Inne

  • Konkurs strażacki rozstrzygnięty!

    STRAŻACKI KONKURS „NIE WYPALAJ TRAW. CHROŃ PRZYRODĘ” ROZSTRZYGNIĘTY!

    24 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu został rozstrzygnięty konkurs strażacki o charakterze prewencyjno-edukacyjnym dla uczniów klas I – IV szkół podstawowych „NIE WYPALAJ TRAW. CHROŃ PRZYRODĘ”. Konkurs zorganizowany został przy współudziale Starosty Inowrocławskiego. Organizacja konkursu miała na celu krzewienie świadomości na temat szkodliwości wypalania traw. Na konkurs nadesłano 359 prac konkursowych. Komisja wyłoniła 22 zwycięzców. Wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 20 maja 2024 r. o godzinie 14:00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Laureatem tego konkursu została uczennica naszej szkoły Basia Kubiszewska.

  • Wycieczka do Przychodni dla zwierząt w Pakości

    21 maja br. klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Przychodni dla zwierząt w Pakości. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta są żywymi istotami, które również chorują, wymagają leczenia i opieki.

    Podczas spotkania lekarz weterynarii pan Michał opowiedział uczniom o swojej pracy, w jaki sposób stawia diagnozę, jak leczy swoich pacjentów. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli gabinety, w których na co dzień pomaga się zwierzętom. Pan weterynarz szczegółowo omawiał i pokazywał sprzęt medyczny, który jest niezbędny w przychodni, m.in.: mikroskop, aparat do USG, wagę oraz strzykawki. Podczas spotkania dzieci uzyskały wiele cennych informacji dotyczących opieki nad zwierzętami oraz ich prawidłowego żywienia i wagi. Pierwszoklasiści brali aktywny udział w spotkaniu, opowiadali o zwierzętach, brali udział w badaniu psa Coli, która jak co roku dzielnie i cierpliwe poddawała się badaniom. Uczniowie obserwowali w czasie USG bicie serduszka Coli i jej narządy wewnętrzne. Zobaczyli również innych pacjentów, którzy potrzebowali natychmiastowej pomocy lekarskiej. Na koniec pan Michał odpowiadał na liczne pytania zadawane przez uczniów, którzy opowiadali o leczniczych przygodach swoich pupili. Niektórzy wyrazili chęć bycia w przyszłości lekarzem weterynarii. Do szkoły dzieci wróciły bogatsze o nowe wiadomości z życia zwierząt i pełne miłych wrażeń

  • Noc Muzeów 2024

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie dotyczącym historii lokalnej. Od dnia do nocy. Od Dnia Ochrony Zabytków (18.04) do Nocy Muzeów (18.05). W tym czasie odbyli wiele wycieczek edukacyjnych po naszym mieście. Wykonali wiele prezentacji (najciekawsza w załączeniu), spotkali się z ciekawymi ludźmi(m.in. z p. Anną Grupą).

  • Dziewczęta wicemistrzyniami powiatu inowrocławskiego w piłce nożnej

    Dziewczęta wicemistrzyniami!

    17 maja bieżącego roku naboisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu odbył się finał powiatu w piłce nożnej.

    W imprezie głównej wzięły udział 3 najlepsze ekipy, które rywalizowały w systemie ,, każdy z każdym ".

    Nasz drużyna w pierwszym meczu pewnie pokonała SP Tuczno 4:1, a w drugim spotkaniu uległa minimalnie gospodynią z SP nr 6 Inowrocław 1:0, co w końcowej klasyfikacji dało drugie miejsce i srebrny medal.

    Warto dodać, że wyróżnienie indywidualne trafiło do naszej bramkarki Oliwi Dybikowskiej

  • „Masters of „English” - kolejny sukces naszego ucznia!

     

    Joshua Burdyna Duarte odniósł kolejny sukces w zmaganiach w konkursach lingwistycznych!

    II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej ogłosiło listę finalistów Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglosaskich „Masters of „English”, na której znalazł się Joshua.

    Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali 28 maja.

  • „English is easy”

    Uczeń klasy 7 Joshua Burdyna Duarte został nagrodzony w trakcie dzisiejszej Gali Kaspry 2024 organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

    Gala stanowiła podsumowanie konkursów przedmiotowych. Joshua jest finalistą Konkursu języka angielskiego „English is easy”.

