Inne

  • Sukces w konkursie

    Kolejny sukces w naszej szkole , możemy się pochwalić zdobyciem I miejsca w konkursie plastycznym „Najpiękniejszy Kujawski Pająk” , którego organizatorem byli : Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli i Zespół Placówek Oświatowych w Tucznie . Nasze uczennice z klasy III a : Inga Jóźwiak, Barbara Kubiszewska, Emilia Borys, Nadia Ojczenasz i Maja Oracz wykonały piękną przestrzenną prace plastyczną, pająka ludowego - z zachowaniem tradycyjnych kujawskich elementów i układów przestrzennych . W czasach dawniejszych stanowiły one tradycyjne ozdoby wieszane pod sufitem. Na terenie Kujaw wykształciło się kilka rodzajów pająka: pająk żyrandolowy kryształowy . Do wykonania wykorzystywano naturalne słomki, bibułę, włóczki i kolorowe nici.

    Nasze uczennice w swojej pracy zastosowały podobne materiały , sami oceńcie ich kunszt i artyzm.

    W nagrodę zwyciężczynie uczestniczyły w pikniku integracyjnym pt. "Kujawska Wiosna Kolorowa i Radosna” , na którym uczennicom wręczono dyplomy i nagrody dla całego zespołu. Całość imprezy towarzyszyły szereg dodatkowych atrakcji , były to zmagania sportowe oraz mnóstwo fajnych konkursów . Wszystkim uczestnikom bardzo się podobało podczas pikniku .

    Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów

  • Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym

    Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym pt "Jan Paweł II pamiętam"

    Nasza uczennica Magdalena Jendrzejczak zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim konkursie plastycznym pt "Jan Paweł II pamiętam ". Gratulujemy kolejnego sukcesu.

  • II Konkurs pieśni i piosenek patriotycznych

    (Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony: Gmina Pakość | Pakość gmina | Facebook)

    10 maja odbyła się druga edycja konkursu pieśni i piosenek patriotycznych w Szkole Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości, we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Turystyki w Pakości. Wydarzenie zgromadziło uczniów klas I-VIII, którzy zaprezentowali swoje utwory, oddając hołd ojczyźnie i jej wartościom. Wystąpili m.in. z pieśniami takimi jak "O mój rozmarynie", "Piechota, ta szara piechota", "Żeby Polska była Polską" i innymi pięknymi kompozycjami.

    Ta inicjatywa stanowi istotny element w edukacji młodego pokolenia o patriotyzmie, jak również w rozwijaniu ich świadomości historycznej i narodowej. Była to doskonała okazja do odkrywania talentów muzycznych uczniów oraz wyrażania swojej miłości do kraju poprzez muzykę i śpiew. Młodzi artyści prezentowali utwory, które oddawały ducha i piękno polskiej kultury, przypominając o naszej bogatej historii.

    W przerwie na zakończenie konkursu najmłodsze dzieci umiliły publiczności czas wspaniałą zabawą taneczną, dodając jeszcze większej radości i koloru temu wyjątkowemu wydarzeniu.

    Dyrektor szkoły Mariola Szlyfarska podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a ich rodzicom za przygotowanie swoich dzieci, które nie tylko wyrażały swój patriotyzm śpiewem, ale również przepięknymi strojami.

    Na zakończenie głos zabrała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pakości Joanna Błaszak, która złożyła w imieniu swoim oraz Burmistrza Pakości Zygmunta Gronia, słowa uznania dla uczestników konkursu. Podkreśliła ona znaczenie zaangażowania młodych ludzi w promowanie wartości patriotycznych i wyraziła wdzięczność za ich wspaniałe występy.

    Wszyscy uczestnicy zasługują na ogromne słowa uznania za swoją odwagę i talent, które doskonale wpisały się w ducha patriotyzmu.

    Laureaci konkursu:

    Kategoria I-III:

    I. Maria Fordon

    II. Zuzanna Kulik

    III. Gaja Sibora

    Kategoria IV-VIII:

    I. Jakub Kuzara

    II. Agata Grecman

    III. Martyna Brzykcy i Alicja Kubiszewska

    Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom tego wydarzenia!

  • Kangur Matematyczny 2023

    W tegorocznej edycji Kangura Matematycznego wzięło udział 18 uczniów z naszej szkoły. Miło nam poinformować, że 2 uczniów zdobyło wyróżnienie. Uczniami tymi są: Marceli Kania i Jędrzej Żurek (obydwoje z klasy 4a). Gratulujemy.

    Gratulujemy również pozostałym uczniom ich wiedzy i odwagi. W przyszłym roku też jest konkurs. Walczcie!!

