzeli filmy edukacyjne związane funkcjonowaniem i potrzebami osób dotkniętych autyzmem. Dzieci ubrane w niebieskie bluzeczki wspierają wszystkie osoby z tym zaburzeniem.

  • I Międzyszkolny Konkurs Plastyczny i Recytatorski Poezji Kujawskiej

    29.03.2023 r. w naszej szkole miał miejsce I Międzyszkolny Konkurs Plastyczny i Recytatorski Poezji Kujawskiej, którego inicjatorkami były nauczycielki: Małgorzata Kwiatkowska, Anna Małek-Kałek i Agnieszka Skibowska.

    W pierwszej części odbyło się rozstrzygnięcie I Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt." Walory przyrodnicze i kulturowe Ziemi Kujawskiej" . Do konkursu zgłosiło się 27 uczestników ze szkół podstawowych im. Powstańców Wielkopolskich, Zespołu Placówek Oświatowych im. Armii Krajowej w Kościelcu Kujawskim oraz Ewarysta Estkowskiego . Wręczenia nagród i dyplomów dokonała Pani Ilona Gawrońska - artystka , absolwentka Liceum Plastycznego w Bydgoszczy oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, obecnie prezes Stowarzyszenia "Dom artysty" w Inowrocławiu .

    Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie :

    W KATEGORII I-III:

    I miejsce Magdalena Jendrzejczak z klasy II b SP im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości

    II miejsce Alicja Woźniak z klasy II ZPO im. Armii Krajowej w Kościelcu Kujawskim

    III miejsce Inga Jóźwiak z klasy III a SP im. Ewarysta Estkowskiego

    Wyróżnienie otrzymała Blanka Dziewiątkowska z klasy III b SP. im. Ewarysta Estkowskiego.

    W KATEGORII IV-VIII:

    I miejsce Zuzanna Urbańska z klasy VI a SP im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości

    II miejsce Wiktoria Sochaczewska z klasy VII b SP im Powstańców Wielkopolskich

    III miejsce Kinga Małek z klasy VII ZPO im. Armii Krajowej w Kościelcu Kujawskim

    Wyróżnienie otrzymała Kalina Tomaszewska z klasy IV ZPO im. Armii Krajowej w Kościelcu Kujawskim.

    W drugiej części spotkania zaprezentowały się uczestniczki I Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Kujawskiej , które przybyły z: SP im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości, SP im. Armii Krajowej w Kościelcu Kujawskim i SP im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości.

    W jury konkursu powitaliśmy: Panią Wiolettę Metrykę - nauczycielkę muzyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu oraz choreografkę, Panią Annę Sopolińską - nauczycielkę w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu, Panią Dorotę Dominiczak-Głowacką - poetkę oraz Panią Różę Sielecką - wiceburmistrz Pakości.

    Po długich obradach jury zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:

    W KATEGORII KLAS IV-VI:

    I miejsce Małgorzata Matuszak z kl. VI z SP im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości

    II miejsce Klara Popławska z kl. VI z SP im. E. Estkowskiego w Pakości

    III miejsce Lena Gilas z kl. IV b z SP im. E. Estkowskiego

    WYRÓŻNIENIA

    - Agata Wesołowska z kl. IV z SP im. Armii Krajowej w Kościelcu Kujawskim

    - Julia Stiller z kl. VI z SP im. Armii Krajowej w Kościelcu Kujawskim

    - Gabriela Molenda z kl. Va z SP im. E. Estkowskiego w Pakości

    W KATEGORII KLAS VII-VIII:

    I miejsce Maja Kulczewska z kl. VIII z SP im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości

    II miejsce Laura Woźniak z kl. VII z SP im. im. Armii Krajowej w Kościelcu Kujawskim

    III miejsce Martyna Kalinowska z kl. VIII z SP im. E. Estkowskiego w Pakości

    WYRÓŻNIENIA

    -Zofia Jaworska z kl. VIII z SP im. Armii Krajowej w Kościelcu Kujawskim

    - Karolina Żaba z kl. VIII z SP im. E. Estkowskiego w Pakości

    - Martyna Piotrowska z kl. VII z SP im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości

    Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez przewodniczącą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego ELŻBIETĘ PINIEWSKĄ, za co bardzo dziękujemy.

    Na zakończenie swoje wiersze zaprezentowała p. Dorota Dominiczak-Glowacka.