  • II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY I RECYTATORSKI POEZJI KUJAWSKIEJ

    17 maja odbył się w naszej szkole II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY I RECYTATORSKI POEZJI KUJAWSKIEJ.

    W pierwszej części nastąpiło podsumowanie II edycji konkursu plastycznego pt. „Walory przyrodnicze i kulturowe Ziemi Kujawskiej”. Przystąpiło do niego 31 uczniów z trzech szkół: Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości, Zespołu Placówek Oświatowych im. Armii Krajowej w Kościelcu i Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości.

    A oto nagrodzeni:

    - w kategorii klas I- III:

    I miejsce - Magdalena Jendrzejczak (SP im. E. Estkowskiego),

    II miejsce ex aequo - Antoni Kaźmierczak i Jakub Kaźmierczak (ZPO Kościelec),

    III miejsce ex aequo - Blanka Marciniak i Krystian Szczepanek (SP im. E Estkowskiego),

    - w kategorii klas IV-VIII:

    I miejsce ex aequo - Pamela Karbowiak i Oliwier Ankiel (SP im. Powstańców Wielkopolskich),

    II miejsce ex aequo - Beata Małek (ZPO Kościelec) i Marta Schumacher (SP im. E. Estkowskiego),

    III miejsce ex aequo - Paweł Kalczyński (ZPO Kościelec) i Nina Burdyna Goulart (SP im. E. Estkowskiego).

    Nagroda specjalna przypadła Ewie Woźniak (SP im. E. Estkowskiego). Natomiast wyróżnienia otrzymali: Laura Marciniak, Zuzanna Stępniewska, Zuzanna Urbańska, Dorian Jarecki, Wojciech Szot, Piotr Kalczyński, Kornel Będzichowski, Mark Khrushchelov. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu plastycznego to: Natalia Rakowska, Dorota Łożyńska, Katarzyna Wojciechowska, Lena Wodzińska, Kinga Małek, Nikola Malinowska, Marceli Kania, Lena Rejdak, Jakub Małetka i Patryk Bednarek.

    W drugiej części spotkania zaprezentowały się uczestniczki II Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Kujawskiej, które przybyły z: Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości, Zespołu Placówek Oświatowych im. Armii Krajowej w Kościelcu i Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości.

    W jury konkursu zasiadły: pani Wioletta Metryka - nauczycielka muzyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu oraz choreografka, pani Anna Sopolińska - nauczycielka w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu i pani Anna Wiśniewska – Miklaszewska - nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu.

    Jury zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:

    - w kategorii klas IV-V:

    I miejsce - Celina Kozłowska (SP im. Powstańców Wielkopolskich),

    II miejsce – Jan Małetka (SP im. E. Estkowskiego),

    III miejsce - Lena Gilas (SP im. E. Estkowskiego).

    - w kategorii klas VI-VIII:

    I miejsce – Małgorzata Matuszak (SP im. Powstańców Wielkopolskich),

    II miejsce - Laura Woźniak (ZPO w Kościelcu),

    III miejsce - Gabriela Molenda (SP im. E. Estkowskiego).

    Wyróżnienia otrzymali: Martyna Szczygielska, Alicja Kubiszewska, Roksana Reimann, Hanna Szubertowska.

  • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w klasach I-III

    16 maja 2024 r. klasy I-III, dzięki Firmie Holcim Polska S.A., odbyły szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Najmłodsi uczniowie zdobywali umiejętność z prowadzenia resuscytacji, układania poszkodowanego w pozycji bocznej, opatrywania ran ciętych i złamań kończyn.

    Dziękujemy Firmie Holcim Polska S.A. za to wspaniałe szkolenie. Warszaty przeprowadzili dla nas: pani Alicja Zalewska i Dominika Grzonkowska oraz pan Adrian Zadorecki.