  • Dzień Bibliotekarza

    8.05.2023

    Biblioteki mają w sobie szczególną magię a każda znajdująca się tam książka przenosi nas w inny świat. Dziękujemy 8 maja bibliotekarzom, w dniu ich święta, za pomoc w odkrywaniu wyjątkowego świata książek. Uczciliśmy ten dzień organizując w naszej szkole konkurs na "Laurkę dla bibliotekarza" dla klas I-III, a klasy I a i I b z wychowawcami złożyły życzenia wszystkim paniom pracującym w naszej bibliotece oraz Bibliotece Miejskiej w Pakości.

  • Estkowicze z sukcesami w Biegu Piastowskim

    5 maja 2023 r. w Inowrocławiu odbył się XIV Piastowski Festiwal Biegowy. W imprezie udział wzięło kilkaset dziewcząt i chłopców z kilkudziesięciu szkół powiatu inowrocławskiego. Nasza prawie 40- osobowa reprezentacja spisał się bardzo dobrze, zdobywając dwa złote medale:

    - Barbara Kubiszewska

    - Aleksander Rygielski ,

    a także kilka punktowanych i nagradzanych pozycji w pierwszej ósemce:

    - Alicja Kowalska 4 miejsce

    - Aleksander Madej 5 miejsce

    - Gabrysia Graczyk 6 miejsce

    - Jagoda Buchholz 7 miejsce

    Nasz lekkoatletyczny team w klasyfikacji drużynowej ostatecznie zajął VI lokatę w stawce ponad 20 szkolnych reprezentacji, co niewątpliwie jest wysokim wynikiem.

  • "Pies ze schroniska najlepszym przyjacielem"

    Z dumą prezentujemy wyróżnienie i certyfikat obrońcy zwierząt, który otrzymała nasza uczennica klasy drugiej, Madzia Jendrzejczak, biorąc udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym na temat "Pies ze schroniska najlepszym przyjacielem". Praca Magdalenki została opublikowana w nowej książce Toma Justyniarskiego "Psie troski".

  • 3 Maja

    28 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość zaszczyciła swoją obecność Przewodnicząca Rady Miejskiej i zarazem Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Błaszak. Podczas akademii uczestnicy mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą Konstytucji 3 Maja. Patriotyczne wiersze, piosenki oraz prezentacja pozwalały przenieść się w przeszłość, dostarczały wielu wzruszeń. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań: Małgorzaty Kwiatkowskiej i Anny Małek-Kałek, dekoracje wykonały p. Danuta Ciechorska i p. Alicja Ojczenasz. Oprawę techniczną przygotowała pani wicedyrektor Kamila Błaszczyk. Na zakończenie pani wicedyrektor podziękowała uczniom oraz organizatorom tej uroczystości.

  • Zajęcia "Laboratorium Nowych Technologii"

    Zajęcia "Laboratorium Nowych Technologii" odbywają się także w plenerze. Na kwietniowych zajęciach klasy 5-8 stawiały pierwsze kroki w obsłudze zdalnej gimbala za pomocą dedykowanej mu aplikacji. Zadanie to było dość trudne. Wymagało dużej koordynacji ruchów sterującego gimbalem oraz korekty kadrowania filmowanych osób. To wszystko musiał opanować operatora. Przedstawiamy pracę klasy 5b. W kolejnym poście przedstawimy rezultaty pracy operatora gimbala.

    Gimbal został zakupiony w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

    #LaboratoriaPrzyszłości

    #LaboratoriaPrzyszlosci

    @LaboratoriaPrzyszlosci

  • "English is easy 2022/23"

    Uczeń klasy 8a Igor Stranc znalazł się w gronie 15 najlepszych uczestników konkursu "English is easy 2022/23" organizowanego przez I Liceum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu i został zaproszony na galę finałową konkursu, która odbędzie się 16 maja 2023r.

  • Estkowskicze zdobywali moc

    27 i 28 kwietnia bieżącego roku w pakoskim OKiT uczniowie klasy VI a z wychowawcą oraz pedagogiem uczestniczyli w programie profilaktyki zintegrowanej pt. ,, Gwiazda Mocy - pierwsza wyprawa".

    Celem programu utrzymanego w konwencji żeglarskiej było wzbudzenie zapału w dążeniu do stawania się lepszym człowiekiem, do realizacji własnych pasji i marzeń oraz do przekonania uczniów, że mają wpływ na własne życie przez dokonywanie właściwych wyborów.