    Wszystkim uczestnikom I Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego i Recytatorskiego Poezji Kujawskiej, w tym nagrodzonym i wyróżnionym, serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesów

  • "Jak Wojtek został strażakiem" - Turniej Wiedzy Pożarniczej

    29.03.2023 r.  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom", w którym troje uczniów naszej szkoły- Gabrysia Graczyk, Jędrzej Żurek i Jakub Małetka, reprezentowało gminę Pakość.

    II miejsce, w grupie pierwszej, zajął Jędrek Żurek, który wykazał się wysokim poziomem wiedzy. Słowa uznania należą się również Gabrysi i Kubie za zaangażowanie.

    Oprócz udziału w konkursie, uczestnicy mieli okazję zobaczyć Komendę Straży Pożarnej. Podczas zwiedzania, dzieci mogły zapoznać się z pracą strażaka oraz sprzętem, jakim posługuje się w swojej pracy.

  • Zdrowy tryb życia

    29.03.2023

    Uczniowie z klasy Ia na chwilę zamienili dzisiaj swoją salę w kuchnię i przyrządzali sałatkę owocową. Z wielkim zapałem wszyscy obierali, kroili i doprawiali swoje smaczne danie wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Owocowa sałatka zachęciła uczniów do zdrowego odżywiania i sprawiła wiele radości.

  • Orientacja zawodowa - Zespół Szkół Ekonomiczno - Logist.

    28.03.2023 r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno- Logistycznych w Inowrocławiu. Podczas spotkania zaprezentowano ósmoklasistom ofertę kierunków oraz kryteria rekrutacji. Przeprowadzone były również warsztaty z zakresu reklamy i logistyki.

  • Warsztaty profilaktyczne

    Warsztaty dla kl 2 ,,Osobowość i tożsamość" prowadzone przez Katarzyna Wróblewską ze Studia Profilaktyki,, Nowe Horyzonty,, z Wrocławia rozpoczęły się od rozgrzewki na przedstawienie siebie oraz dodanie wyrazu który nas charakteryzuje np. Julia grająca, Ola jeżdżącą na koniach, Lena jezdzaca na rowerze itp. Następnie dzieci rysowały gdzie chcieli się przenieść w siedmiomilowych butach. Pomysłów było wiele: góry, morze, wieś , obóz w lesie, zamek, bezludna wyspa a także ciepłe kraje jak Egipt czy Maladiwy lub Hawaje. Dzieci prezentowały swoje prace i mówiły kogo tam zabiorą. Następnie dzieci obejrzały bajkę o owieczkach i jednej innej która nie pasowała do nich, ale nie została odrzucona tylko dlatego że była inna. Morał bajki pokazuje nam że każdy może być inny ale każdy jest wyjatkowy i należy się każdemu szacunek. Każdy ma prawo być inny i to nas wyróżnia czyli nasza tozsamosc. Na koniec dzieci pobawiły się w tratwę- najpierw wszyscy pływają a potem wskakują na tratwie i opisują swoje uczucia. 

  • Mali ogrodnicy

    24.03.2023

    Praca ogrodnika wcale nie jest taka łatwa. Przekonali się o tym ,,mali ogrodnicy," z kl II a, którzy sadzili cebulki kwiatowe oraz wysiewali kwiatki i rzeżuchę. Praca wymagała ogromnego zaangażowania aby to co zostało posadzone, pięknie wyrosło i cieszyło nasze oczy.

    Dzieci zagospodarowały w klasie parapety, kładąc na nich swoje sadzonki. Teraz tylko czekać na efekt. Już nie możemy się doczekać.

  • "Leon"

    W dniach 22-24 marca uczniowie klas I -III po raz kolejny wzięli udział w wiosennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon. Celem konkursu jest odkrywanie uzdolnień dzieci, a także motywowanie ich do dalszego rozwoju swoich talentów.

    Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności, sprawdzając umiejętności ze sprawności zintegrowanych, matematyki oraz języka angielskiego.

    Z niecierpliwością czekamy na wyniki, a najmłodszym uczestnikom już dzisiaj gratulujemy!!!