  • Wycieczka na Kaszuby

    W środę 15.05.2024 klasy piąte i szóste wraz z paniami Agnieszką Skibowską, Edytą Pietrzak, Kamilą Błaszczyk i Kariną Dworczak pojechały na wycieczkę na Kaszuby. Najpierw udali się do Szymbarku i znaleźli się w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Zobaczyli najdłuższą deskę świata, usłyszeli historię wozu Sybiraka i niedźwiedzia Wojtka. Następnie przeżyli symulowane bombardowania w bunkrze, by potem sprawdzić na własnej skórze, jak szaleje błędnik w domu do góry nogami. W Szymbarku znajduje się też największy fortepian na świecie, który otrzymał nazwę „Stolemowi Klawer” i opatrzony jest godłem Gryfa Pomorskiego. Ma ponad 6 m długości, 2,5 m szerokości i 1,87 m wysokości. Miał dziś okazję zagrać na nim Marceli z kl. 5a. W końcu przyszedł czas na obiad i zakup pamiątek. Następnie wyruszyli do Chmielna, do Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów.

  • Wyróżnienie

    Magdaleny Jendrzejczak, która zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt : „ Jan Paweł II- pamiętam…”

  • Warsztaty teatralne w klasach młodszych

    1.05.2024

    W klasach młodszych odbyły się warsztaty prowadzone przez aktora #Dawida Kartaszewicza. Trenowaliśmy wykorzystanie głosu, ruchu i emocji w sposób świadomy i efektywny, ale również rozbudowywaliśmy poczucie pewności siebie i kształtowaliśmy umiejętności improwizacji.

  • Pasje naszych uczniów

    Hania Grobelna, uczennica klasy 2 to prawdziwa gwiazda na parkiecie. Z pasją rozwija swój talent taneczny w Studio Tańca Adama Borzęckiego, gdzie doskonali swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Hania nie tylko tańczy, ale także uczy się akrobatyki. W XVII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego zajęła III miejsce w kategorii Modern/Contemporary Solo 9-10 lat-debiuty.

  • Wyróżnienie

    Uczeń naszej szkoły - Joachim Szczepaniec z klasy 4b otrzymał wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie ekologicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową Integracyjną im. Powstańców Wielkipolskich w Inowrocławiu.

  • Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2024

    W 1990 r. odbył się w Europie po raz pierwszy Matematyczny Konkurs Kangur. Narodził się on w Australii i stamtąd został rozpropagowany po całym świecie. W pewnym sensie dzień konkursu dla wielu stał się swoistym Świętem Królowej Nauk– jak nazywana jest matematyka.

    Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w tych zmaganiach, które sprawdzają nie tylko wiedzę matematyczną, ale również zdolność logicznego myślenia, spostrzegawczość oraz wyobraźnię. Zadania w nim zawarte są dużym wyzwaniem dla uczestników.

    W tym roku w Estkowskim konkursowe wyzwanie podjęło 45 uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jeden z nich, uczeń klasy Va Marceli Kania zdobył nagrodę pierwszego stopnia uzyskując bardzo dobry wynik. Cieszy również fakt, że są również inne matematyczne talenty, a Mieszka Skórzybuta z 2b oraz Jędrzeja Żurka z 5a od wyróżnienia dzieliło tylko 0,25 punktu.

  • Dzień Szalonych Fryzur

    13 maja 2024 r. samorząd szkolny ogłosił Dzień Szalonych Fryzur Kto z uczniów przyszedł do szkoły z fantazyjną fryzurą, był niepytany na lekcjach.

  • Podsumowanie naszych występów w XV Biegu Piastowskim

    Podsumowanie naszych występów w XV Biegu Piastowskim

    Miejsca na podium oraz lokaty premiowane w przedziale 4-8:

    - Aleksander Madej I miejsce ( klasy 1-3)

    - Aleksander Rygielski I miejsce ( klasy 7-8)

    - Alicja Kowalska IV miejsce ( klasy 7-8)

    - Lena Lewandowska V miejsce ( klasy 1-3)

    - Oliwier Maj V miejsce ( klasy 7-8)

    - Julia Chilarska VI miejsce ( klasy 7-8).

    Pozostali zawodnicy i zawodniczki pobiegli dobrze, na miarę swoich możliwości , co w końcowym rozrachunku dało wysokie 5 miejsce drużynowo na 20 startujących szkół . Warto pochwalić najmłodszych debiutantów zarówno chłopców jak i dziewczęta z klas 1-3, dla których był to pierwszy start w zawodach sportowych.