    Zajęcia w ocenie uczniów były bardzo ciekawe oraz inspirujące i jak zgodnie stwierdzili wszyscy uczestnicy z pewnością pomogą budować dobre relacje w klasie tudzież pozytywnie kreować czy odnajdywać w kolejny etapach edukacyjno- rozwojowych.

  • Międzynarodowy Dzień Tańca

    29 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Tańca. My też dzisiaj świętowaliśmy. Przerwy i jedna godzina lekcyjna upłynęły nam tanecznie. Na początku klasa 8 zaprosiła wszystkich do wspólnego "Poloneza". Następnie każdy zespoł zaprezentował układ "Waka- waka". Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem fantastycznie! Nie zabrakło też dzisiaj "Chocolatte" , "Kaczuchy" , "Tunak". Na koniec zatańczyliśmy wspólnie "Belgijkę". Taniec wprowadził wszystkich w radosny nastrój i dobre samopoczucie.

  • II Szachowy Charytatywny Turniej Miast w Bydgoszczy

    W piątek 28 kwietnia odbył się w Bydgoszczy II Szachowy Charytatywny Turniej Miast pod patronatem Ministra Łukasza Schreibera.

    Naszą gimnę reprezentowali: Adrian Witkowski, Maciej Sędłak, Bartosz Marek, Alex Jastrzębski, Igor Staranc, Mikołaj Cecelon, Oliver Pyszka wraz z opiekunem Radnym Rady Miejskiej Mariuszem Augustynem i Zastępcą Burmistrza Różą Sielecką.

    Zawody zorganizował Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Klub Minutor Energia Gwiazda Bydgoszcz.

     

    (Tekst fb Gmina Pakość)

  • Mamy to! ,,Szkoła z pasją do matematyki”

    Mamy to!

    Właśnie otrzymaliśmy Certyfikat ,,Szkoła z pasją do matematyki” wykorzystującą Karty Grabowskiego jako nowe metody w nauczaniu matematyki klasach I-III oraz IV-VIII.

  • Kwalifikacje do finałów konkursów przedmiotowych

    W marcu i kwietniu nasi ósmoklasiści (po przejściu kwalifikacji na etapie szkolnym) brali udział w finałach licznych konkursów organizowanych przez licea ogólnokształcące w Inowrocławiu.

    Uczniowie, którzy zakwalifikowali  się do finałów konkursów:

    Konkursy organizowane przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza:

    Konkurs Kasper Biologiczny : Nadia Kwiatkowska, Martyna Sadowska, Natalia Wójcik, Karolina Żaba

    Wojewódzki Konkurs Kasper Matematyczny: Filip Marciniak, Adam Walkowski, Oskar Wiśniewski, Wiktor Wiśniewski

    Wojewódzki Konkurs Kasper Historyczno-Wosowski: Weronika Jakiel, Martyna Kalinowska, Nikola Kuzera, Olivier Pyszka, Martyna Sadowska, Karolina Żaba

    Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego DACH-Reise: Amelia Gondek, Martyna Sadowska

    Konkurs Języka Angielskiego "English is easy": Martyna Kalinowska, Zuzanna Kuzera, Igor Stranc

    Konkursy organizowane przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej:

    Konkurs Biologiczny: Nadia Kwiatkowska, Martyna Sadowska, Karolina Żaba

    Konkurs Matematyczno-Chemiczny: Nadia Kwiatkowska, Bartosz Marek, Martyna Sadowska, Karolina Żaba

    Konkurs Matematyczno-Informatyczny: Alex Jastrzembski, Mikołaj Kwiatkowski, Olivier Pyszka, Adam Walkowski

    Konkurs Języka Angielskiego English Masters: Weronika Jakiel, Martyna Kalinowska, Zuzanna Kuzera, Aleksander Kuźmiński, Igor Stranc, Adam Walkowski.

    W marcu i kwietniu nasi ósmoklasiści (po przejściu kwalifikacji na etapie szkolnym) brali udział w finałach licznych konkursów organizowanych przez licea ogólnokształcące w Inowrocławiu.

     

     

  • „Cała Polska czyta dzieciom”

    24.04.2023 r. ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klasy 1a udali się dzisiaj do Biblioteki Publicznej. Z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali wesołych i pouczających fragmentów bajek „Śpij dobrze, króliczku” i „Mądrych bajek na dobranoc”, które czytał im dyrektor OKiT, pan Sebastian Witkowski. Była to niezwykle ciekawa lekcja, która z pewnością zachęciła do słuchania bajek i odwiedzenia raz jeszcze biblioteki. Na koniec spotkania wszyscy zostali obdarowani cukierkami i mnóstwem kolorowych naklejek.