  • Obchody Światowego Tygodnia Mózgu

    W piątek 24.03.2023 r. uczniowie naszej szkoły zakończyli obchody Światowego Tygodnia Mózgu – święta mającego na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu. Obejrzeli film na temat Jak działa mózg?, który przybliżył im wiedzę o tym ważnym organie. Najmłodsi wykonywali plakaty po dyskusji na temat co można zrobić by usprawnić jego funkcjonowanie, roli właściwego odżywiania i znaczenia ruchu dla prawidłowego jego działania. Uczniowie klas VI-VIII rozwiązywali krzyżówki, rebusy, zagadki, grali w memory i geograficzne puzzle. Była to niezła „gimnastyka mózgu”. Natomiast uczniowie klas IV-V poznawali budowę i funkcjonowanie mózgu wykonując jego model. Bo przecież najważniejsza jest nauka przez zabawę. Uczniowie dumnie prezentowali efekty swojej pracy.

    Na lekcjach przyrody i biologii dowiedzieli się, co jest dobrym „paliwem dla mózgu”. Poznali 10 produktów, które usprawniają pamięć i koncentrację. Szukali odpowiedzi na pytania: jak odpoczywa nasz mózg? czy śpi? Był to tydzień pełen wrażeń, dobrej zabawy i aktywnej nauki.

  • Niecodzienna lekcja WOS

    24.03.2023

    Klasa VIII miała dziś okazję wziąć udział w niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie, gdyż naszą szkołę odwiedził minister Łukasz Schreiber, poseł na Sejm RP z okręgu bydgoskiego, który wprowadził młodzież w tajniki prawa polskiego i odpowiadał na pytania ósmoklasistów. Gościowi towarzyszyli: radny powiatu inowrocławskiego Marek Knopp, burmistrz Pakości Zygmunt Groń, zastępca burmistrza Róża Sielecka, przewodnicząca Rady Miejskiej w Pakości Joanna Błaszak i dr nauk medycznych Bartosz Myśliwiec.

  • Uwaga, spotkanie dla rodziców i nauczycieli !

    Piątek 24 marca 2023 r.  w godz. 17-19 w Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości....

    W ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Pakość w dniu 24 marca 2023 r. (piątek) w godz. 17-19 w Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości organizowane jest spotkanie dla rodziców nt. "Rodzic wobec wyzwań w relacji z nastolatkiem".

    Spotkanie poprowadzi Pan Maciej Kluczyk - trener, mediator, terapeuta rodzinny.

  • Doradztwo zawodowe

    23 marca 2023 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie przedstawiciela Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie i Kierownikiem Produkcji Fabryki Noteć w Pakości z młodzieżą klasy VIII a. Odbyło się ono w związku ze zbliżającą się rekrutacją do szkół średnich. Dyrektor ZSN w Piechcinie pani Renata Koszczewska-Smutek przedstawiła ofertę edukacyjną tej szkoły, możliwości nauki 5 zawodów w klasach patronackich fabryki Noteć i Lafarge oraz perspektywy zatrudnienia po zdobyciu zawodu właśnie w tych firmach.

    Następnie kierownik produkcji w fabryce Noteć pan Remigiusz Błaszczyk opowiedział o możliwościach zdobywania doświadczenia zawodowego i praktykach odbywających się w tym zakładzie. Niezwykle obrazowo opowiedział na czym polega praca w zawodach frezer, tokarz, wytłaczacz, spawacz, mechanik maszyn, elektryk i pracownik odlewni. Pokazał produkty wytwarzane w tej fabryce i i urządzenia, w których są wykorzystywane. Potem był czas na dyskusję i zadawanie pytań. Było to niezwykle ważne spotkanie dla naszej młodzieży, wskazujące na możliwości edukacji, a potem pracy na nowoczesnych sterowanych automatycznie maszynach. Dziękujemy za niezwykle miłe i pouczające spotkanie.

  • Program profilaktyczny ,,DEBATA"

    21 marca 2023 r. dla uczniów klas piątych został zrealizowany program profilaktyczny ,,DEBATA" znajdujący się w bazie programów rekomendowanych. Celem ogólnym programu jest wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej. Zajęcia poprowadziły panie trenerki że Studia Profilaktyki ,,Esperanza" z Poznania. Program sfinansowany został przez Gminną Komisję Rozwiązania Problemów Alkoholowych w Pakości.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego
    ul.Szkolna 44
    88-170 Pakość
  • Dyrektor szkoły: (52)566 58 13
    Intendent: 782 813 534
    Portiernia: 607 237 703

    Pedagog szkolny:
    Anna Kopieniak-Przybysz
    tel.: (52)566 56 69

    Świetlica szkolna:
    tel. 517 346 803

Galeria zdjęć