  • Nie ma to jak zdobywanie i utrwalanie wiedzy poprzez działanie!!!

    10.05.2024

    Nie ma to jak zdobywanie i utrwalanie wiedzy poprzez działanie!!!

    Przekonali się o tym uczniowie klasy 4, którzy z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania z przyrody, polegające na przedstawieniu różnych form ukształtowania terenu, w postaci prac przestrzennych modeli wykonywanych na szkolnym boisku. Wśród ich prac znalazły takie formy ukształtowania terenu jak: doliny, kotliny, pagórki, wzgórza, góry czy równiny. Naszym uczniom z pewnością nie brakuje pomysłowości i jeszcze pewnie nie raz zaskoczą nas swoją wyobraźnią i talentem, oczywiście przyrodniczym…

  • Nocowanie w szkole 5a i 5b

    Z piątku na sobotę 10/11.05.2024 r. uczniowie klasy 5a i 5b wraz z wychowawczyniami wzięli udział w imprezie pod nazwą "Noc w szkole", której tematyka oscylowała wokół literatury. W piątek o godzinie 19.00 nastąpiło rozlokowanie uczestników i przypomnienie regulaminu. Następnie uczniowie przystąpili do zmagań sportowych, które przeniosły ich w świat Harry'ego Pottera. Każdy zawodnik przypisany do jednego z czterech domów z książki o młodym czarodzieju musiał zmierzyć się z takimi konkurencjami jak quidditch, "żabi skok" czy przejście z jajkiem na łyżce. Końcowym etapem był konkurs drużynowy z wiedzy o Harrym Potterze. Po emocjonujących zmaganiach na uczniów czekała pyszna pizza, a potem własnoręcznie robione przez p. Kamilę tosty i gofry... Podczas gdy wychowawczyni przygotowywała smakołyki, uczestnicy nocowania relaksowali się w "pokoju gier", czyli wspólnie grali w "planszówki", a następnie bawili się przy odgadywaniu tytułów książek przygotowanych z tak bardzo znanych wszystkim emotikonów.

    Najedzeni, przenieśli się do "pokoju sypialnego", by, oglądając "Akademię pana Kleksa", w późnych godzinach nocnych oddać się w objęcia Morfeusza... Następnego dnia tuż po godzinie 7.00 uczestnicy nocowania byli już gotowi, by spotkać się z rodzicami i wrócić do domów.

  • „Cała Polska Czyta Dzieciom”

    10.05.2024 r.

    Uczniowie klasy 1 b zostali skorzystali z zaproszenia Biblioteki Miejskiej w Pakości i wzięli udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Na miejscu pani Honorata Holas przeczytała dzieciom baśń H. Ch. Andersena pt.: „Krasnoludek”. Po wysłuchaniu lektury uczniowie dzielili się wrażeniami dotyczącymi jej treści. Korzystając z okazji uczniowie złożyli życzenia paniom Bibliotekarkom z okazji ich święta.

  • Świetna zabawa, wspaniała integracja i mnóstwo endorfin

    Świetna zabawa, wspaniała integracja i mnóstwo endorfin

    Choć 29 kwietnia obchodzony jest Miedzynarodowy Dzień Tańca, który został ustanowiony na pamiątkę urodzin francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a, to My świętowaliśmy 09.05,2024 r., a zabawa była przednia.

    O tańcu nie da się pisać,...taniec trzeba tańczyć"... Najpierw zatańczyli uczniowie klas I-III, a następnie starsi z oddziałów 4-7.

    Wszystkie klasy zaprezentowały z bardzo dobrej strony, co został docenione i nagrodzone przez Panią Dyrektor Mariolę Szlyfarską, która wyręczyła uczestnikom ciekawe upominki.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego
    ul.Szkolna 44
    88-170 Pakość
  • Dyrektor szkoły: (52)566 58 13
    Intendent: 782 813 534
    Portiernia: 607 237 703

    Pedagog szkolny:
    Anna Kopieniak-Przybysz
    tel.: (52)566 56 69

    Świetlica szkolna:
    tel. 517 346 803

Galeria zdjęć