  • Światowy Dzień Ziemi

    W dniu 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Dzień ten wymyślono po to, by ludzie pochylili się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

    Nasza szkoła, jak co roku przyłącza się do tej wielkiej akcji poprzez wszelkie działania mające na celu propagowanie postaw ekologicznych wśród szkolnej społeczności.

    W tym roku szkolnym obchodziliśmy je pod hasłem ,,Ziemia- nasz jedyny dom”

    W ostatnim tygodniu wiele uwagi poświecono Ziemi. Nasi uczniowie poszerzali swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w pogadankach poświęconym zasadom dbałości o naszą planetę oraz wykonywanie prac plastycznych, plakatów.

    Podsumowaniem wyżej wymienionych działań był happening ekologiczny zorganizowany na boisku naszej szkoły w dniu 21 kwietnia czyli w przeddzień światowych obchodów tego święta. Uzbrojeni w kolorową kredę nasi uczniowie pięknie namalowali Ziemię bo przecież każdy chce by taką została na zawsze. Była to bardzo radosna, kolorowa impreza ucząca dzieci wrażliwości i dbałości o nasze środowisko

    Wiele się w tym tygodniu działo, a to wszystko po to, aby uwrażliwić naszych uczniów na problemy środowiska przyrodniczego oraz zachęcić do aktywnej postawy na rzecz otaczającej nas przyrody.

  • Konkurs strażacki rozstrzygnięty

    STRAŻACKI KONKURS „NIE WYPALAJ TRAW. CHROŃ PRZYRODĘ” ROZSTRZYGNIĘTY!

    21 kwietnia 2023 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu został rozstrzygnięty konkurs strażacki o charakterze prewencyjno-edukacyjnym dla uczniów klas I – IV szkół podstawowych „NIE WYPALAJ TRAW. CHROŃ PRZYRODĘ”. Konkurs zorganizowany został przy współudziale Starosty Inowrocławskiego. Organizacja konkursu miała na celu krzewienie świadomości na temat szkodliwości wypalania traw. Na konkurs nadesłano 100 prac konkursowych.

    Komisja w składzie: Anna Kucharska i Milena Pecyna wyłoniła 12 zwycięzców. Laureatem konkursu „NIE WYPALAJ TRAW. CHROŃ PRZYRODĘ” z naszej szkoły została Lena JASTRZĘBSKA z klasy IVb. Z naszej szkoły udział w konkursie wzięło 24 uczniów.

  • Orientacja zawodowa cd.

    19.04.2023 r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Kościelcu Kujawskim, Pana Karola Błażejczaka - dyrektora szkoły, Panią Alinę Madziarską - vice dyrektor szkoły oraz 2 uczniów.

    Podczas spotkania przedstawiono ósmoklasistom ofertę szkoły na rok szkolny 2023/24. Przybyli goście zaprezentowali również materiały dydaktyczne pod kątem przygotowania klas wojskowych oraz gastronomicznych.

    Największym zainteresowaniem wśród zebranych uczniów cieszyły się działania związane z rozkładaniem i składaniem broni szkoleniowej przywiezionej przez przedstawiciela klasy mundurowej.

  • Estkowi biegacze walczyli w finałach wojewódzkich

    19 kwietnia bieżącego roku w Bydgoszczy nasi reprezentanci rywalizowali w indywidualnych oraz drużynowych biegach przełajowych.

    Warunki pogodowe były mało optymistyczne, padał deszcz, co z pewnością nie pomogło w osiąganiu wysokich wyników. Wszyscy Estkowi lekkoatleci zaprezentowali się dobrze, na miarę swoich możliwości, a najlepszy wynik ( 13 miejsce) uzyskał

    Aleksander Rygielski. Pozostali biegacze plasowali się w połowie stawki ( Jakub Małetka i Gabrysia Graczyk). Natomiast drużyna chłopców z rocznika 2012 i młodszego ( Oskar Pufal, Wojciech Małetka, Adam Kalinowski, Marcel Wrzesiński , Witold Mróz) zajęła 14 miejsce w stawce prawie 20 drużyn.

    Wszystkim biegaczom i biegaczkom dziękujemy godnego reprezentowania naszej szkoły w zawodach wojewódzkich, a zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w niedalekiej przyszłości.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego
    ul.Szkolna 44
    88-170 Pakość
  • Dyrektor szkoły: (52)566 58 13
    Intendent: 782 813 534
    Portiernia: 607 237 703

    Pedagog szkolny:
    Anna Kopieniak-Przybysz
    tel.: (52)566 56 69

    Świetlica szkolna:
    tel. 517 346 803

Galeria zdjęć